Recenzje Ashampoo Music Studio 9

Recenzje Ashampoo Music Studio 9

Ashampoo Music Studio 9 to oparty na modułach edytor i nagrywarka audio z wieloma funkcjami dostarczania, takimi jak okładki i miksowanie taśm, a także szybkie zgrywanie i nagrywanie płyt CD. Jest to wygodna stacja robocza z wymyślnymi narzędziami organizacyjnymi, które pomagają usprawnić przepływy pracy. Jest kompatybilny tylko z systemem Windows, obsługuje wersję 10 i niedawno zaktualizowaną obsługę wersji 11. Nie obsługuje procesorów ARM.

Ashampoo Music Studio 9: ceny i plany

Ashampoo Music Studio 9 kosztuje 39.99 € / 34.99 € / 59.99 AUD za wersję do pobrania. Dodatkowe 4.95 € / 3.95 € / 7.95 AUD zapewni Ci 2 lata wsparcia premium. Aby zaktualizować istniejącą kopię Music Studio, cena wynosi 9.99 EUR / 8.74 EUR / 14.99 EUR.

Ale tutaj jest duża zaleta. To nie jest stała subskrypcja; jest to opłata jednorazowa. Po zakupie stajesz się właścicielem oprogramowania do tworzenia muzyki. Jeśli zastanawiasz się nad Adobe Audition, ale chcesz uniknąć planów subskrypcji Creative Cloud, Ashampoo ma tutaj prawdziwą alternatywę dla Adobe Audition.

Ashampoo Music Studio 9: interfejs

Oprogramowanie do edycji dźwięku Ashampoo Music Studio 9 w akcji

Funkcja wideo do muzyki bez wysiłku wyodrębnia dźwięk i konwertuje go do formatu MP3 (Źródło zdjęcia: Ashampoo)

W przypadku początkowych nakładów i aktualizacji otrzymujesz coś więcej niż tylko edytor muzyczny, otrzymujesz silnik dostarczający dźwięk i obraz, który jest dostępny w 27 językach bezpośrednio na komputerze audio lub laptopie do produkcji muzyki. Jest nawet ripper CD, w tym „quick rip”. Nie tylko to, ale także zaawansowana organizacja plików i projektant okładek.

Interfejs Music Studio 9 różni się od większości DAWS, mając na celu uproszczenie procesu produkcyjnego poprzez zapraszanie użytkowników za pośrednictwem 8 głównych modułów do wykonywania określonych zadań za pomocą „następny” i „poprzedni”. Jest świetny dla tych, którzy mają wiele zdefiniowanych przepływów pracy i można je uprościć za pomocą szablonów, które okazały się ogromną oszczędnością czasu podczas tworzenia kompilacji.

Przyciski znajdują się tuż przy krawędzi interfejsu u dołu ekranu i mogą być ukryte za paskiem zadań komputera, jeśli jest on ustawiony w domyślnej pozycji. W połączeniu z niewielkimi rozmiarami elementów sterujących na powierzchni sprawia to, że praca z tabletami jest prawie niemożliwa.

Fajne funkcje obejmują wideo do muzyki i wiele innych opcji konwersji plików. Ta technologia jest również używana w opcjach zgrywania i nagrywania, gdzie konwersja plików pozwala wybrać formaty, dzięki czemu Twoje kolekcje, taśmy taneczne itp. Bezproblemowo się integrują.

Zaktualizowane funkcje obejmują wybór motywów kolorystycznych, które można znaleźć pod przyciskiem usługi w prawym górnym rogu ekranu, elastyczne wyszukiwanie okładek, ulepszone narzędzia do edycji muzyki, przechwytywanie i przesuwanie przepływów pracy i elementów, aby zmieniać kolejność utworów, co pozwala zachować porządek i jednocześnie entuzjastycznie konwertowanie, spalanie i zgrywanie.

Ashampoo Music Studio 9: nagrywanie i importowanie

Oprogramowanie do edycji dźwięku Ashampoo Music Studio 9 w akcji

Ashampoo Music Studio 9 wybiera jakość na podstawie formatu i zmiennych systemowych (Źródło zdjęcia: Ashampoo)

Moduł rejestracji jest prosty i skuteczny. Możesz nagrywać bezpośrednio w aplikacji przez mikrofon komputera lub podłączony mikrofon. Alternatywnie możesz nagrać to, co jest odtwarzane na komputerze. Jeśli wybierzesz „przez mikrofon”, będziesz mieć do wyboru kilka urządzeń nagrywających, ale nie ma prostych instrukcji, które powiedziałyby, którego użyć i dlaczego, lub co dalej zrobić, jeśli dźwięk nie jest nagrywany na urządzeniu testowym.

Kolumny sygnału testowego pokazują sygnał jako biały, ale same są białe u każdego „obiektu”. Utrudnia to widzenie. Ponadto przycisk testu rozruchu obok niego jest biały tylko po włączeniu, co jest szokujące z powodu trudnych do zauważenia poziomów bieli.

Po odebraniu sygnału możesz przejść do następnego okna, w którym wybierasz typ urządzenia i format pliku, a program powie ci, do jakiej parzystości dźwięku możesz dążyć w oparciu o te opcje. Tutaj możesz także zmienić próbkowanie i szybkość transmisji oraz wybrać tryb mono lub stereo.

Innym sposobem wprowadzenia dźwięku jest załadowanie go z pliku za pomocą modułu Edycja na stronie głównej. W Edycji pojawiają się opcje: edytor muzyczny, osobne okno do dzielenia plików, a drugie do wycinania utworu zarówno na początku, jak i na końcu. Możesz także edytować tagi plików, konwertować, analizować i normalizować pliki stąd.

Ashampoo Music Studio 9: edycja i organizacja

Oprogramowanie do edycji dźwięku Ashampoo Music Studio 9 w akcji

Podgląd efektów, takich jak EQ, jest odtwarzany przez okno efektów (Źródło zdjęcia: Ashampoo)

Oprócz wszystkich podstawowych poleceń edycyjnych istnieją podstawowe wersje bardziej zaawansowanych narzędzi, takich jak korektor. Możesz zmieniać tempo i tonację utworów oraz stosować efekty rozciągania czasu. Kolejną bardzo przydatną funkcją do nagrywania książek i podcastów jest przycisk „podziel według przerwy”, w którym aplikacja odsłucha przerwy i podzieli ścieżkę na mniejsze, co ułatwi edycję długich ścieżek wokalnych.

Kliknięcie ścieżki pozwala przeciągnąć ją w nowe miejsce, tworząc pomarańczową ścieżkę „ducha”, dopóki nie upuścisz jej w nowym miejscu, po czym wróci do białej ścieżki w tym miejscu.

Przejrzyste i ukierunkowane przepływy pracy w Music Studio 9 doskonale radzą sobie z miksowaniem różnych ustawień i formatów między utworami z różnych źródeł, co jest tradycyjnie trudnym problemem. To niezwykle ważne narzędzie do normalizacji zapewnia łatwą krzywą słuchania. Najnowsza aktualizacja zapewnia przydatną obsługę nowych formatów, w tym M4A.

Wspaniale jest móc dostać się do określonej „strefy normalizacji”, ale może nie tak wspaniale musieć ciągle ładować pliki w różnych oknach, które wyglądają tak samo, aby wykonywać dość standardowe zadania. Jest to zupełnie inny interfejs niż te, które pozwalają importować pliki, a następnie decydować, co chcesz z nimi zrobić, trochę tego, dużo tamtego. Music Studio 9 jest bardzo ukierunkowane i niektórzy muzycy mogą uznać to podejście za mniej intuicyjne.

Jeśli jako przykład trzymasz się okna normalizacji, jeśli je wybierzesz, a następnie zmienisz zdanie, pojawi się okienko z pytaniem, czy chcesz wrócić do strony głównej. Cóż, to była poprzednia strona i po prostu kliknąłeś „powrót”, więc oczywiście tego właśnie chcesz. Po co oferować przycisk Wstecz, a następnie przesuwać kursor, aby ponownie kliknąć „tak”? I nie myśl też, że możesz uciec, klikając ikonę „start” u góry, ponieważ stanie się to samo.

Więcej skrótów klawiszowych z pewnością pomogłoby temu stosunkowo obciążonemu suwakami interfejsowi i miło jest widzieć ich wprowadzenie w najnowszej aktualizacji, mimo że obecnie jest ich tylko cztery.

Kolejną użyteczną funkcją narzędzi do edycji dźwięku Music Studio 9 jest proste narzędzie do wyodrębniania „dźwięku z wideo”. Niezależnie od tego, czy chodzi o pośrednią edycję wideo, czy kompilację, Music Studio 9 otworzy plik audio MP3 z dźwiękiem i możesz nad nim pracować bezpośrednio i wybrać eksport na CD lub w wysokiej jakości.

Ashampoo/Music Studio 9: Uruchom

Oprogramowanie do edycji dźwięku Ashampoo Music Studio 9 w akcji

Ślady zmieniają kolor podczas przeciągania (Źródło zdjęcia: Ashampoo)

Kreator list odtwarzania może ustandaryzować formaty muzyczne, które chcesz odtwarzać razem. Możesz nawet zharmonizować utwory, precyzyjnie dostosowując tempo utworów, aby dopasować je do Mix DJ.

Music Studio 9 oferuje szczegółowe panele organizacyjne, w których można optymalizować tytuły i etykiety oraz dodawać dodatkowe informacje według szablonu lub niestandardowego wypełnienia. Więc bez względu na to, ile zapiszesz, rozpakujesz i wypalisz, będziesz wiedział, gdzie są pliki.

Możesz organizować, konwertować i przenosić wiele plików jednocześnie, ale bądź ostrożny, przechodząc do „dalej”, aby zwrócić uwagę na ostrzeżenie, że nazwa oryginalnego pliku zostanie zmieniona i przeniesiony do lokalizacji docelowej. Przy tak wielu dostępnych konwersjach zaskakujący jest brak obsługi plików AIFF, chociaż bardzo pomocny zespół twierdzi, że ten format jest na liście.

Edycja obrazu okładek jest prawdopodobnie bardziej znana niż innowacyjny element edycji dźwięku. Nie ma potrzeby inwestowania w najlepsze oprogramowanie do projektowania graficznego lub narzędzia do grafiki cyfrowej. Nie mówimy też o prostym kopiowaniu i wklejaniu. Okładka zajmuje ponad jedną trzecią podręcznika i obejmuje nową funkcję wyszukiwania okładki, układu, rozmieszczenia obiektów i tekstu, a także pełną paletę formatowania, czcionek, kolorów, tekstu okrągłego i szerokiej gamy rozmiarów papieru do druku, z bardzo dokładnymi pomiarami wielkości.

Skupienie Music Studio 9 na wizualnym dostarczaniu płyt CD, czy to zastrzeżonych, czy dostosowanych do mixtape'ów, podkreśla przydatność aplikacji do wydajnej produkcji i dostarczania dźwięku na małą i średnią skalę, chociaż może to być zniechęcające dla tych, którzy chcą specjalizować się w publikowaniu muzyki.

Ashampoo/Music Studio 9: Blat

Przesuń palcem, aby przewinąć w poziomie Wiersz 0 — komórka 0 Wiersz 0 — komórka 1 Wiersz 0 — komórka 2 Ceny i plany W jednym miejscu, zawsze czyszczone4 InterfejsDobrze zaprojektowany, łatwy w nawigacji, może być nużący3.5Zapisywanie i importowanieWiele metod wprowadzania, kilka przydatnych narzędzi4Edycja i organizacja Ulepszone przesuwanie i upuszczanie, obsługiwane klawisze skrótów Wyjście 3.5 Dobra obsługa formatowania, zawiera fajny kreator okładek4

powinienem kupić?

Oprogramowanie do edycji dźwięku Ashampoo Music Studio 9 w akcji

Moduł mixtape oferuje personalizację. (Źródło zdjęcia: Ashampoo)

Kup, jeśli...

Nie kupuj, jeśli...

(*9*)Ashampoo/Music Studio 9: Alternatywy

W przypadku oprogramowania do edycji dźwięku podobnego do Ashampoo Music Studio 9 zalecamy wypróbowanie WavePad, Ocenaudio i CyberLink AudioDirector.