Miauczenie nowego kota w bezprzewodowych słuchawkach dousznych to tak zwana konstrukcja „otwarta”, w której obudowa przetwornika nie wymaga kołnierza, który musi wejść do kanału słuchowego, aby utworzyć uszczelnienie, ale znajduje się tuż nad otworem ucha (czytaj: otwór na ucho) – sprawdź przykłady Linkbuds firmy Sony lub bardziej sportowy Cleer Audio Arc.

Zaletą takiego układu, jak można się domyślić, jest to, że pozwala zachować zwiększoną świadomość otoczenia podczas korzystania z list odtwarzania. I w przeciwieństwie do słuchawek z przewodnictwem kostnym, nie ma opaski z tyłu głowy, z którą trzeba się borykać.

Ale nigdy wcześniej para słuchawek nie dawała możliwości wpuszczania lub blokowania dźwięków otoczenia za pomocą rzeczywistej, transformowalnej bariery fizycznej – aż do teraz.

Wejdź do JBL Tune Flex. Po wyjęciu z pudełka mają otwartą konstrukcję, ale po prostu dodaj końcówki uszczelniające (w ten sposób wdrażając coś, co JBL nazywa technologią Sound Fit) i stają się parą słuchawek izolujących hałas, zasadniczo dając dwa zestawy słuchawek. w.

Zamierzasz pobić swój czas na 10 km? Może nie być wskazane, jeśli przebywasz w Wielkiej Brytanii zmagając się z obecną falą upałów, ale dla wszystkich innych noś je w stylu otwartym, a usłyszysz ruch uliczny, autobusy, psy i tym podobne, gdy wyruszysz w drogę.

Czy potrzebujesz się skoncentrować? Załóż te końcówki uszczelniające (dostępne są trzy rozmiary, aby pomóc w uzyskaniu idealnego uszczelnienia), a powinieneś być w stanie zablokować pochodzący z zewnątrz hałas.

I nie chodzi tylko o pasywną izolację: możesz jeszcze bardziej spersonalizować dźwięk dzięki aplikacji JBL Headphones, która obejmuje dostęp do sześciu poziomów aktywnej redukcji szumów (ANC). Najwyraźniej możesz nawet używać tych profili podczas korzystania z JBL Tune Flex w otwartym układzie, choć jak to brzmiałoby (lub faktycznie działało), dopiero się okaże.

Deklarowany czas pracy baterii wynosi osiem godzin (niezależnie od tego, czy jest otwarty, czy zamknięty) plus kolejne 24 godziny od obudowy, aczkolwiek z wyłączonym ANC.

Dostajesz również klasę wodoodporności IPX4 (więc są dobre na siłownię), kompatybilność z Asystentem Google do sterowania bez użycia rąk i trzy wykończenia oraz trzy opcje kolorystyczne w specjalnej edycji „Ghost”.

Opinia: Słuchawki z otwartym tyłem są najbardziej ekscytującym osiągnięciem wśród słuchawek bezprzewodowych

Idea słuchawek otwartych i zamkniętych nie jest niczym nowym w świecie słuchawek nausznych – na początek sprawdź Philips Fidelio X3 lub Grado GW100. W świecie słuchawek nausznych zaletą otwartej konstrukcji jest większa przejrzystość, szczegółowość i informacje.

Jak? Otwarte nauszniki umożliwiają przepływ powietrza przez nauszniki z tyłu (czytaj: z tyłu) głośnika, więc nagromadzenie niskich częstotliwości spowodowane zamkniętym charakterem innych puszek nie stanowi już problemu. Wszystko to jest okrężnym sposobem powiedzenia „ogólnie brzmią lepiej”.

A wady otwartego kasku? Przeciek dźwięku – Każdy w wagonie oceni Twój gust muzyczny, a także fakt, że te słuchawki są często trudniejsze w obsłudze i są również znane jako słuchawki o wysokiej impedancji.

Ale o to chodzi: nic z tego nie dotyczy „otwartych” prawdziwych bezprzewodowych wkładek dousznych, ponieważ albo wkładka douszna (rzeczywista jednostka, w której znajduje się kontroler) albo znajduje się na uchu, albo nie. A JBL twierdzi, że zajął się resztą.

Chociaż można się spodziewać wyraźnej różnicy w jakości dźwięku podczas słuchania w trybie otwartym lub zamkniętym, w zależności od tego, jak te słuchawki są dostrojone, JBL jest niezwykle utalentowanym specjalistą od dźwięku, więc chciałbym, aby udowodniono, że się mylimy... i w tej cenie, nie sądzę, że jestem jedynym, który chce wywołać zawroty głowy.

JBL Tune Flex będzie dostępny od września za jedyne 90 GBP / 100 GBP (około 110 GBP, 160 AU) i chociaż nie miałem jeszcze przyjemności ich wypróbowania, nie możemy powiedzieć, czy będą. w naszym przewodniku zakupu najlepszych słuchawek bezprzewodowych: z pewnością są jedyne w swoim rodzaju.

Pamiętaj, że nawet najlepsze AirPods nie oferują tej funkcjonalności; w rzeczywistości wielu użytkowników twierdzi, że słuchawki Apple z „głowicą do zębów” bez sufiksu Pro nie mogą zapewnić funkcjonalności. Aby zapewnić wysoką jakość muzyki, potrzebna jest pasywna izolacja dźwięku.

IMHO, nowy Tune Flex firmy JBL to naprawdę intrygująca propozycja.

Udostępnij to