OnePlus Nord Watch to urządzenie, o którym wiedzieliśmy, że nadchodzi, ponieważ OnePlus intensywnie drażnił się z urządzeniem do noszenia przed premierą, podobnie jak w przypadku wielu swoich produktów. Ale teraz przybył ten budżetowy smartwatch, więc znamy wszystkie specyfikacje i szczegóły.

Ta jeszcze tańsza alternatywa dla OnePlus Watch, która na początku nie była zbyt droga, ma między innymi ekran AMOLED i do 10 dni pracy na baterii, które znajdziesz szczegółowo poniżej.

Zawarliśmy również datę premiery i informacje o cenie, ale jest to obszar, w którym wciąż pojawiają się pytania.

Spis treści

ciąć na polowanie

  • Co jest? Niedrogi smartwatch od OnePlus
  • Kiedy to wyszło? Teraz w Indiach, nieznany gdzie indziej
  • Ile to kosztuje? 6999 ₹ (około 85 EUR / 75 EUR / 130 AUD)

Data i cena zegarka OnePlus Nord Watch

Zegarek OnePlus Nord został do tej pory zapowiedziany tylko w Indiach, gdzie jest już dostępny. Nie jest jasne, czy i kiedy ten laptop pojawi się w innych regionach. Oryginalny zegarek OnePlus został wprowadzony na rynek w USA i Wielkiej Brytanii, więc możliwe jest, że uruchomi się również zegarek Nord, zwłaszcza że w tych regionach pojawiły się również niektóre telefony Nord.

Ale niektóre produkty OnePlus są tworzone specjalnie dla Indii, więc nie ma gwarancji, że OnePlus Nord Watch doczeka się szerszego wydania.

Tak czy inaczej, w Indiach kosztuje 6999 ₹ (około 85 EUR / 75 EUR / 130 USD), ale ma tymczasową cenę uruchomienia 4999 60 (około 55 EUR / 95 EUR / XNUMX USD). Należy pamiętać, że chociaż wprowadzenie na rynek w USA i Wielkiej Brytanii jest możliwe, nie spodziewalibyśmy się zobaczyć OnePlus Nord Watch w Australii, ponieważ firma nie sprzedaje tam swoich produktów.

(Zdjęcie: OnePlus)

Projekt i wyświetlacz zegarka OnePlus Nord

Zegarek OnePlus Nord jest dostępny w kolorze Midnight Black lub Deep Blue, który jest nakładany zarówno na pasek silikonowy, jak i obudowę ze stopu cynku.

Posiada klamrę ze stali nierdzewnej i razem z paskiem waży 52,4g. Wymiary to 45,2 x 37,2 x 10,4 mm, a zegarek OnePlus Nord ma certyfikat IP68, co oznacza, że ​​jest wodoodporny i pyłoszczelny.

Jeśli chodzi o wyświetlacz, to 1,78-calowy AMOLED o rozdzielczości 368 x 448, 326 pikselach na cal i częstotliwości odświeżania 60 Hz, typowa jasność to 500 nitów.

Funkcje i sprawność zegarka OnePlus Nord

Zegarek OnePlus Nord oferuje 105 różnych trybów sportowych, w tym jogę, krykieta, bieganie i wiele innych aktywności. Oferuje również automatyczne śledzenie przebiegów i kroków, dzięki czemu nie musisz śledzić ich ręcznie.

Obsługuje 24-godzinne monitorowanie tętna, a także śledzenie snu, pomiary tlenu we krwi, śledzenie cyklu miesiączkowego i monitorowanie stresu.

Dane te są przesyłane do dedykowanej aplikacji N Health w telefonie, którą zegarek łączy w pary przez Bluetooth 5.2. Jednym dużym zaniedbaniem fitness jest jednak GPS, którego tutaj brakuje. Chociaż zwykle brakuje go w tanich urządzeniach do noszenia.

Zegarek OnePlus Nord wyświetlający aplikacje fitness

(Zdjęcie: OnePlus)

Z dala od zdrowia i sprawności, OnePlus Nord Watch oferuje bibliotekę ponad 100 różnych tarcz zegarka, dzięki czemu możesz dostosować ją do swojego stylu. Zawiera również standardowe funkcje smartwatcha, takie jak powiadomienia o połączeniach i wiadomościach, sterowanie muzyką i zdalną migawkę aparatu w telefonie.

Działa zarówno z telefonami z Androidem, jak i iOS, ale rzeczywisty system operacyjny zegarka jest prawdopodobnie nieco ograniczony, ponieważ nawet jeśli nie możemy o nim wspomnieć, to prawdopodobnie jest to ten sam system operacyjny OnePlus Watch, co standardowy zegarek OnePlus.

Ma to tę wadę, że jest znacznie mniej aplikacji niż w Wear OS lub watchOS, ponieważ ograniczasz się do wstępnie zainstalowanych.

Dane techniczne i żywotność baterii OnePlus Nord Watch

Zegarek OnePlus Nord ma 256 MB pamięci, chociaż nie ma wzmianki o chipsecie ani pamięci RAM.

Jeśli chodzi o baterię, ma ona 230 mAh, a OnePlus twierdzi, że wytrzyma do 10 dni „typowego użytkowania”, a czas czuwania wynosi 30 dni. Przewyższał większość smartwatchów i jest to wiarygodne twierdzenie, ponieważ zegarek OnePlus również przetrwał długo i spełnił wymagania firmy.

Nie wspomina się o prędkościach ładowania, ale używa ładowarki magnetycznej do tworzenia kopii zapasowych soku.

Chociaż nie wiadomo jeszcze, czy może znaleźć miejsce wśród naszych najlepszych smartwatchów, mamy nadzieję, że OnePlus wypchnie go na nowe rynki, abyśmy mogli go wezwać do przeglądu.

Udostępnij to