Karta graficzna Nvidia RTX 4070 Ti została wymieniona przez włoskiego sprzedawcę z datą premiery 5 stycznia.

Jeśli to prawda, oznacza to, że trzecia karta graficzna Lovelace ma trafić na półki sklepowe zaledwie za miesiąc, ale zrozumiałe jest, że powinniśmy podejść do tego wycieku z dużym sceptycyzmem.

To powiedziawszy, potwierdza to wcześniejsze plotki, które sugerowały datę sprzedaży RTX 5 Ti na 4070 stycznia, więc nie jest to pierwszy raz, kiedy otrzymaliśmy tę prognozę.

Sprzedawca, o którym mowa, to Drako, zgłoszony przez francuską witrynę technologiczną Cowcotland (otwiera się w nowej karcie) (przez Wccftech (otwiera się w nowej karcie)), wymieniona karta to Asus GeForce RTX 4070 Ti TUF. Jednak w ciągu ostatniej godziny włoski sprzedawca usunął wpis, a podany link już nie działa.

Kolejna spekulacja z Cowcotland mówi, że RTX 4070 Ti zostanie ogłoszony dzień przed wejściem do sprzedaży, czyli 4 stycznia. Ale to nie zgadza się z faktem, że Nvidia organizuje wydarzenie GeForce 3 stycznia na targach CES 2023, gdzie z pewnością zostanie ujawniony nowy procesor graficzny Lovelace (jeśli rzeczywiście kiedykolwiek).

Analiza: Rosnące prawdopodobieństwo, że RTX 4070 Ti jest bliski

Warto zauważyć, że, co dziwne, Drako powiedział „O12G, 16 GB GDDR6X” w tytule listy produktów, ale pod specyfikacją GPU wyraźnie wspomina o 12 GB pamięci VRAM. Oczywiście to 12 GB, które było w anulowanym RTX 4080 niższego poziomu, które nigdy nie istniało, którego ten RTX 4070 Ti jest w zasadzie zamaskowaną wersją, o czym mówiliśmy w przeszłości. Przypuszczalnie wzmianka o 16 GB była pomyłką w tytule produktu (oczywiście było tam również napisane „12G”, co oznacza 12 gigabajtów).

Nieistniejąca już lista produktów nie zawierała żadnych dalszych informacji na temat specyfikacji, a pod liczbą rdzeni CUDA sprzedawca powiedział, że zostanie to „ogłoszone”, więc wciąż byliśmy w ciemności. Cóż, niezupełnie w ciemności, ponieważ podobno RTX 4070 Ti jest zasilany przez 7680 rdzeni CUDA i 192-bitową magistralę pamięci, a także 285 W TDP.

Jeśli chodzi o 5 stycznia, może się zdarzyć, że włoski sprzedawca odgadnie datę, lub innymi słowy, był to symbol zastępczy, być może podnosząc wspomnianą datę plotki i wykorzystując ją. Po prostu nie wiemy, ale innym dowodem sugerującym, że RTX 4070 Ti nie jest daleko w tyle, jest repozytorium wielu modeli Gigabyte niedawno odkrytej karty.

Ponadto, ponieważ jest to coś w rodzaju wznowienia rotacji RTX 4080 niższego poziomu, lub z pewnością jest to dominująca teoria, z oczywistych powodów nie byłoby zaskoczeniem, gdyby wszystko było gotowe do stosunkowo szybkiego wydania 4070 Ti. . Zobaczymy w następnym miesiącu...

W przypadku braku jakiejkolwiek wzmianki o cenie, będzie to oczywiście kluczowy element. Mamy nadzieję, że możemy zobaczyć sugerowaną cenę detaliczną w wysokości 699 euro w USA (i ceny zgodne z tymi gdzie indziej), ale nie jesteśmy zbyt optymistyczni, że przełoży się to na rzeczywistość. Bardziej prawdopodobna cena Nvidii to 749 euro, być może nawet 799 euro, choć powinna to być wyraźnie niższa cena anulowanego RTX 4080 12 GB, który kosztował 899 euro, zanim Team Green „wypuścił” GPU (po przyjęciu mniej niż pozytywnym, powiedzmy) .

Niebezpieczeństwo zawyżenia cen polega na tym, że Nvidia pozostawi otwarte drzwi dla kart graficznych AMD RX 7900 XT i 7900 XTX, które mają zostać wprowadzone na rynek 13 grudnia, ale prawdopodobnie nie w dużych ilościach do końca miesiąca, jeśli pogłoski o strona Czerwony ma rację.

W takim przypadku te nowe procesory graficzne AMD RDNA 3 będą konkurować z RTX 4070 Ti i 4080, więc Nvidia może chcieć skorzystać z okazji, aby być nieco bardziej konkurencyjnym cenowo i wygrać sezon. dobrej woli graczy.

Dobra wola, którą Team Green wciąż szybko traci, między wygórowanymi cenami niestandardowych modeli RTX 4080 innych firm, a RTX 4090, cała kontrowersja dotycząca topnienia kabli, która naprawdę nie pomaga sprawie Nvidii – z pewnością nie. Los casos superan los 50.

Najlepsze dzisiejsze oferty na karty graficzne

Udostępnij to