Firma Google zrobiła nowy krok w kierunku innowacji produktowych, opracowując jednego z najpotężniejszych asystentów głosowych na rynku. Nie chodzi o nic więcej i nic mniej niż "Ok google", technologia oparta na sztucznej inteligencji (AI), która konkuruje bezpośrednio z innymi asystentami o znanej reputacji jako alexa siri cortana

Działa poprzez komendy głosowe, co znacznie ograniczyłoby ręczne użycie sprzętu i umożliwiło efektywną obsługę przy odbiorze zamówienia. „Hej, OK Google, skonfiguruj moje urządzenie”, jest przykładem na to, jak ten system działa doskonale zintegrowany zarówno ze smartfonami, jak i urządzeniami z systemem Android czy iOS.

Ale teraz, gdy odwołujemy się do poprzedniego przykładu, chcielibyśmy pokazać, jak skonfigurować «Ok Google» na moje urządzenie, więc poświęć dużo uwagi.

Jak skonfigurować Ok Google na urządzeniu?

Bez względu na system operacyjny Twojego telefonu komórkowego lub tabletu, najważniejsze jest to, że masz opcje łatwej, szybkiej i bezpiecznej konfiguracji. Intencją jest, aby cieszyć się atrakcyjny system głosowy który dodatkowo optymalizuje Twoje wrażenia przed dowolnym urządzeniem.

Skonfiguruj Ok Google na Androida

Procedura wymaga wykonania kilku prostych kroków. Następnie możesz całkowicie bezpłatnie korzystać z jednej z najlepszych usług Google.

 • Krok 1: Pierwszą rzeczą jest podążanie ścieżką dostępu do aplikacji: Aplikacja Google> Więcej> Ustawienia> Głos> Ok Google> Voice Match.
 • Krok 2: Teraz będziesz musiał aktywować opcję „Ok Google”, przesuwając odpowiedni przycisk w prawo.
 • Krok 3: Następnym krokiem jest nagranie głosu na telefonie komórkowym lub tablecie, dzięki czemu system będzie mógł od teraz rozpoznawać dźwięk. Ważne jest również uruchomienie kreatora.
 • Krok 4: Przed wykonaniem tej procedury pojawi się interfejs z bardziej szczegółowym wyjaśnieniem. W tym oknie kliknij przycisk Kolejny; następnie w następnym oknie wybierz OK.
 • Krok 5: To, co powinieneś zrobić, to wymówić frazę Ok google. Zrób to miękkie, mocne i zrozumiałe. Zrobiłeś to? Cóż, kliknij przycisk następujący i powtórz tę samą procedurę po raz drugi. Zakończ, klikając przycisk Zakończ
 • Krok 6: Ostatnim krokiem jest aktywacja go tak, aby działał idealnie, używaj go przy wyłączonym ekranie, gdy jesteś za kierownicą. Również, gdy nosisz słuchawki, za pośrednictwem systemu połączenia Bluetooth.

Skonfiguruj Ok Google na iOS

W przypadku urządzeń mobilnych lub iOS procedura konfiguracji Ok Google jest również dość prosta. Aby uzyskać dobre wyniki, musisz wykonać kilka kroków.

 • Krok 1: Pobierz najnowsza wersja Asystenta Google. Aplikację można znaleźć w APP Store. Pobieranie jest całkowicie bezpłatne.
 • Krok 2: Przed przystąpieniem do konfiguracji zaakceptuj warunki ustalone w tym samym systemie.
 • Krok 3: Uzyskaj dostęp do opcji ustawienia z komórki. Następnie przejdź do sekcji oznaczonej jako Siri Szukaj 
 • Krok 4: Nowy interfejs pokaże listę dostępnych aplikacji, wśród których znajduje się nowo zainstalowana Google Assistant.
 • Krok 5: Następnym krokiem jest aktywacja opcji Siri i wyszukiwanie, poza tym Sugestie i Zezwalaj na zablokowany ekran. W tych dwóch przypadkach przełącznik należy przesunąć na prawą stronę.
 • Krok 6: Dodaj odpowiednie skróty, które znajdziesz na końcu dostępnej listy.
 • Krok 7: Ustaw swój głos, aby system mógł go rozpoznać. Aby to zrobić, musisz nacisnąć i przytrzymać czerwony przycisk, który pojawia się na ekranie i wypowiedzieć OK Google, hej Google lub dowolną inną frazę według własnych preferencji.
 • Krok 8: Ponieważ będziesz musiał korzystać z Google z systemu Siri, najlepszym rozwiązaniem do aktywacji polecenia głosowego jest powiedzenie: Hej Siri, OK Google o Hej Siri, otwórz Asystenta.
 • Krok 9: Ostatnim krokiem jest wypowiedzenie wcześniej wybranych poleceń głosowych, ale najpierw musisz poprosić Siri głośnym i wyraźnym głosem o otwarcie asystenta Google.

Konfiguracja Ok Google jest niezwykle prosta, niezależnie od systemu operacyjnego urządzenia. Jeśli chcesz poprawić swoje wrażenia, zapraszamy do wykonania opisanych wcześniej kroków.

Udostępnij to