W ramach zapowiedzi Inno Day 2022 marka smartfonów Oppo zaprezentowała drugą generację swoich połączonych okularów: Air Glass 2.

Pomimo zapowiedzi urządzenia Air Glass pierwszej generacji dopiero rok temu podczas Inno Day 2021 (i wypuszczenia go na początku 2022 r.), Oppo już planuje wypuścić nową, ulepszoną specyfikację. Najbardziej oczywistą zmianą jest to, że projekt monokla z oryginału stał się parą pełnoklatkowych okularów, ale Oppo obiecuje, że ulepszenia są czymś więcej niż kosmetycznymi.

Na początek okulary Air Glass 2 można wyposażyć w soczewki korekcyjne, dzięki czemu mogą funkcjonować nie tylko jako inteligentne urządzenie, ale także jako zwykła para okularów. Okulary są również bardzo lekkie, ważą zaledwie 38 g, więc nie powinieneś czuć się zbyt zmęczony, nosząc je na twarzy przez cały dzień.

Jeśli chodzi o funkcjonalność, nowo dodane mikrofony i głośniki pozwalają urządzeniu na strumieniowe przesyłanie muzyki, wykonywanie połączeń telefonicznych, tłumaczenie języków obcych i zapewnianie transkrypcji mowy na tekst w czasie rzeczywistym. Co najlepsze, Oppo Air Glass 2 zachowuje bezprzewodową konstrukcję oryginału; W przeciwieństwie do okularów Nreal Air i VITURE One, nie potrzebujesz kabla, aby sparować te specyfikacje ze smartwatchem lub smartfonem Oppo.

Oppo Find X5 leży ekranem do dołu na krześle

Inteligentne okulary Air Glass 2 mogą poprawić możliwości Twojego Oppo Find X5 (Źródło zdjęcia: przyszłość)

Niezależnie od tego, jak imponujące są te okulary, mamy nadzieję, że nie cierpią z powodu tych samych problemów, co ich poprzednicy.

Podczas testowania oryginalnego Air Glass, Adi Robertson z The Verge (otwiera się w nowej karcie) uznał to doświadczenie za dość niewygodne. Najbardziej prawdopodobnymi przyczynami tego irytacji są niska częstotliwość odświeżania ekranu urządzenia – podobnie jak w VR zauważalne migotanie ekranu z bliskiej odległości może przyprawiać o mdłości – oraz fakt, że pojedyncza soczewka zmusza oczy każdego użytkownika do skupiania się na różnych odległościach w tym samym czasie. pogoda.

Mówi się, że Oppo ulepszyło soczewki Air Glass 2 i jego projektory Micro-LED, a wraz z przejściem na konfigurację z dwoma obiektywami oczekuje się, że te nowe specyfikacje będą miały konstrukcję, która łagodzi oba problemy. Aby jednak mieć pewność, trzeba będzie je przetestować.

Naszą drugą troską jest to, że bezprzewodowa i bogata w funkcje, a jednocześnie lekka konstrukcja sprawi, że te inteligentne specyfikacje będą bardzo krótkie na baterii. Widzieliśmy, jak inteligentne okulary zużywają ładunek smartfonów, z którymi są połączone, więc jeśli specyfikacje Air Link 2 nie obejmują wystarczająco dużej baterii, możesz nie być w stanie ich nosić przez długi czas. .

Innymi słowy, jeśli naprawdę możesz to dostać. W tej chwili nie ma słowa na temat daty premiery, ceny, a nawet tego, czy Oppo Air Glass 2 będzie dostępny w regionach poza Chinami i Azją. Ponieważ oryginalne szkło Oppo Air Glass nie zostało wprowadzone na rynek globalny, nie zalecamy wstrzymywania oddechu przed premierą w USA, Wielkiej Brytanii lub Australii.

To powiedziawszy, biorąc pod uwagę, że okulary AR stają się coraz bardziej popularne, nie bylibyśmy zbytnio zaskoczeni, gdyby Oppo zdecydowało się użyć Air Glass 2, aby wyrobić sobie markę na tym wschodzącym rynku na całym świecie w 2023 roku.

Chcesz kupić smartfon Oppo? Sprawdź nasz najlepszy przewodnik po telefonach Oppo, aby zobaczyć, który z ich telefonów jest lepszy od pozostałych.

Udostępnij to