Przedstawiciele données devient de plus en plus uwaga dla regulatorów UE i innych wybrały Oracle Cloud Infrastructure (OCI) na pokładzie nowych regionów chmur obliczeniowych dla klientów w regionie.

Oracle twierdzi, że organizacje sektora publicznego i prywatnego w UE będą mogły wykorzystywać nowe suwerenne regiony chmury OIC do hostowania danych i aplikacji, które są wrażliwe, regulowane lub mają strategiczne znaczenie regionalne.

Chociaż OCI twierdzi, że nie przenosi już treści klientów poza regiony, które klienci wybierają dla swoich obciążeń, twierdzi, że nowe suwerenne chmury rozszerzają tę praktykę, ograniczając operacje i obowiązki w zakresie obsługi klienta do mieszkańców UE, co może pomóc klientom wykazać ich zgodność z UE. Regulamin i wytyczne.

Jakie są małe litery?

Dotychczasowi użytkownicy ucieszą się, że ceny usług OCI będą takie same, jak w istniejących regionach OCI, a ceny EURA (European Union Restricted Access) pozostaną niezmienione, przy tych samych poziomach wsparcia i umów. ). ).

Klienci będą również mogli wykorzystać swoje ciężko zarobione kredyty Oracle Universal Credits na zakup usług i udział w programach OCI, w tym nagród asysty technicznej.

Oracle twierdzi, że pierwsze dwa suwerenne regiony chmury dla UE będą zlokalizowane w Niemczech i Hiszpanii, a operacje i wsparcie będą ograniczone do mieszkańców UE i określonych unijnych podmiotów prawnych.

Ponadto firma Oracle stwierdziła, że ​​suwerenne regiony chmury będą logicznie i fizycznie oddzielone od istniejących publicznych regionów OCI w UE, takich jak te już działające w Amsterdamie, Frankfurcie, Paryżu, Marsylii, Mediolanie i Sztokholmie.

„Posiadanie usług w chmurze z centrami danych zlokalizowanymi w UE, obsługiwanych, aktualizowanych i wspieranych przez mieszkańców UE, przy jednoczesnym zachowaniu izolacji regionów chmurowych spoza UE, jest ważną częścią naszej adopcji z chmury” – powiedział Jarkko Levasma, szef rządu. Biuro Informacji. Oficer, dyrektor generalny fińskiego Ministerstwa Finansów.

Dodał: „Otworzy to możliwość przyjęcia infrastruktury, platformy i oprogramowania jako usługi w Finlandii dla rządu”.

Oracle nie tylko stara się rozwiązywać problemy związane z suwerennością danych w swoich wdrożeniach produktów.

Firma Google ogłosiła nowy zestaw narzędzi dla Google Workspace, który, jak twierdzi, zapewni nowe możliwości „cyfrowej suwerenności” organizacjom publicznym i prywatnym w całej UE.

  • Czy obawy dotyczące suwerenności danych w chmurze publicznej przyprawiają Cię o dreszcze? Sprawdź nasz przewodnik po najlepszych serwerach bare metal
Udostępnij to