Chociaż jest zrozumiałe, że Microsoft poświęca ostatnio wiele uwagi systemowi Windows 11 (w tym wypuszczając nowy (*10*), który przenosi aplikacje na Androida na komputery PC), wypuścił również (*10*) dla systemu operacyjnego. Windows 10.

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami systemu Windows, Windows 10 KB5010415 jest teraz dostępny jako (*10*) opcjonalny. Oznacza to, że nie dostaniesz go automatycznie, ale jeśli otworzysz Windows Update, powinieneś zobaczyć go w sekcji „Aktualizacje opcjonalne”.

Warto to sprawdzić, ponieważ rozwiązuje on szereg problemów z systemem Windows 10 (później zostaną uwzględnione w aktualizacjach zbiorczych w marcu i kwietniu), więc jeśli Twój komputer nie działa prawidłowo, to (*10*) może to naprawić.

Zawiera również poprawkę dla osób, które próbują uaktualnić do systemu Windows 11, ale stwierdzają, że proces kończy się niepowodzeniem podczas sprawdzania stanu TPM komputera.

Ponieważ jest to jednak opcja (*10*), jeśli Twój komputer działa dobrze, możesz go na razie zignorować, zamiast ryzykować dodawanie nowych problemów do komputera, za co odpowiadały aktualizacje systemu Windows 10. w przeszłości. , Niestety.

Nowe funkcje

To (*10*) systemu Windows 10 wprowadza również nowe funkcje do systemu operacyjnego. Na początek możesz teraz udostępniać pliki cookie między trybem przeglądarki Microsoft Edge Internet Explorer i Microsoft Edge. Może to być przydatne dla twórców stron internetowych lub każdego, kto korzysta z usług online, które nadal działają z Internet Explorerem.

Firma Microsoft dodała również możliwość dodawania i usuwania pamięci NVMe bez konieczności wyłączania komputera (tzw. hot swap). Ponownie, jest to funkcja, która prawdopodobnie nie spodoba się większości użytkowników, ale firmy i zaawansowani użytkownicy mogą uznać ją za bardzo użyteczną.

(Źródło zdjęcia: Anna Kucherova/Shutterstock/Microsoft)

Analiza: nadal jest silna

Chociaż może to nie być najbardziej ekscytujące (*10*) w historii, zwłaszcza w porównaniu z najnowszą wersją systemu Windows 11, która dodaje kilka naprawdę zmieniających grę funkcji, zawsze dobrze jest widzieć, jak firma Microsoft nadal aktualizuje i obsługuje system Windows 10. .

W końcu system Windows 10 jest obecnie najczęściej używaną wersją systemu Windows i chociaż Microsoft może chcieć zachęcić ludzi do uaktualnienia do systemu Windows 11, nadal musi również dbać o ludzi, którzy nadal korzystają z systemu Windows 10. wybór. lub ponieważ ich komputery nie są kompatybilne.

System Windows 10 będzie nadal obsługiwany do 14 października 2025 r. i oczekujemy, że do tego czasu firma Microsoft będzie nadal publikować aktualizacje systemu operacyjnego.

Udostępnij to