OnePlus dokucza OnePlus 11 wykonanemu z „bezprecedensowych materiałów”

Nowa wersja OnePlus 11 jest w drodze i zostanie zbudowana z czegoś innego niż szkło lub metal.

Tak twierdzi prezes OnePlus China, Li Jie, który poinformował o tym na portalu społecznościowym Weibo (otwiera się w nowej karcie). „OnePlus 11 wkrótce wypuści„ specjalny produkt ”, który po raz kolejny rzuca wyzwanie„ niemożliwe ”w branży” – powiedział Jie. "

Nie było dalszych szczegółów na temat dokładnego składu telefonu, ale co ciekawe, post zawierał obraz OnePlus 11 nałożony na planetę Jowisz. Wystarczy powiedzieć, że nie wydaje się, aby była to gotowa do wprowadzenia na rynek wersja telefonu OnePlus 11 Concept, który testowaliśmy na MWC 2023, z wbudowanym chłodzeniem cieczą.

OnePlus 11 jest obecnie sprzedawany z Gorilla Glass Victus 2 z tyłu i metalową ramką na krawędzi, podobnie jak najlepsze telefony Samsunga, a nawet Google Pixel 7.

Dlaczego więc Jowisz?

OnePlus 11 nałożony na obraz Jowisza.

(Źródło zdjęcia: OnePlus / Weibo)

Zakładając, że OnePlus nie dokona jakiegoś wyczynu science-fiction i nie stworzy całkowicie suchego telefonu (chociaż niektórzy mogą uznać, że jego marketing jest pełen gorącego powietrza), pytaniem dnia jest to, co wskazuje test porównawczy Jupiter. I rzeczywiście, jak to odpowiada wyborowi materiału.

Szkło, ceramika, metal, skóra, skóra wegańska i poliwęglan to opcje, z których korzystały już inne telefony. Byłoby więc zaskakujące, gdyby OnePlus wybrał jeden. Niektórzy sugerowali marmur na podstawie wyglądu Jowisza. Planeta z daleka wygląda jak marmur, który nie jest daleki od ceramiki, materiału używanego już przez macierzystą firmę Oppo.

Projekt podobny do charakterystycznego brązu Oppo Find X6 może w końcu trafić na rynki światowe dzięki temu nowemu materiałowi jako podkładowi. Marmurowy OnePlus 11 byłby całkiem niesamowity (klaszcz w dłonie) i coś, czego jeszcze nie widzieliśmy w telefonie. Oczywiście istnieje również niewielka szansa, że ​​​​i tak trafi na rynki australijski, europejski i amerykański, przy znacznie bardziej prawdopodobnym wydaniu tylko w Chinach.

Na szczęście najnowszy flagowiec firmy wygląda świetnie, nawet bez fantazyjnych nowych materiałów. Jak wyraźnie pokazuje nasza recenzja OnePlus 11, ma on potężny aparat, szybkie ładowanie i doskonałą wydajność, więc zasługuje na swoje miejsce na naszej liście najlepszych obecnie dostępnych telefonów.