Jeśli kochasz swoją bieżnię Peloton i nie chcesz jej zwrócić po jej wycofaniu, masz szczęście: firma wprowadziła kilka innych opcji, aby uczynić ją bezpieczniejszą, w tym aktualizację oprogramowania, która blokuje pas, jeśli bieżnia nie jest t używany przez chwilę.

Na początku tego miesiąca Peloton dobrowolnie wycofał wszystkie maszyny Peloton Tread i Tread Plus, po doniesieniach o obrażeniach i wypadku, w którym małe dziecko zostało wciągnięte pod Tread Plus i zginęło.

Właściciele którejkolwiek z bieżni zostali poproszeni o natychmiastowe zaprzestanie ich używania i zaoferowano im możliwość zwrotu ich do Peloton w celu uzyskania zwrotu pieniędzy (co można zrobić do 6 listopada 2022 r.). Jeśli jednak wolisz zachować swoją maszynę, istnieje kilka innych opcji.

Głównym problemem związanym z bieżnikiem jest ekran dotykowy, który może odpaść i spaść. Peloton zaoferował właścicielom wysłanie inżyniera, aby naprawił problem za darmo, jeśli woleliby nie zwracać wszystkiego.

Peloton nie rozpoczął jeszcze wysyłania inżynierów, ale możesz się zarejestrować — otwiera się w nowej karcie z adresem e-mail użytym podczas zamawiania bieżni i numerem zamówienia, a firma skontaktuje się z Tobą, gdy będzie gotowa. dokonywanie napraw. .

Bieżnik Peleton (Źródło zdjęcia: Peloton)

Problem z Tread Plus (który był sprzedawany tylko w USA) to jego blokowany pas, który może ciągnąć pod nim dzieci, zwierzęta domowe i przedmioty. Ponownie Peloton opracowuje mechaniczną poprawkę, chociaż nie znamy jeszcze szczegółów. Może to być pewnego rodzaju bariera zakrywająca pasek z tyłu maszyny, zapobiegająca zaczepianiu się czegokolwiek podczas obracania się.

Firma oferuje również przeniesienie bieżni do bezpieczniejszego pomieszczenia w domu, z dala od zwierząt i dzieci. Chociaż mają koła, Peloton Tread waży 290 funtów (131 kg), a Tread Plus waży 455 funtów (206 kg), więc nierozsądne byłoby przenoszenie ich samodzielnie.

Zaktualizuj oprogramowanie układowe

Nowa aktualizacja oprogramowania dotyczy Tread Plus i automatycznie blokuje maszynę, gdy jest ona uśpiona lub jest „bezczynna” przez 45 sekund.

Oznacza to, że nie jesteś na zajęciach, pas się nie porusza, ekran nie został dotknięty, a nachylenie nie zostało ustawione. Zablokuje się również, jeśli zajęcia są w toku, ale bieżnia wykryje, że nikt nie biegnie. Aby odblokować go ponownie, musisz wprowadzić kod PIN na ekranie dotykowym.

Skontaktowaliśmy się z firmą Peloton, aby dowiedzieć się, czy aktualizacja będzie musiała zostać pobrana i zainstalowana ręcznie (a jeśli tak, to w jaki sposób), czy też zostanie pobrana automatycznie, gdy bieżnia będzie online.

Przez NBC News(Otwiera się w nowej karcie)

Dzisiejsze najlepsze oferty zegarków do biegania

Udostępnij to