Oppo Znajdź N2 | radar technologiczny

Oppo Znajdź N2 | radar technologiczny

Pomiędzy Samsungiem Galaxy Z Flip 4, Samsungiem Galaxy Z Fold 4 i Motorolą Razr 2022 był to wspaniały rok dla urządzeń składanych, ale rok jeszcze się nie skończył i dwa godne uwagi urządzenia składane mogą wylądować przed 2023 rokiem.

Oczywiście mówimy o Oppo Find N2 i Oppo Find N2 Flip, rzekomych rywalach Oppo odpowiednio do Z Fold 4 i Z Flip 4.

Z tego, co do tej pory o nich słyszeliśmy, mogą odnieść ogromny sukces i wkrótce powinniśmy o nich wiedzieć wszystko, ponieważ dzieli ich zaledwie kilka dni. Poniżej znajdziesz wszystko, co do tej pory słyszeliśmy o serii Oppo Find N2.

ciąć na polowanie

Data premiery i cena Oppo Find N2

Według znanego przecieku Panda Is Bald(Otwiera się w nowej karcie), w poście Weibo zauważonym przez Playfuldroid(Otwiera się w nowej karcie), Oppo Find N2 i Oppo Find N2 Flip zostaną ogłoszone 15 grudnia.

Najwyraźniej jest to dzień po rozpoczęciu dorocznej imprezy Oppo Inno Day, a czas miałby sens, ponieważ w przeszłości widzieliśmy urządzenia odsłonięte podczas tego wydarzenia, nie wspominając o Oppo Find N. Oryginalne składane urządzenie firmy zostało zaprezentowane. Grudzień. . 15 w zeszłym roku.

Dodatkowo, Digital Chat Station, inny renomowany przeciek, opublikował wcześniej na Weibo (otwiera się w nowej karcie), mówiąc, że te telefony wylądują w połowie grudnia. Dlatego 15 grudnia wydaje się bardzo prawdopodobny.

Należy jednak zauważyć, że ta wersja może dotyczyć tylko Chin. Nie wiadomo, czy i kiedy zobaczymy te telefony w innych regionach, chociaż przeciek @UniverseIce (otwiera się w nowej karcie) twierdzi, że Oppo Find N2 Flip będzie dostępny na całym świecie, podczas gdy Find N2 nie.

Nie ma słowa o tym, ile może kosztować Oppo Find N2, ale oryginalny Find N został wyceniony na 7,699 jenów (około 1,100 USD / 910 GBP / 1,650 USD), więc możliwe, że następny model będzie wyceniony podobnie, chociaż konwersje są mało prawdopodobne. Bądź jednak konkretny.

Mamy jeszcze mniej pojęcia, ile może kosztować Oppo Find N2 Flip, ale @UniverseIce mówi (otwiera się w nowej karcie), że nie będzie kosztować więcej niż Samsung Galaxy Z Flip 4, który zaczyna się od 999.99 USD / 999 GBP / 1,499 USD .

Samsung Z Flip Unboxed 2022

Galaxy Z Flip 4 jest w rozsądnej cenie, więc N2 Flip równie dobrze może (Źródło zdjęcia: Future)

Projekt i wizualizacja Oppo Find N2

Wiemy o wiele więcej na temat projektu Oppo Find N2 Flip niż standardowego Find N2, ponieważ wyciekły rendery, a nawet krótki praktyczny film Flip.

Po pierwsze, film został udostępniony przez Fenibook na Weibo (otwiera się w nowej karcie), ale większość z niego można zobaczyć w poniższym GIF-ie udostępnionym przez przeciekającego @UniverseIce (otwiera się w nowej pestaña).

To składany telefon z większą baterią niż Galaxy S22. pic.twitter.com/QLZ1zBV5DAD 7 grudnia 2022 r

Zobacz więcej

Telefon jest tutaj wyraźnie w etui, więc niektóre szczegóły są ukryte, ale można zobaczyć podobny projekt do Galaxy Z Flip 4, ale z większym ekranem osłonowym. Wygląda na to, że pojawi się również aparat z dwoma obiektywami.

Chcesz go zobaczyć bez etui? Użytkownik Twittera @yabhishekhd (Otwiera się w nowej karcie) udostępnił poniższy obraz, który pokazuje ten sam projekt.

Według Digital Chat Station – otwiera się w nowej karcie, Oppo Find N2 Flip ma 3,26-calowy wyświetlacz na obudowie OLED, co czyni go znacznie większym niż 4-calowy Samsung Galaxy Z Flip 1,9. Najwyraźniej ma również 6,8-calowy składany. Wyświetlacz OLED 120 Hz 120 Hz o rozdzielczości 1080 x 2520.

Jeśli chodzi o standardowego Oppo Find N2, to samo źródło w innym poście (otwiera się w nowej karcie) twierdzi, że ma 7,1-calowy składany wyświetlacz 120 Hz. W innym poście twierdzą (otwiera się w nowej karcie), że rozdzielczość została 1792 x 1920, a Find N2 miał 1080-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2120 x 5,54 z częstotliwością odświeżania 120 Hz.

Co ciekawe, mówią również, że Oppo wyprodukowało kilka jednostek ze skórzanym wykończeniem, ale większość wersji używa obecnie szkła, więc nie jest jasne, czy skórzana wersja kiedykolwiek trafi do sprzedaży detalicznej.

Najwyraźniej będzie również ważyć mniej niż 240 g, zgodnie z @UniverseIce (otwiera się w nowej karcie), co jest lekkie jak na składany telefon. Dla porównania, oryginalny Oppo Find N waży 275 g, Samsung Galaxy Z Fold 4 waży 263 g, a nawet nieskładany iPhone 14 Pro Max waży 240 g.

Inne źródło, które nazywa się „experience plus – otwiera się w nowej karcie”, sprecyzowało, że waży 233 g w przypadku wersji skórzanej i 237 g w przypadku modelu ze szkłem. Twierdzą również, że Oppo Find N2 Flip waży 191 g.

Aparat i bateria Oppo Find N2

W postach zauważonych przez Playfuldroid (Otwiera się w nowej karcie), Digital Chat Station rzuciło również nieco światła na aparat Oppo Find N2, mówiąc, że ma on główny czujnik 50 MP, ultraszerokokątny czujnik 48 MP z szerokim polem widzenia. 114-stopniowy obiektyw i teleobiektyw 32 MP z 2-krotnym zoomem optycznym.

Są to najwyraźniej te same aparaty, co nadchodzący OnePlus 11, co jest godne uwagi, ponieważ składane telefony nie zawsze pasują do głównych flagowców, jeśli chodzi o sprawność aparatu.

Źródło dodaje, że Oppo Find N2 najwyraźniej ma optyczną stabilizację obrazu (OIS) na głównym obiektywie i korzysta z optymalizacji aparatu Hasselblad. Find N2 ma również najwyraźniej 32-megapikselowy aparat do selfie na każdym ekranie.

Tymczasem Oppo Find N2 Flip może mieć główny aparat 50 MP, ultraszerokokątny aparat 8 MP i przedni aparat 32 MP, zgodnie z Digital Chat Station w osobnym poście na Weibo (otwiera się w nowej karcie).

W tym samym artykule twierdzą, że Oppo Find N2 Flip ma baterię 4300 mAh, którą można ładować z mocą 44 W, podczas gdy gdzie indziej twierdzą, że standardowy Find N2 ma 4520 mAh, co według innego źródła zapewnia ładowanie 67 W. ( otwiera się w nowej karcie).

Specyfikacje i funkcje Oppo Find N2

Oppo Find N2 ma chipset Snapdragon 8 Plus Gen 1, według Digital Chat Station, który jest najlepszym chipsetem Androida w 2022 roku (oprócz Snapdragon 8 Gen 2, który prawie niczego nie używa). Mówią też, że ma montowany z boku skaner linii papilarnych i będzie działał na systemie Android 13, z interfejsem Oppo ColorOS 13 na górze.

Wyciek opublikował również zrzuty ekranu (otwiera się w nowej karcie) najwyraźniej telefonu, pokazujące 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci. Gdzie indziej post „więcej doświadczenia” na Weibo twierdzi, że chipset Snapdragon 8 Plus Gen 1 telefonu będzie niedotaktowany (otwiera się w nowej karcie), więc może być nieco mniej wydajny niż oczekiwano.

Jeśli chodzi o Oppo Find N2 Flip, oczekuje się również, że będzie działał na systemie Android 13 na ColorOS 13 i będzie miał montowany z boku skaner linii papilarnych, ale inne specyfikacje mogą się różnić. Mówi się, że ma chipset MediaTek Dimensity 9000 Plus zgodnie z „doświadczeniem plus” w tym samym poście powyżej.

Niektóre witryny zgłaszają również chipset Dimensity 9200, 12 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci, ale nie jest jasne, skąd pochodzą te specyfikacje. Tak czy inaczej, są one na najlepszej drodze do rankingu wśród najlepszych składanych telefonów.