Nowe Call of Duty 2022: wszystko, co wiemy na razie

Nowe Call of Duty 2022: wszystko, co wiemy na razie

Pozew przeciwko Activision Blizzard

Wydawca Activision Blizzard, odpowiedzialny za grę, o której mowa w tym artykule, jest obecnie uwikłany w toczące się postępowanie sądowe w związku z zarzutami dotyczącymi kultury w miejscu pracy, która umożliwiała akty molestowania seksualnego, wykorzystywania i dyskryminacji. Przeczytaj nasz harmonogram wydarzeń w wersji próbnej Activision Blizzard, aby uzyskać bieżące relacje z wydarzeń.

Nadchodzi nowa gra Call of Duty, co nie powinno nikogo dziwić. Jeśli w kalendarzu gier jest jedno wydarzenie, na które możesz ustawić swój zegarek, jest to coroczna premiera nowej odsłony długoletniej serii strzelanek FPS, a rok 2022 nie będzie wyjątkiem.

Call of Duty 2022 jest podobno w fazie rozwoju na Infinity War i będzie kontynuacją Modern Warfare (2019), która była restartem Call of Duty 4: Modern Warfare z 2007. Jest to restart Modern Warfare 2 z 2009 roku.

I choć wiadomość o powstaniu nowego Call of Duty z pewnością nie jest zaskakująca, o tyle planowane przez Microsoft przejęcie wydawcy serii Activision Blizzard było, a ogłoszenie to rodzi pytania o przyszłość serii Call of Duty Duty na PlayStation.

Na szczęście raport Bloomberga sugeruje, że kolejne trzy gry Call of Duty (w tym plotka o ponownym uruchomieniu Modern Warfare 2) nadal wylądują na PlayStation, ale poza tym okaże się, czy Call of Duty ostatecznie stanie się ekskluzywną konsolą Xbox. .

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj wszystko, co wiemy o nowym Call of Duty.

Nowe Call of Duty 2022: od razu do rzeczy

Nowa data premiery i platformy Call of Duty 2022

Strzelanina w Call of Duty Modern Warfare

(Zdjęcie: Infinity Ward)

Obecnie nie potwierdzono żadnej daty premiery ani platformy Call of Duty 2022, ponieważ gra nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona.

Gry Call of Duty są zwykle wydawane w listopadzie, ale wybitny przeciek Call of Duty, Tom Henderson, twierdzi, że słyszał „pogłoski”, że nowe Call of Duty zostanie wydane miesiąc wcześniej, w październiku, z ujawnieniem, które odbędzie się „latem. " a wkrótce potem „duża” aktualizacja Warzone. Henderson twierdzi, że Call of Duty 2022 zostanie wydane wcześniej ze względu na „słabe wyniki sprzedaży” Call of Duty: Vanguard. Chociaż jest to oczywiście wciąż plotka, Henderson wyróżnia się w Call of Duty, ponieważ wcześniej dokładnie ujawnił informacje o serii. Jednak możliwe, że nawet jeśli taki jest teraz plan, gra może zostać później opóźniona.

Chociaż możemy tylko spekulować na temat nowej daty premiery Call of Duty, możemy bardziej świadomie zgadywać, na jakich platformach zostanie wydana następna pozycja z serii. Jestem pewien, że nowe Call of Duty 2022 na PS5, Xbox Series X, Xbox Series S i PC, s'il landrira également na PS4 i Xbox One jest pewne (dobrze, że zajmiemy się tą sprawą) .

Premiera Call of Duty na PlayStation dla wielu będzie ulgą po przejęciu Activision przez Microsoft, ale to może się zmienić w przyszłości (więcej na ten temat poniżej).

Czy przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft będzie miało wpływ na nowe Call of Duty?

Microsoft przejmuje Activision Blizzard

(Zdjęcie: Microsoft)

Po ogłoszeniu planowanego przez Microsoft przejęcia Activision Blizzard za kwotę 69 miliardów euro pojawiła się niepewność co do tego, co to przejęcie będzie oznaczać dla Call of Duty 2022 i całej serii, a głównym pytaniem było: Czy przyszłe gry Call of Duty będą dostępne na PlayStation? ? ? ?

W poście na blogu ogłaszającym umowę, szef Xbox, Phil Spencer, powiedział: „Gry Activision Blizzard są dostępne na różnych platformach i planujemy nadal wspierać te społeczności w przyszłości”. Ale niejednoznaczne stwierdzenie nie potwierdziło dokładnie, czy obecne franczyzy Activision Blizzard, takie jak Call of Duty, staną się w późniejszym terminie ekskluzywnymi konsolami Xbox.

Następnie Spencer napisał na Twitterze, że odbył „dobre rozmowy” z kierownictwem Sony i potwierdził „zamiar honorowania przez Microsoft wszystkich istniejących umów poprzez przejęcie Activision Blizzard”, a także „pragnienie utrzymania Call of Duty na PlayStation”. „Sony jest ważną częścią naszej branży i cenimy sobie naszą współpracę” — napisał Spencer.

W tym tygodniu odbyłem kilka dobrych rozmów z kierownictwem Sony. Potwierdziłem nasz zamiar honorowania wszystkich istniejących umów dotyczących przejęcia Activision Blizzard oraz chęć utrzymania Call of Duty na PlayStation. Sony jest ważną częścią naszej branży i cenimy naszą współpracę. 20 stycznia 2022

Zobacz więcej

Jednak nie wzbudziło to zaufania graczy Call of Duty PlayStation, ponieważ wielu było zaniepokojonych naturą tych „istniejących umów”. W końcu Spencer nie powiedział wprost, że przyszłe gry Call of Duty będą na PlayStation.

Jednak dzięki raportowi Bloomberga możemy przynajmniej dowiedzieć się, co ta transakcja oznacza dla Call of Duty w najbliższej przyszłości. Czterech anonimowych informatorów, którzy twierdzą, że wiedzą o umowie, powiedziało Bloombergowi, że kolejne trzy gry Call of Duty ukażą się na konsolach PlayStation i Xbox. Źródła poinformowały Bloomberga, że ​​Activision zaangażowało się w te kompilacje już przed przejęciem, dlatego Microsoft zamierza je kontynuować.

Najwyraźniej te trzy gry to rzekomy restart Modern Warfare 2 (znany również jako Call of Duty 2022), kolejna gra Call of Duty od twórcy Black Ops Cold War Treyarch (wydana w 2023 r.) i Call of Duty: Warzone 2 (następna iteracja popularnego spin-offu Battle Royale).

Jednak poza tymi grami nie jest jasne, czy Microsoft sprawi, że przyszłe gry Call of Duty będą dostępne wyłącznie na konsoli Xbox (przy jednoczesnym wsparciu starszych gier CoD na PlayStation), czy też firma zachowa niezależność serii od platformy. Nie mamy wielkich nadziei w tym drugim przypadku, ponieważ Microsoft prawdopodobnie kupił Activision Blizzard, aby uczynić Call of Duty ekskluzywnym dla Xbox, tak jak to miało miejsce w przypadku zakupu dewelopera Elder Scrolls Bethesdy.

Nowe wiadomości i plotki o Call of Duty 2022

Wezwanie do służby w nowoczesnej wojnie

(Zdjęcie: Infinity Ward)

Atakujący kontra obrońcy?
Kolejny przeciek Ralpha, tym razem twierdzący, że Call of Duty 2022 będzie miało tryb podobny do Rainbow Six Siege, w którym atakujący muszą wykonać cel w określonym czasie, a obrońcy muszą ich powstrzymać. Ralph twierdzi, że obrońcy mogą używać „ukrytych miejsc, pułapek i kamer”, aby spowolnić atakujących, a zniszczenie odgrywa dużą rolę w tym trybie.

Tryb wieloosobowy Modern Warfare II „Attackers vs Defenders” pic.twitter.com/js7nUqv5mU2 Jan 2022

Zobacz więcej

Czy to jest jak Escape from Tarkov?
Wyciek Tom Henderson twierdzi, że trwają prace nad trybem nowego Call of Duty, który będzie podobny do Escape from Tarkov z 2017 roku, a nie Hazard Zone z Battlefield 2042. Henderson twierdzi, że ten tryb jest bardziej ziarnisty i „zbudowany od podstaw”.

Inny sponsor, Ralph, potwierdził twierdzenia Hendersona, mówiąc, że celem tego trybu jest „gromadzenie łupów na wielu oddzielnych mapach, zanim uda się je wydobyć”.

Z tego, co mi powiedziano, tryb opracowywany obecnie przez Infinity Ward dla #ModernWarfareII najwyraźniej bardziej przypomina Escape From Tarkov niż Hazard Zone. Jest ostrzejszy i zbudowany od podstaw z myślą o tym konkretnym trybie. „To nie jest refleksja” — aktualna wersja, 8 listopada 2021 r

Zobacz więcej

Brutalne i makabryczne?
Leaker Ralph podzielił się więcej szczegółami na temat trybu kampanii Call of Duty 2022, który najwyraźniej będzie dość brutalny. Ralph twierdzi, że nowa kampania Call of Duty będzie „szorstka i bezlitosna”, z realistycznymi animacjami krwi i śmierci, w których postacie będą bulgotać i konwulsować (między innymi), zanim ostatecznie umrą.

Ponadto Ralph stwierdza, że ​​następny wpis w serii będzie zawierał nowy system „kompasu moralnego”, podobny do systemu honoru Red Dead Redemption 2, z pewnymi decyzjami wpływającymi na kampanię.

Przypuszczalny tytuł Infinity Ward z 2022 r. „Modern Warfare II”: szczegóły kampanii, dynamika broni, aspekty krwi i sztucznej inteligencji, nowy „system morale”, systemy SP i nie tylko; pic.twitter.com/0oAWEVO9sx 28 października 2021

Zobacz więcej

Walczyć z kolumbijskimi kartelami narkotykowymi?
Według raportu VGC w 2021 roku nowa kampania Call of Duty skupi się na „siłach specjalnych USA prowadzących tajną wojnę z kolumbijskimi kartelami narkotykowymi”. VGC donosi, że wcześniej zgłoszony kryptonim „Projekt Cortez” jest powiązany z założeniem kampanii i został tak nazwany, ponieważ jest to fabuła filmu Clear and Present Danger z 1994 roku, w którym występuje złoczyńca imieniem pułkownik Felix Cortez.

Wycieki map trybu wieloosobowego?
Cztery z map dla wielu graczy Call of Duty 2022 mogły wycieknąć z konta ModernWarzone na Twitterze, które w przeszłości dokładnie ujawniało wiadomości o Call of Duty. Na koncie na Twitterze zatweetowano cztery pogłoski, że mapy do trybu wieloosobowego Modern Warfare 2 powrócą wraz z ponownym uruchomieniem. Mapy to Favela, Terminal, Quarry i High Rise.

Jednak relacja nie wskazuje, skąd pochodzą te pogłoski, więc jest bardzo możliwe, że na tym etapie są to jedynie spekulacje.

Plotka Mapy Modern Warfare 2 (2022) 👀 • Fawela 🌴 • Terminal ✈️ • Wieżowiec 🌇 • Kamieniołom 🚧 pic.twitter.com/cmS32rFgxk 4 stycznia 2022

Zobacz więcej

Call of Duty: Modern Warfare 3 nie uruchamia się ponownie?
Według Ralpha, znanego przeciekającego Call of Duty, na Twitterze deweloper Infinity Ward „nie byłby zainteresowany przywracaniem starych tytułów po II wojnie światowej” i „patrzy dalej”. Innymi słowy, nie oczekuj ponownego uruchomienia Modern Warfare 3.

Call of Duty: Modern Warfare II zamierza zakończyć odnowioną serię pic.twitter.com/24dePBMRol 26 stycznia 2022 r.

Zobacz więcej

Kryptonim „Projekt Cortez”?
Według słynnego przeciekającego Call of Duty, Tom Henderson Call of Duty 2022 nosi nazwę kodową „Project Cortez” i będzie kontynuacją Call of Duty: Modern Warfare (2019).

Raport Bloomberga potwierdza twierdzenie Hendersona z 2021 r., że nowe Call of Duty będzie ponownym uruchomieniem Modern Warfare 2, którego nie należy mylić z kampanią Modern Warfare 2 Remastered, która rozpoczęła się w 2020 r.

Dodatkowo w wycieku gry GeForce Now z 2021 roku pojawił się kryptonim „Project Cortez”.

Wygląda na to, że Call of Duty: 2022 nosi nazwę kodową Project Cortez. Powinna to być kontynuacja Modern Warfare 201913 2021 września XNUMX

Zobacz więcej