Nie jestem regulatorem, ale mogę zerknąć i

Nic dziwnego, że ten tydzień w krypto był kolejnym tygodniem FTX. Sam Bankman-Fried chciał założyć nowy biznes, aby zapłacić ofiarom upadku, ale wkrótce został aresztowany na Bahamach po postawieniu mu zarzutów karnych przez Stany Zjednoczone, po czym odmówiono mu zwolnienia za kaucją i został zwolniony. ośrodek znany z przeludnienia i braku łazienek. Nowy dyrektor generalny FTX powiedział, że odzyskano aktywa o wartości XNUMX miliarda dolarów i twierdził, że imperium kryptograficzne Bankman-Fried nie ma kontroli korporacyjnej i zaskakująco brakuje dokumentacji finansowej i innej.

Tymczasem w połowie tygodnia Binance odnotowało ponad 3 miliardy euro wypłat netto, gdy rozeszły się pogłoski o rzekomych problemach, a niektóre raporty twierdzą, że Binance i Changpeng Zhao mogą zostać oskarżeni o pranie brudnych pieniędzy w Stanach Zjednoczonych, a niektórzy inwestorzy nie są zadowoleni z wymiany . . Dowód audytu rezerw. Dodatkowo Kevin O'Leary skrytykował Binance podczas środowego przesłuchania w Senacie. Jego konkurent, Coinbase, odnotował w tym roku 66% wzrost liczby żądań organów ścigania w porównaniu z rokiem ubiegłym. Podczas gdy to się działo, amerykański senator powiedział, że nie jest organem regulacyjnym, ale nie widzi powodu, dla którego kryptowaluty miałyby istnieć, a inny amerykański senator przedstawił ponadpartyjną ustawę mającą na celu zabicie luk w branży kryptowalut związanych z praniem brudnych pieniędzy.

Podczas gdy to wszystko się działo, MetaMask nawiązał współpracę z PayPal, aby umożliwić użytkownikom z USA kupowanie ETH z portfela za pośrednictwem giganta płatności, Apple powiedział, że pozwoli użytkownikom iPhone'a i iPada na instalowanie aplikacji innych niż aplikacje. App Store w przyszłym roku, a Busan powiedział, że do końca 2023 roku stanie się pierwszym miastem, które uruchomi i będzie obsługiwać giełdę kryptowalut. W międzyczasie Lodestar Finance stracił 6 miliona euro na exploicie, a przedsiębiorca biotechnologiczny wszedł. Niestety Martin Shkreli twierdzi, że wie, kim jest Satoshi Nakamoto .

Z wiadomości górniczych i regulacyjnych: powtarzające się przerwy w dostawie prądu na Kubie uniemożliwiły obsługę platform do kopania kryptowalut, podczas gdy rosyjscy dostawcy energii odstraszyli nielegalnych kopaczy kryptowalut, którzy prowadzili handel poza domem. Kraje G20 planowały zbudować polityczny konsensus w sprawie kryptowalut w celu ich regulacji, podczas gdy w Brazylii organy regulacyjne zapowiedziały, że będą szukać sposobów kontrolowania emisji tokenizowanych aktywów, a opinia publiczna ministerstwa twierdziła, że ​​„Bitcoinowy faraon” wynajął „zawodowych bandytów” Mówiąc o przestępczości, chińska policja aresztowała 63 osoby oskarżone o pranie 1.72 miliarda euro za pośrednictwem kryptowalut, a francuska prokuratura aresztowała dwóch oszustów kryptowalutowych, którzy używali „walizek” pełnych fałszywych banknotów, aby oszukać kryptowalutowych inwestorów.

Teraz, gdy jesteśmy dobrze poinformowani, bądźmy całkowicie dziecinni.

Udostępnij to