Tylko ułamek operatorów dotarł do celu

Nokia, China Mobile (CMCC) i MediaTek osiągnęły rekordowe prędkości 3 Gb/s w 5G Autonomous (5G SA) w pierwszej na świecie próbie trójskładnikowej technologii agregacji operatorów.

Do tej pory prawie wszystkie wczesne wdrożenia 5G opierały się na niesamodzielnej sieci 5G (NSA 5G), która wykorzystuje nowe technologie radiowe, ale nadal opiera się na podstawowym rdzeniu 4G.

SA 5G korzysta z nowego wirtualnego rdzenia opartego na chmurze, który umożliwia przetwarzanie danych bliżej punktu ich gromadzenia i umożliwia takie funkcje, jak odcięcie sieci. Zapewnia to gwarantowane prędkości, zwiększoną niezawodność i bardzo niskie opóźnienia.

Rekord prędkości 5G SA

Tymczasem agregacja nośników łączy oddzielne pasma widma, aby wykorzystać zalety każdego z nich. Na przykład, łącząc zasięg i współczynniki propagacji w pomieszczeniach częstotliwości dolnego pasma z wysoką przepustowością i szybkością transmisji danych fal radiowych o średnim i wysokim paśmie.

Ta funkcja nie tylko poprawi prędkość i zasięg, ale pozwoli operatorom na wykorzystanie ich istniejących zasobów, zmniejszając koszty wdrażania sieci.

Agregacja operatorów została wykorzystana w sieciach 4G i 5G, oferując prędkości przekraczające 3 Gb/s zgłaszane przez firmę Nokia i jej partnerów. Jest jednak najszybszy, ale korzysta tylko z technologii 5G SA i oferuje wskazanie, co może być możliwe w środowisku rzeczywistym.

W tym teście partnerzy połączyli 30 MHz z 700 MHz i 100+160 MHz z 2,6 GHz, aby osiągnąć rekordowe prędkości transmisji, demonstrując potencjał technologii 5G w zapewnianiu jeszcze wyższej wydajności.

Rekord został osiągnięty w Szanghaju przy użyciu sprzętu radiowego Nokia, sieci China Mobile i platformy mobilnej MediaTek 9000 5G.

„Nokia skupiła się na przywództwie w agregacji nośników 5G. Ten nowy rekord szybkości, przy wykorzystaniu dostępnego na rynku sprzętu i oprogramowania, pokazuje, jak pionierskie podejście firmy Nokia nadal wprowadza znaczące innowacje na rynku — powiedział Mark Atkinson, dyrektor PLM Radio Access Networks w firmie Nokia. .

„Agregacja operatorów 5G to kluczowa technologia dla operatorów komórkowych na całym świecie, która pozwala zmaksymalizować wpływ ich zasobów widma i zapewnić abonentom lepszy zasięg i przepustowość. Nokia będzie nadal przesuwać granice 5G, aby zapewnić najwyższą wydajność. »

„China Mobile jest zaangażowane w budowę wieloczęstotliwościowej sieci współpracy 5G; Ta weryfikacja [trzyskładnikowej agregacji operatorów] może zapewnić użytkownikom lepszą wydajność i lepsze wrażenia użytkownika, a także zapewnić dobrą podstawę techniczną dla nowych usług” – dodał Ding Haiyi, wiceprezes China Mobile Research Institute.

  • Jeśli chcesz najszybszych prędkości, to są to najlepsze telefony 5G, które możesz teraz kupić
Udostępnij to