HBO Max stał się najnowszą usługą przesyłania strumieniowego, która weszła w bardzo ruchliwy krajobraz, a jej ambicje wyraźnie wykraczają poza zwykłe udostępnić wysokiej jakości kabel HBO szerszemu gronu odbiorców. Netflix jest konkurentem, którego HBO Max naprawdę ma na celu i dlatego gra na tak ogromnym rynku dzięki temu nowemu streamerowi.

Netflix spędził ostatnie kilka lat na opracowywaniu treści, które są przeznaczone dla każdej grupy demograficznej, o której możesz pomyśleć, podczas gdy dramaty, komedie i filmy dokumentalne HBO są zdecydowanie skierowane do znanych dorosłych, którzy oglądają telewizję.

Teraz HBO Max wypełnia tę lukę, oferując więcej programów dla widowni rodzinnej. Dodanie w ostatniej chwili całej serii o Harrym Potterze do usługi prawdopodobnie wynika z tego stanu umysłu. Podobnie jak Netflix, HBO Max chce być usługą przesyłania strumieniowego z treściami dla wszystkich.

Jak więc te dwie rzeczy porównują się na pierwszy rzut oka? Następnie zrobiliśmy szybkie porównanie HBO Max i Netflix w USA. Na podstawie naszych wstępnych doświadczeń z nową usługą. W piątek będziemy mieli pełną recenzję HBO Max z bardziej szczegółowymi przemyśleniami na poniższe tematy.

Spis treści

Netflix kontra HBO Max: Precio

HBOMAX 1

(Zdjęcie: Netflix)

 

Netflix ma trzy poziomy cenowe: Podstawowy (8.99 USD miesięcznie), Standard (12.99 USD miesięcznie) i Premium (15.99 USD miesięcznie). Standard zapewnia strumienie Full HD Premium zapewnia 4K.

HBO Max ma za to stałą cenę, 14.99 €. To bardzo pozytywne, ale to jest dokładnie to, co ludzie już płacą za HBO Now, a za te pieniądze dostajesz o wiele więcej treści. To powiedziawszy, dla osób, które nie mają jeszcze HBO, usługa, która kosztuje więcej niż standardowy poziom Netflix, może być trudniejszą do przełknięcia pigułką. W tej chwili nie masz też strumieniowania 4K. Więcej informacji poniżej.

Mimo to, jeśli cena jest nieco wysoka, wersja HBO Max z reklamami jest najwyraźniej w przygotowaniu do 2021 roku, co powinno nieco obniżyć cenę.

Zwycięzca? Netflix

Netflix vs HBO Max: 4K i HDR

Netflix oferuje mnóstwo wysokiej klasy oryginałów w 4K, jeśli chcesz za nie zapłacić w ramach planu Netflix Premium za 15.99 USD. HBO Max został uruchomiony bez strumieni 4K lub HDR, co dla niektórych będzie punktem spornym, biorąc pod uwagę wysoką cenę. W przyszłości zostanie to jednak dodane do usługi - potwierdził rzecznik.

„4K HDR nie będzie dostępne w HBO Max w momencie premiery, ale nie możemy się doczekać, kiedy będziemy go oferować w przyszłości” - powiedzieli nam.

Ponieważ Disney Plus z powodzeniem wprowadził 4K i HDR w cenie 6.99 USD w momencie premiery jest trochę rozczarowujące, że HBO Max jeszcze go nie obsługuje. Ale to się w końcu zmieni.

Zwycięzca? Netflix.

Netflix vs HBO Max: programy telewizyjne

(Zdjęcie: HBO Max)

 

Jeśli chodzi o oryginalne programy, HBO Max nie jest jeszcze podekscytowany, z nową serią kreskówek Looney Tunes i antologicznym programem Paula Feiga i Anny Kendrick Love Life wśród głównych atrakcji. Atrakcyjność kryje się raczej w archiwach HBO, w których wszystko, od Succession, przez Sopranos, po Larry Sanders Show, jest gotowe do obejrzenia. HBO jest odpowiedzialne za kilka największych programów telewizyjnych, jakie kiedykolwiek powstały, co ma miejsce do dziś.

Poza tym, poza HBO, dostępnych jest wiele starych programów, takich jak The Big Bang Theory and Friends, a także spora część brytyjskich programów, takich jak Luther i Doctor Who.

Tymczasem Netflix ma teraz godny pozazdroszczenia zestaw oryginalnych programów, z których można się cieszyć, a ten katalog istnieje od wielu lat. HBO Max trochę potrwa, ale w obecnej formie nie powinno być przekraczane.

Można to nazwać argumentem ilości kontra jakość. Jako kanał kablowy premium, HBO robi znacznie mniej programów niż Netflix., ale z niewiarygodnie wysokim wskaźnikiem sukcesu. Netflix co tydzień ma wiele nowych programów, ale jest wiele programów, których prawdopodobnie nigdy nie obejrzysz. Mimo to, jeśli chodzi o szerokość i spójność treści, Netflix pozostaje królem telewizji. Jednak nie możemy się doczekać, aż HBO Max rzuci temu wyzwanie.

Zwycięzca? Netflix

Netflix vs HBO Max: filmy

hbo

(Zdjęcie: przyszłość)

 

Trudno to nazwać, ale jeśli lubisz stare filmy, Pliki TCM wybrane przez HBO Max mogą być najlepsze. Masz mieszankę kina międzynarodowego i klasyków wszech czasów, takich jak Casablanca, Ben-Hur, Przeminęło z wiatrem i Główka do wycierania.

Większość udanych serii Warner jest w pełnym rozkwicie, a usługa oferuje nawet wszystkie osiem filmów o Harrym Potterze w momencie premiery, co jest mile widzianą niespodzianką. Możesz teraz również streamować Oscara Jokera Joaquina Phoenixa. HBO Max wykorzystało również całe archiwum filmów anime Studio Ghibli (bez Grave of the Fireflies, które zostało ukończone w Hulu), wszystkie dostępne do wydania. Możesz także oglądać trylogię Władca Pierścieni od pierwszego dnia.

Netflix oferuje również wiele świetnych licencjonowanych filmów i absolutna tona oryginałów, ale teraz sam rozmiar biblioteki HBO Max sprawia, że ​​od razu ekscytujące pierwsze wrażenie. Brzmi to jak prawdziwa umowa dla kinomanów, na którą czekałeś od studia filmowego tak długo, jak Warner Bros. To może się z czasem łatwo zmienić, ponieważ Netflix oferuje więcej kandydatów do nagród, takich jak Historia małżeństwa i Irlandczyk, i nadal zapewnia niektórym starszym filmy do transmisji.

Zwycięzca? To jest krawat.

Netflix vs HBO Max: wrażenia użytkownika

plataformas

(Zdjęcie: przyszłość)

 

Biorąc pod uwagę, że spędziliśmy lata z Netflix i tylko kilka godzin z HBO Max, nie jesteśmy jeszcze w pełni gotowi, aby ogłosić zwycięzcę w tym momencie. Zalecenia algorytmiczne Netflix i układ strony głównej nadal zapewniają użytkownikom światowej klasy wrażenia, podobnie jak łatwe w zarządzaniu listy obserwowanych i profile.

HBO Max ma wiele fajnych funkcji w momencie premiery. Profile i listy obserwowanych są dostępne od samego początku, a praca z branżami treści, takimi jak kanały, działa dobrze. HBO, Crunchyroll, Cartoon Network, TCM, DC Comics, Adult Swim, Studio Ghibli i Looney Tunes to kanały, które możesz teraz odkrywać, a ilość treści dla każdego z nich jest różna. Możesz także tworzyć profile dla dzieci i łatwo przeszukiwać bibliotekę pod kątem dowolnych treści.

Strona główna jest zorganizowana i zawiera „Wybór redakcji” programów HBO, a także polecanych filmów i seriali. Do tej pory spędziliśmy tylko czas z HBO Max w przeglądarce, więc poczekamy na naszą recenzję HBO Max, zanim zadzwonimy na temat aplikacji i wrażeń użytkownika po intensywnym użytkowaniu.

Zwycięzca? Ustalona

Podsumowując: jest miejsce na jedno i drugie, jeśli możesz sobie na to pozwolić

Nikt nie spodziewa się, że nowa usługa przesyłania strumieniowego usunie istniejącego mistrza, ale HBO Max robi dobre pierwsze wrażenie. Serce biblioteki HBO oznacza, że ​​automatycznie zaczynasz od większości najlepszych programów telewizyjnych Maxa, a Warner Bros. dokłada wszelkich starań, aby Netflix mógł w pełni wykorzystać jego dziesiątki lat.

Dodatkowo, HBO Max pojawi się również w czerwcu wraz z premierą pełnego serialu South Park i wielu innych filmów. Warner ma tutaj do odkrycia wspaniałe archiwum i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak każdy z ich kanałów rozwija się z czasem.

Tymczasem Netflix co tydzień wydaje nowe seriale i filmy. Trudno wyobrazić sobie, że chcesz zrezygnować z subskrypcji Netflix w najbliższej przyszłości, ale programowanie HBO Max jest tak różne, że możemy zobaczyć, jak te dwa pasują do siebie.

Innymi słowy, jeśli nie masz nic przeciwko wydawaniu więcej niż 30 euro miesięcznie na usługi przesyłania strumieniowego.

Udostępnij to