Zapomnij o Czarnym Piątku: Uzyskaj świetną aktualizację zabezpieczeń dzięki tym wskazówkom

Zapomnij o Czarnym Piątku: Uzyskaj świetną aktualizację zabezpieczeń dzięki tym wskazówkom

Ponieważ Boże Narodzenie zbliża się coraz bardziej, listopad to sezon na okazje, a Czarny piątek i Cyber ​​​​poniedziałek oferują możliwość zdobycia okazji.

Jednak eksplozja popularności tej ekstrawagancji zakupów sprawiła, że ​​stała się ona popularnym celem hakerów, oszustów i cyberprzestępców, którzy chcą wyłudzić od kupujących ciężko zarobione pieniądze.

Nie obawiaj się jednak, ponieważ mamy kilka świetnych wskazówek, które zapewnią Ci bezpieczeństwo w Czarny piątek.

Uważaj na zagrożenie phishingiem

Wykorzystywanie wiadomości phishingowych to jeden z najpopularniejszych sposobów, w jakie oszuści wykorzystują ofiary podczas wydarzeń takich jak Czarny piątek.

Chociaż istnieją już od jakiegoś czasu, e-maile phishingowe nadal okazują się skuteczne, zwłaszcza jeśli szukasz oferty, która wydaje się zbyt piękna, aby mogła być prawdziwa.

Celem oszustw jest wykorzystywanie wyglądających na legalne wiadomości e-mail ozdobionych realistycznymi zasobami, takimi jak podobne marki i zdjęcia korporacyjne, aby podszywać się pod prawdziwą firmę i nakłaniać użytkowników do klikania złośliwych łączy.

Na szczęście Bitdefender Total Security (otwiera się w nowej karcie) zawiera wiele narzędzi chroniących Cię przed tego typu oszustwami, w tym zaawansowaną ochronę antyphishingową, która pomaga wykrywać i blokować wszelkie złośliwe strony internetowe próbujące ukraść Twoje dane finansowe, hasła itp. lub kredyt. numery kart, a także zaawansowany system filtrowania, który ostrzega Cię, jeśli odwiedzasz strony internetowe, które mogą próbować Cię oszukać, miejmy nadzieję, że pomoże Ci zachować bezpieczeństwo.

Zabezpiecz wszystkie swoje urządzenia

Wszyscy jesteśmy świadomi potrzeby ochrony naszych urządzeń komputerowych przed najnowszymi zagrożeniami cyberbezpieczeństwa, ale naprawdę musisz upewnić się, że wszystkie Twoje inteligentne produkty są chronione w tak potencjalnie niebezpiecznym czasie.

Ponieważ powiadomienia o zerwaniu umowy są często dostarczane za pośrednictwem poczty elektronicznej lub powiadomień push, wielu z nas będzie korzystać ze smartfona lub urządzenia mobilnego w ten Czarny piątek, więc zapewnienie bezpieczeństwa tych elementów jest niezbędne.

Wystarczy, że jedno urządzenie zostanie oszukane lub zainfekowane wirusem, aby zagrozić całej sieci, ale Bitdefender Total Security (otwiera się w nowej karcie) jest w stanie chronić wszystkie Twoje urządzenia, działając na wielu wersjach lepszego oprogramowania . , w tym Windows, macOS, Android i iOS.

Oferuje również do 15 urządzeń objętych subskrypcją rodzinną, dzięki czemu możesz mieć pewność, że wszystkie Twoje najważniejsze urządzenia będą chronione.

Włącz VPN na coś innego

Większość z nas będzie już przyzwyczajona do korzystania z jakiejś formy usługi VPN, ponieważ praca zdalna wymaga takich narzędzi, aby uzyskać dostęp do firmowych systemów, danych lub dokumentów.

Ale jeśli szukasz świetnych ofert w ten Czarny piątek, VPN może nie tylko Cię chronić, ale także zaoszczędzić pieniądze.

VPN ukrywa Twój adres IP i połączenie, dzięki czemu Twoja lokalizacja pojawia się gdzie indziej. Oznacza to, że nikt nie może śledzić Twojej aktywności w Internecie ani wiedzieć, gdzie jesteś, ale możesz też sprawdzić, czy ceny są niższe na zagranicznej wersji witryny sprzedawcy. Porównywarka może zaoszczędzić sporo pieniędzy, a Bitdefender Total Security (otwiera się w nowej karcie) jest dostarczany z własną bezpieczną usługą VPN, która oferuje całkowitą prywatność online, a także 200 MB dziennie na urządzenie, co pozwala na dokonywać świadomych zakupów.

bądź mądry

Na koniec naszą najważniejszą radą może być zachowanie czujności w ten Czarny piątek.

Możesz nie myśleć, że jesteś atrakcyjnym celem dla hakerów lub oszustów, ale przestępcy zawsze będą chętni do kradzieży danych, z którymi pracujesz.

Zawsze upewnij się, że e-maile lub witryny, na które klikasz, są zgodne z prawem, zwłaszcza jeśli zaczynają prosić o dane osobowe lub biznesowe, aby nie dopuścić do nieświadomego wycieku cennych danych.

Bitdefender Total Security jest wyposażony w różnorodne narzędzia, dzięki którym masz pewność, że nie padniesz ofiarą kradzieży tożsamości, od specjalistycznej ochrony mediów społecznościowych po potężną zaporę sieciową. Platforma oferuje również ulepszoną ocenę podatności, która skanuje w poszukiwaniu potencjalnych luk w zabezpieczeniach, takich jak brakujące poprawki zabezpieczeń systemu Windows i potencjalnie niebezpieczne konfiguracje systemu, zanim zaproponuje najlepsze rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo.

Aby otrzymywać informacje o najnowszych zagrożeniach, możesz również otrzymywać aktualizacje w czasie rzeczywistym dotyczące epidemii złośliwego oprogramowania i oszustw na blogu Bitdefender (otwiera się w nowej karcie).