Nvidia GTX 1060 nie jest już najpopularniejszym GPU

Nvidia's GTX 1650 jest obecnie najpopularniejszą kartą graficzną używaną przez graczy na Steamie, wypierając GTX 1060 na pierwszym miejscu, zgodnie z najnowszą ankietą sprzętową Valve, analizującą specyfikacje próbki jej użytkowników.

To wielka sprawa, ponieważ GTX 1060 zajmuje pierwsze miejsce na liście GPU Steam (otwiera się w nowej karcie) przez długi czas, więc trochę zaskakujące jest to, że nowicjusz zdobywa koronę. Cóż, nie jest to nowość, ponieważ GTX 1 jest wciąż starszą kartą graficzną, ale wiesz, o co nam chodzi.

GTX 1650 zajmuje teraz pierwsze miejsce z 6,27% bazy użytkowników Steam, którzy mają ten GPU w swoich komputerach, pokonując GTX 1060, który ma 5,77%. GTX 1650 zyskał 0,66% w listopadowym badaniu, podczas gdy GTX 1060 gwałtownie spadł o 1,85%.

Na trzecim miejscu znajduje się Nvidia RTX 2060 z 4,64%, która również gwałtownie spadła, tracąc 1,46% w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Karta, która odnotowała największy zysk w listopadzie, przesunęła się na czwarte miejsce, a mianowicie laptopowa karta graficzna RTX 3060, która wzrosła o 1.24% do 4.63%, w rzeczywistości o włos od kradzieży trzeciego miejsca z RTX 2060. .

Analiza: czy wzrostowi sprzedaży pomogły cięcia na PC w Czarny piątek?

Tak więc GTX 1060 został ostatecznie wyrzucony z najwyższego miejsca na Steamie, ale w końcu musiało się to stać. W rzeczywistości został zastąpiony przez niższą kartę graficzną, jak zapewne wiesz, ponieważ GTX 1650 nie jest tak szybki jak 1060 w grach na wszystkich poziomach (chociaż nie jest garbiony, na pewno dryfuje). .

Nie jest to jednak zaskoczeniem, ponieważ w TechRadar podczas szaleństwa zakupów, które oznaczało Czarny piątek w zeszłym miesiącu, zauważyliśmy, że wiele tanich komputerów stacjonarnych i laptopów z GTX 1650 zostało wyprzedanych dzięki dobrym ofertom na te maszyny. . Bez wątpienia pomogłoby to częściowo przesunąć liczby, a także ludziom, którzy pociągnęli za spust w samodzielnym GTX 1650, który również miał dziwną obudowę. I, oczywiście, nie można już kupić GTX 1060, nie z rynku wtórnego (lub wysłać go z Chin lub coś takiego).

Realistycznie kupujący szukający przystępnej cenowo karty graficznej Nvidia lepiej by trzymali się GTX 1660, który ma nieco więcej mocy niż GTX 1060, zamiast trzymać się go jak 1650, ale sprzedaż prawdopodobnie nadejdzie. włączenie. 1650 na gotowych komputerach osobistych i laptopach, jak wspomniano. 1660 zdecydowanie warto wydać trochę dodatkowych pieniędzy, jeśli możesz, dla tych, którzy rozważają ulepszenie karty graficznej na poziomie budżetu.

Jeśli zastanawiasz się nad taką aktualizacją do GTX 1660, czy myślisz, że to lub jeden z jego doładowanych wariantów, Super lub Ti, może chcieć iść szybko? Głównie dlatego, że plotki twierdzą, że Nvidia usuwa wszystkie te kompilacje, więc mogą nie pozostać na półkach zbyt długo (to samo dotyczy RTX 2060).

Jeśli to prawda, GTX 1650 pozostanie jedynym mieszkańcem niskiego spektrum Nvidii. Cóż, jest też 1630, ale to jest jeden GPU, którego chcesz uniknąć, zaufaj nam, abyśmy mogli zobaczyć, jak nabiera większego rozpędu. Wykresy Steam w przyszłości.

Na koniec uwaga związana z faktem, że laptopowa karta graficzna RTX 3060 robi ogromne postępy w rankingach Steam, jeśli weźmiemy kartę RTX 3060 do komputerów stacjonarnych, która ma 3,41% udziału i dodamy ją do 4,63% wersji mobilnej, otrzymamy łączny udział 8.04% dla RTX 3060 jako całości. Co czyni ją najpopularniejszą kartą graficzną w połączeniu wersji mobilnej i stacjonarnej. Co więcej, spodziewamy się, że ten GPU będzie rósł wraz z udziałem w rynku w przyszłości, biorąc pod uwagę, że RTX 4060 do komputerów stacjonarnych nie jest nigdzie w planach (chociaż wersja dla laptopów może być bliżej).

Najlepsze dzisiejsze oferty na karty graficzne

Przez VideoCardz (Otwiera się w nowej karcie)

Udostępnij to