Celem Looka jest pomoc w „zaprojektowaniu własnej, pięknej marki” i w tym celu oferuje narzędzie do tworzenia logo, które jest przedmiotem tej recenzji. Jak mówi strona do tworzenia logo Looka, wprowadź nazwę swojej firmy i kliknij duże niebieskie „Zróbmy logo!” przycisk.

Start

Jak zwykle, jeśli w przeszłości doświadczyłeś innych podobnych usług, Looka zapyta Cię, w jakiej branży pracujesz – zacznij pisać, a różne opcje pojawią się w rozwijanym menu, aby przyspieszyć proces.

Poniższe kroki są opcjonalne – wybranie istniejących miniatur i wybór trzech różnych kolorów pomoże „zainspirować” sztuczną inteligencję podczas projektowania własnych, ale równie łatwo możesz pominąć ten proces.

Zautomatyzowane usługi projektowania logo lubią zawierać symbole, a w oparciu o powyższe odpowiedzi, Looka oferuje różne kategorie do wyboru i wybierze konkretną dla Ciebie. Możesz też ręcznie wybrać do pięciu symboli, klikając „Chcę wybrać własne symbole”.

Looka będzie wtedy miała wszystko, czego potrzebuje, aby wygenerować dla Ciebie koncepcje logo.

Podobnie jak w przypadku wielu innych usług, w tym momencie zostaniesz poproszony o zalogowanie się lub zarejestrowanie się. Przynajmniej w tym przypadku masz możliwość kontynuowania jako gość, jeśli chcesz się zalogować, możesz iść dalej i przejść bezpośrednio do wyników.

Wyniki

Proces projektowania w oparciu o sztuczną inteligencję zajmuje kilka sekund, aby dotrzeć do produktów. Zakres stylów jest dość szeroki i możesz zawęzić wyniki według kategorii. Domyślnie Looka pokazuje wyniki „Wszystkie”, ale kliknij „Nowoczesny”, „Dash”, „Delikatny” lub jedną z pozostałych pięciu opcji, aby zawęzić wybór.

Niestety, Looka musi zastanowić się przez kilka sekund za każdym razem, gdy zmienia kategorię. Wspominamy o tym tylko dlatego, że inne usługi wyświetlają nowe warianty szybciej na żądanie, ale z drugiej strony większość domyślnych próbek Looka wygląda bardzo, bardzo dobrze.

Wygenerowane dane wyjściowe są bardzo dobre, ale jak potężne są funkcje edycji tej usługi?

Masz kilka opcji dostosowania swojego logo (Źródło zdjęcia: Looka)

automatyczne dostosowywanie

Jeśli poznałeś innych twórców logo, interfejs jest bardzo znajomy: główna sekcja po prawej stronie pokazuje Twój obecny projekt. Przewiń w dół, aby zobaczyć cyfrowe reprezentacje Twojego wyglądu na stronie internetowej, koncie w mediach społecznościowych, wizytówce, a nawet gadżetach. Looka nie żartował, kiedy powiedzieli, że ich celem jest zbudowanie ich marki.

Kolumna środkowa zawiera różne sugestie. Tak naprawdę nie chodzi o edycję per se, ale o skróty oparte na sztucznej inteligencji, jeśli te alternatywy są bardziej atrakcyjne niż obecna oferta. Te sugestie są oparte na aktualnej kategorii projektowej. Możesz wybrać inny, aby zobaczyć, co jeszcze ma do zaoferowania Looka.

W menu „Sugestia” masz „Układ”. Pozwala to zachować ulubione elementy projektu (czcionka, kolory, symbol), ale prezentuje je na różne sposoby, pokazując, co jest możliwe i być może pomagając znaleźć coś innego, co Ci się podoba.

„Palette” zachowuje ten sam układ, ale zmienia kolory. Po raz kolejny nie masz kontroli nad oferowanymi wynikami: wszystko odbywa się za Ciebie automatycznie.

„More Ideas” bawi się wybraną czcionką, zmieniając kolory niektórych słów, a nawet zastępując jedną z liter symbolem o podobnym kształcie, aby Twoje logo było nieco bardziej wyjątkowe.

Masz nieco większą kontrolę dzięki następującym opcjom: „Tło” pozwala wybrać kolor (z dziewięciu dostępnych), a Looka zaprezentuje Ci różne odcienie do wyboru. „Nazwa” i „Slogan” wykonują tę samą pracę, ale dla każdego sformułowania osobno. Po raz kolejny Twoje opcje ograniczają się do wyboru kategorii czcionek, a Looka wybierze dla Ciebie kilka. Podobnie jak w przypadku innych sekcji, ogólne pociągnięcia zależą od Ciebie, a sztuczna inteligencja da ci opcje. Może to być frustrujące: jeśli na przykład znasz czcionkę, której chcesz użyć, nie możesz jej wybrać samodzielnie. Mamy nadzieję, że pojawi się jako jedna z kilku opcji na wyświetlaczu.

ręczne edycje

Kilka ręcznych zmian w ofercie obejmuje rozmiar i położenie czcionki i symbolu (Źródło zdjęcia: Looka)

Tam, gdzie masz kontrolę, znajduje się w głównej sekcji podglądu. Tam masz suwak, aby zmienić rozmiar czcionki, odstępy między literami, a nawet zmienić wszystkie litery na wielkie lub małe. Masz również pełną kontrolę nad kolorem liter.

To samo dotyczy wybranego symbolu, który może również obracać się w pionie i poziomie oraz zmieniać swoje położenie względem etykiety.

pobieranie

Gdy będziesz zadowolony ze swojego projektu, nadszedł czas, aby go przesłać. Twoje opcje płatności wahają się od 20 EUR (15 EUR) za nieprzezroczyste logo, 65 EUR (50 EUR) za różne pliki hi-res (w tym pliki wektorowe) z pełną własnością projektu, do rocznych subskrypcji, w tym najtańszych , 96 EUR (84 EUR) za kompletny zestaw brandingowy, w tym wizytówki, papier firmowy, podpisy e-mail i inne.

ostateczny werdykt

Looka tworzy świetnie wyglądające logo w mgnieniu oka, a opcje automatycznego dostosowywania są ładne, jeśli są ograniczone. W porównaniu z konkurencją cena jest wysoka, ale ich celem jest oferowanie jednolitego markowego opakowania, co może przyciągnąć wiele firm, które nie mogą uzasadnić własnego projektanta.

Mamy też najlepszego kreatora i projektanta logo oraz najlepsze oprogramowanie do tworzenia biznesplanów.

Udostępnij to