Pozew przeciwko Activision Blizzard

Wydawca Activision Blizzard, odpowiedzialny za grę, o której mowa w tym artykule, jest obecnie uwikłany w trwające postępowanie sądowe w związku z zarzutami dotyczącymi kultury w miejscu pracy, która umożliwiała akty molestowania seksualnego, wykorzystywania i dyskryminacji. Przeczytaj nasz harmonogram wydarzeń testowych Activision Blizzard, aby uzyskać bieżące relacje z wydarzeń.

Nowa gra Call of Duty jest w drodze, co nie powinno dziwić. Jeśli w kalendarzu gier jest jedno wydarzenie, na które możesz ustawić zegarek, jest to coroczna premiera nowego wpisu z długo działającej serii strzelanek z perspektywy pierwszej osoby, a rok 2022 nie jest inny.

Call of Duty 2022 jest podobno opracowywane w Infinity War i będzie kontynuacją Modern Warfare (2019), która była rebootem Call of Duty 4: Modern Warfare z 2007 roku.Jest to restart Modern Warfare 2 z 2009 roku.

Ale podczas gdy wiadomość, że nowe Call of Duty jest w przygotowaniu, z pewnością nie jest zaskakująca, Microsoft planował przejęcie wydawcy serii Activision Blizzard, a ogłoszenie rodzi pytania dotyczące przyszłości serii Call of Duty.Duty na PlayStation.

Na szczęście raport Bloomberga sugeruje, że kolejne trzy gry Call of Duty (w tym rzekomy restart Modern Warfare 2) nadal trafią na PlayStation, ale poza tym okaże się, czy Call of Duty stanie się w końcu ekskluzywną grą. . .

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj wszystko, co wiemy o nowym Call of Duty.

Nowe Call of Duty 2022: prosto do rzeczy

  • Co to jest? Domniemany kolejny wpis z serii Call of Duty
  • Kiedy mogę w to zagrać? Potwierdzać
  • W co mogę grać? Do potwierdzenia, ale prawdopodobnie PS5, Xbox Series X/S i PC

Nowa data premiery i platformy Call of Duty 2022

Strzelanina w Call of Duty Modern Warfare

(Zdjęcie: Infinity Ward)

Obecnie nie potwierdzono daty premiery ani platformy Call of Duty 2022, ponieważ gra nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona.

Gry Call of Duty są zwykle wypuszczane w listopadzie, ale wybitny informator Call of Duty, Tom Henderson, twierdzi, że słyszał „plotki”, że nowe Call of Duty ukaże się miesiąc wcześniej, w październiku, a ujawnienie nastąpi „latem”. a wkrótce potem pojawi się „duża” aktualizacja Warzone. Henderson twierdzi, że Call of Duty 2022 zostanie wydane wcześniej ze względu na „słabą sprzedaż” Call of Duty: Vanguard. Chociaż to oczywiście pozostaje plotką, Henderson wyróżnia się Call of Duty, ponieważ wcześniej dokładnie wyciekł informacje o serii. Jednak możliwe jest, że nawet jeśli taki jest teraz plan, później gra może ucierpieć z powodu opóźnienia.

Chociaż możemy tylko spekulować na temat nowej daty premiery Call of Duty, możemy zgadywać, na jakich platformach zostanie wydana następna część serii. Il est presque some que nous verrons débarquer Call of Duty 2022 sur PS5, Xbox Series X, Xbox Series S et PC, s'il atterrira également sur PS4 et Xbox One est cependant moins pewne (dobrze que nous frekwencje à ce que ce soit walizka).

Nowa wersja Call of Duty na PlayStation przyniesie wielu ulgę po przejęciu Activision przez Microsoft, ale może się to zmienić w przyszłości (więcej na ten temat poniżej).

Czy przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft będzie miało wpływ na nowe Call of Duty?

Microsoft przejmuje Activision Blizzard

(Zdjęcie: Microsoft)

Po ogłoszeniu planowanego przez Microsoft przejęcia Activision Blizzard za 69 miliardów euro pojawiła się niepewność co do tego, co przejęcie będzie oznaczać dla Call of Duty 2022 i całej serii, przy czym głównym pytaniem jest: czy pojawią się futures? na PlayStation? ? ?

W poście na blogu ogłaszającym umowę szef Xbox, Phil Spencer, powiedział: „Gry Activision Blizzard cieszą się popularnością na różnych platformach i planujemy nadal wspierać te społeczności w przyszłości”. Ale niejednoznaczne stwierdzenie nie potwierdziło dokładnie, czy obecne franczyzy Activision Blizzard, takie jak Call of Duty, staną się ekskluzywnymi produktami Xbox w późniejszym terminie.

Spencer napisał następnie na Twitterze, że miał „dobre rozmowy” z szefami Sony i potwierdził „zamiar honorowania wszystkich istniejących umów poprzez przejęcie Activision Blizzard” oraz „chęć utrzymania Call of Duty na PlayStation”. „Sony jest ważną częścią naszej branży i cenimy nasze relacje” — napisał Spencer.

W tym tygodniu odbyłem kilka dobrych rozmów z kierownictwem Sony. Potwierdziłem nasz zamiar honorowania wszystkich istniejących umów dotyczących przejęcia Activision Blizzard oraz chęć utrzymania Call of Duty na PlayStation. Sony jest ważną częścią naszej branży i cenimy naszą współpracę. 20 stycznia 2022

Zobacz więcej

Jednak to tak naprawdę nie wzbudziło zaufania graczy Call of Duty PlayStation, ponieważ wielu było zaniepokojonych naturą tych „istniejących umów”. W końcu Spencer nie powiedział wprost, że przyszłe gry Call of Duty będą dostępne na PlayStation.

Jednak dzięki raportowi z Bloomberga możemy przynajmniej dowiedzieć się, co ta transakcja oznacza dla Call of Duty w najbliższej przyszłości. Czterech anonimowych typerów, którzy twierdzą, że wiedzą o umowie, powiedziało Bloombergowi, że kolejne trzy gry Call of Duty ukażą się na konsolach PlayStation i Xbox. Źródła powiedziały Bloombergowi, że Activision zobowiązało się już do tych kompilacji przed przejęciem, a zatem Microsoft zamierza to uhonorować.

Najwyraźniej te trzy gry są rzekomym ponownym uruchomieniem Modern Warfare 2 (znanego również jako Call of Duty 2022), kolejnej gry Call of Duty od Treyarcha, twórcy Black Ops Cold War (wydanej na premierę w 2023 roku) oraz Call of Duty: Warzone. kolejna iteracja popularnego spin-offu Battle Royale).

Poza tymi grami nie jest jednak jasne, czy Microsoft będzie tworzyć przyszłe gry Call of Duty na wyłączność na konsolę Xbox (przy jednoczesnym wsparciu starszych gier CoD na PlayStation), czy też firma zachowa samodzielną platformę serii. Nie mamy wielkich nadziei na to drugie, ponieważ prawdopodobnie Microsoft kupił Activision Blizzard, aby uczynić Call of Duty ekskluzywnym dla Xbox, tak jak zrobił to z zakupem Bethesdy, dewelopera Elder Scrolls.

Nowe wiadomości i plotki o Call of Duty 2022

nowoczesne wezwanie bojowe

(Zdjęcie: Infinity Ward)

Atakujący kontra obrońcy?
Kolejny przeciek od Ralpha, tym razem twierdzący, że Call of Duty 2022 będzie miał tryb podobny do Rainbow Six Siege, w którym atakujący muszą wykonać cel w określonym czasie, a obrońcy muszą ich powstrzymać. Ralph twierdzi, że obrońcy mogą używać „ukrytych miejsc, pułapek i kamer”, aby spowolnić atakujących, a destrukcja odgrywa w tym trybie dużą rolę.

Modern Warfare II „Attackers vs Defenders” dla wielu graczy pic.twitter.com/js7nUqv5mUJanuary 2, 2022

Zobacz więcej

Tryb jak Escape from Tarkov?
Przecież Tom Henderson twierdzi, że w nowym Call of Duty pracuje się nad trybem podobnym do Escape from Tarkov z 2017 roku niż Hazard Zone w Battlefield 2042. Henderson twierdzi, że ten tryb jest bardziej ziarnisty i „zbudowany od podstaw”.

Inny sponsor, Ralph, potwierdził twierdzenia Hendersona, mówiąc, że celem tego trybu jest „gromadzenie łupów na wielu oddzielnych mapach, zanim uda się je wydobyć”.

Tryb obecnie opracowywany przez Infinity Ward dla #ModernWarfareII najwyraźniej wygląda bardziej jak Escape From Tarkov niż Hazard Zone z tego, co mi powiedziano. Jest bardziej ziarnisty i zbudowany od podstaw z myślą o tym konkretnym trybie. „To nie jest refleksja” – obecne wydanie 8 listopada 2021 r.

Zobacz więcej

Brutalny i makabryczny?
Przecież Ralph ujawnił więcej szczegółów na temat trybu kampanii Call of Duty 2022, który najwyraźniej będzie dość brutalny. Ralph twierdzi, że nowa kampania Call of Duty będzie „twarda i bezlitosna”, z realistycznymi animacjami gore i śmierci, w których postacie będą bulgotać i konwulsyjnie (między innymi), zanim w końcu umrą.

Ponadto Ralph stwierdza, że ​​następna pozycja w serii będzie zawierała nowy system „kompasu moralnego”, podobny do systemu honoru Red Dead Redemption 2, z pewnymi decyzjami wpływającymi na kampanię.

Tytuł „Modern Warfare II” wydany przez Infinity Ward w 2022 r.: szczegóły kampanii, dynamika broni, aspekty brutalności i sztucznej inteligencji, nowy „system morale”, systemy SP i nie tylko; pic.twitter.com/0oAWEVO9sx28 października 2021

Zobacz więcej

Zwalczyć kolumbijskie kartele narkotykowe?
Według raportu VGC z 2021 r., nowa kampania Call of Duty skupi się na „siłach specjalnych USA prowadzących tajną wojnę przeciwko kolumbijskim kartelom narkotykowym”. VGC donosi, że wcześniej zgłoszony kryptonim „Projekt Cortez” jest powiązany z przesłanką kampanii i jest tak nazwany, ponieważ jest to fabuła filmu z 1994 roku Clear and Present Danger, w którym występuje czarny charakter, pułkownik Felix Cortez.

Wycieki map w trybie wieloosobowym?
Cztery mapy wieloosobowe Call of Duty 2022 mogły zostać ujawnione przez konto ModernWarzone na Twitterze, które w przeszłości dokładnie wyciekło wiadomości o Call of Duty. Konto na Twitterze opublikowało cztery pogłoski, że mapy dla wielu graczy Modern Warfare 2 powrócą po ponownym uruchomieniu. Mapy to Favela, Terminal, Quarry i High Rise.

Jednak konto nie wskazuje, skąd pochodzą te plotki, więc bardzo możliwe, że w tej chwili są to tylko spekulacje.

Plotka Mapy Modern Warfare 2 (2022) 👀• Favela 🌴• Terminal ✈️• Wieża • Kamieniołom 🚧 pic.twitter.com/cmS32rFgxk 4 stycznia 2022 r.

Zobacz więcej

Czy Call of Duty: Modern Warfare 3 nie zostanie ponownie uruchomione?
Według znanego informatora Call of Duty, Ralpha na Twitterze, deweloper Infinity Ward „nie byłby zainteresowany przywróceniem starych tytułów z okresu po MWII” i „przejrzyłby to”. Innymi słowy, nie oczekuj ponownego uruchomienia Modern Warfare 3.

Call of Duty: Modern Warfare II zamierza zakończyć zrestartowaną serię pic.twitter.com/24dePBMRol26 stycznia 2022

Zobacz więcej

Nazwa kodowa „Projekt Cortez”?
Według słynnego wycieku Call of Duty, Tom Henderson Call of Duty 2022 nosi kryptonim „Project Cortez” i będzie kontynuacją Call of Duty: Modern Warfare (2019).

Raport Bloomberga potwierdza twierdzenie Hendersona z 2021 r., że nowe Call of Duty będzie ponownym uruchomieniem Modern Warfare 2, czego nie należy mylić z kampanią Modern Warfare 2 Remastered, która rozpoczęła się w 2020 roku.

Dodatkowo w przecieku gier GeForce Now 2021 pojawił się kryptonim „Project Cortez”.

Wygląda na to, że Call of Duty: 2022 nosi kryptonim Project Cortez. Powinien być kontynuacją Modern Warfare 201913 września 2021 r.

Zobacz więcej

Udostępnij to