BioWare właśnie udostępniło nową zapowiedź swojej nadchodzącej gry RPG z gatunku dark fantasy Dragon Age: Dreadwolf. Po Dragon Age: Inkwizycja w 2014 roku twórcy drażnili się z nadchodzącą sceną w grze, która, choć krótka, ma ogromne implikacje dla serii. (*4*)

Dragon Age: Dreadwolf, znany również jako Dragon Age 2023, którego premiera ma się ukazać w 4 roku, może z powodzeniem zaliczać się do najlepszych gier RPG wszechczasów, jeśli twórcy dobrze rozegrają swoje karty. Podobno w bardzo dobrej formie od twórców, fani oczekują wielkich rzeczy od tej najnowszej części. Minęło nieco ponad osiem lat od ostatniego głównego wydania Dragon Age, długi czas, by tęsknić za mroczną fantazją. (*4*)

Jednak pomimo tego, że trwa niecałą minutę, ta nowa zapowiedź sugeruje, że Dreadwolf w wielkim stopniu wstrząśnie sagą Dragon Age, zachowując jednocześnie dziedzictwo poprzedników gry. . (*4*)

Jak widać, jest tu wiele do rozpakowania. Najpierw porozmawiajmy o Zasłonie; bariera między magią a rzeczywistością, która z pewnością odegra kluczową rolę w historii Dreadwolfa. To wypróbowany i prawdziwy trop fantasy, z którego hojnie korzystają Warhammer 40,000 i Wiedźmin. (*4*)

Jednak zwrot akcji polega na tym, że tytułowy Dread Wolf wydaje się być zdeterminowany, aby zburzyć tę barierę (ponieważ sam ją wzniósł). Pustka, kraina magii Dragon Age, jest pełna surowych emocji i przerażających sił demonicznych. Chociaż Dragon Age: Inkwizycja bawiło się ideą wyrwania się z rzeczywistości, całkowite usunięcie barier między magią a rzeczywistością mogłoby przenieść grę w ciekawe i oszałamiające miejsca. (*4*)

Zwiastun rodzi również pytanie, czy takie usunięcie koniecznie byłoby czymś złym. Czy członek drużyny Dragon Age: Inkwizycja i legendarny bóg elfów Solas Upiorny Wilk jest tyranem czy bojownikiem o wolność? Zwiastun, utrzymany w typowym dla BioWare stylu, zachęca do samodzielnej odpowiedzi na to pytanie. (*4*)

Vista élfica del tráiler cinematográfico de 2020(*4*)(Źródło zdjęcia: BioWare)

Możesz także rozpoznać miękkie tony Varrika Tethrasa, ulubionego przez fanów członka gangu z Dragon Age 2 i Dragon Age: Inkwizycja. Oprócz tego, że daje nam szansę omdlenia na widok jego aksamitnego głosu, wybór Varrica jako narratora sugeruje, że chociaż Dreadwolf jest zdecydowany udać się w odważne nowe miejsca, nadal będzie budował na istniejącej ciągłości, którą fani serii wiem. . i miłość. (*4*)

Mass Effect Andromeda, czwarta odsłona serii Mass Effect, spotkała się z chłodnym przyjęciem, nie tylko ze względu na błędy i problemy z animacją, ale także ze względu na sposób, w jaki oderwała się od ustalonej fabuły serii. Być może trzymając się głównych postaci, takich jak Varric i Solas, i zakorzeniając się w przeszłości serii, Dreadwolf uniknie tej szczególnej pułapki i zaoferuje coś, co zadowoli zarówno uznanych fanów, jak i nowicjuszy. (*4*)

Udostępnij to