Przy tak wielu dostępnych opcjach, a wkrótce więcej w formie Disney Plus i Apple TV Plus, wybór najlepszej usługi przesyłania strumieniowego może być trudny.

Jeszcze trudniej, jeśli spróbujesz wybrać pomiędzy dwiema najpopularniejszymi usługami, Netflix i Amazon Prime Video – oba oferują fantastyczne oryginalne treści i oba są dostępne na wielu różnych platformach, które chcesz oglądać na telewizorze, smartfonie lub laptopie.

Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, przygotowaliśmy ten przewodnik po dwóch najlepszych dostępnych do tej pory usługach przesyłania strumieniowego.

Spis treści

Netflix vs Amazon Prime Video: przegląd

Netflix to teraz prawdopodobnie więcej niż tylko usługa przesyłania strumieniowego. stało się fenomenem kulturowym, a 139 milionów z nas zapisuje się na zimno i szaleństwo.

Wynika to w dużej mierze z ogromnego bogactwa oryginalnych i subskrybowanych programów telewizyjnych i filmów Netflix, a także z prostego interfejsu użytkownika.

Nie oznacza to, że Amazon Prime Video również nie jest popularny - do grudnia 2018 roku miał 75 milionów użytkowników na całym świecie. Samo w sobie jest to ogromna liczba użytkowników, ale jest to śmieszne w porównaniu z Netflixem.

Netflix vs Amazon

Źródło zdjęcia: pixinoo / Shutterstock.com

Netflix vs Amazon Prime Video: cena i dostępność

Obecnie najtańszy pakiet Netflix to 9 EUR / 5.99 EUR / 9.99 EUR, podczas gdy standardowy pakiet HD (najpopularniejszy) kosztuje 13 EUR / 7.99 EUR / 13 EUR.

Dla entuzjastów strumieniowania Ultra HD (i Dolby Vision/Dolby Atmos) pakiet Premium 4K jest dostępny w cenie 16 EUR / 9.99 USD / 17.99 USD.

Jedną z głównych różnic między Netflix i Prime Video jest fakt, że Dostęp do usługi przesyłania strumieniowego Amazon jest standardem w ramach subskrypcji Amazon Prime.

Oznacza to, że usługa przesyłania strumieniowego jest standardowo dostępna w Amazon Music i usługach dostawy premium, które kosztują 10.99 EUR miesięcznie w USA lub roczną subskrypcję 79 GBP rocznie w Wielkiej Brytanii. Jest również dostępny w Australii w cenie początkowej 4.99 USD miesięcznie.

Następnie Co daje subskrypcja Amazon Prime? Najbardziej znaną usługą Amazon jest bezpłatna dostawa. Dostawa tego samego dnia, następnego dnia i dwa dni jest dostępna w zależności od Twojej lokalizacji.

Masz również dostęp do bezpłatnego e-booka Kindle co miesiąc z usługi Kindle First i kolejnej bezpłatnej książki z wypożyczalni Amazon Kindle, a także do Prime Music, która oferuje strumieniowe przesyłanie muzyki. Darmowe przesyłanie strumieniowe milionów utworów.

W Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii możesz również subskrybować Prime Video bez subskrypcji Amazon Premium za 8.99 EUR / 5.99 EUR miesięcznie; Jednak kosztuje tylko trochę mniej niż wykupienie pełnego członkostwa, a za kilka dolarów więcej otrzymujesz dostęp do wielu fantastycznych usług.

Netflix vs. Amazon Prime Video: interfejs użytkownika

Jeden najlepsze w Netfliksie to sposób, w jaki wykorzystuje inteligentne algorytmy aby dostosować zawartość do Ciebie, polecając programy i filmy, które lubisz, na podstawie Twoich wcześniejszych nawyków oglądania. Oczywiście te algorytmy mogą się mylić (i często są stosowane do oryginałów Netflix), ale algorytm Netflix nadal jest jedną z jego najlepszych cech.

Popularność Netflix polega również na intuicyjnym interfejsie użytkownika, który ułatwia nawigację po programach i filmach nagranych na „liście”, a także wyszukiwanie według gatunku, reżysera, aktora i nie tylko.

Prime Video jest zorganizowany w ten sam sposób, najwyraźniej inspirowany interfejsem użytkownika Netflix; Nawigacja nadal nie jest tak płynna, jak w Netflix, ale Prime Video dogania giganta strumieniowego.

Netflix vs Amazon Prime Video: kompatybilność i funkcje

Obie usługi są dostępne w przeglądarce internetowej: telewizory Smart TV, tablety / telefony z systemem iOS / Android, konsole do gier, takie jak PlayStation 4 i Xbox One X, urządzenia do transmisji strumieniowej i klucze sprzętowe, takie jak Roku Premiere +, urządzenia Amazon Fire TV, Apple TV i kompatybilne. Odtwarzacze Blu-ray.

Netflix ma również własną aplikację Google Chromecast. Obecnie Prime nie ma jeszcze oficjalnej aplikacji, ale możesz przesyłać strumieniowo Prime Video z laptopa lub smartfona do telewizora za pomocą klawisza przesyłania strumieniowego.

Jeśli chodzi o jakość obrazu, obie usługi oferują treści w różnych definicjach, ale Prime Video ma pierwszeństwo w przesyłaniu strumieniowym 4K.

Chociaż Netflix oferuje różnorodne programy i filmy 4K (a niektóre w 3D, jeśli masz kompatybilne urządzenie), będziesz musiał zapłacić dodatkowo, aby uzyskać dostęp do treści 4K Netflix, które kosztują 3 EUR. / 2 AU więcej niż w standardowym planie.

W tym miejscu Amazon triumfuje nad Netflixem. oferuje więcej treści 4K i nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za ten przywilej. Jeśli masz kompatybilne urządzenie, możesz przesyłać strumieniowo zawartość Ultra HD od razu po wyjęciu z pudełka.

amazonka

Jedną z fajnych cech jakości obrazu Netflix jest to, że jego dynamicznie skalowane kanały uniemożliwiają Ci wybór poziomu jakości, który chcesz oglądać. Jeśli przepustowość jest niska, zapewni ona tylko wersje w standardowej rozdzielczości, ale jeśli masz odpowiedni sprzęt i plan subskrypcji, system przejdzie do rozdzielczości 4K Ultra HD, jeśli takie istnieją.

Jeśli chcesz oglądać treści offline, obie usługi umożliwiają pobieranie wybranych programów i filmów.

Pobrane pliki z serwisu Netflix pozostają w Twojej bibliotece przez 30 dni i automatycznie wygasają w tym czasie, nawet na urządzeniu, które nie jest połączone z Internetem.

Tytuły Prime Video mają również ograniczony okres oglądania, który różni się w zależności od tytułu. Ogólnie rzecz biorąc, będziesz mieć około 30 dni na przejrzenie pobranych treści, a gdy zaczniesz je przeglądać, będziesz musiał ukończyć je w ciągu 48 godzin od ich usunięcia.

Netflix's Bojack Jumper (zdjęcie: Netflix)

 

Netflix vs. Amazon Prime Video: Treść

Netflix oferuje szeroką gamę ekskluzywnych, oryginalnych i klasyków, szybko stając się szanowanym dystrybutorem oryginalnych filmów i seriali telewizyjnych.

Jest to szczególnie prawdziwe, ponieważ Rzym, oryginalny film Netflix, zdobył Oscary dla najlepszego filmu, najlepszego reżysera i najlepszego filmu nieanglojęzycznego na początku tego roku.

Niektóre z najbardziej znanych serii to Orange Is The New Black, Bojack Cavalier, Stranger Things, Daredevil, Maniac i House of Cards, a nowsze edycje to Queer Eye, RuPaul's Drag Race i The Chilling Adventures of Sabrina.

Oczywiście nie chodzi tylko o oryginalną treść; Sukces Netflix zależy w dużej mierze od różnorodnych treści, które strumieniuje, od thrillerów fascynujących, takich jak Breaking Bad, po kreskówki dla dorosłych, takie jak Rick i Morty, nie wspominając o szerokiej gamie programów i filmów. dla dzieci

Prime Video ma również ogromną bibliotekę treści. Jeśli chodzi o programy telewizyjne, istnieje wiele ekskluzywnych seriali, takich jak Tom Clancy's Jack Ryan, The Man in the High Castle, Transparent i Mr. Robot, a także programy subskrybowane, takie jak The Office US, The Walking Dead. parki i rekreacja. .

Gama oferowanych filmów jest również szersza niż Netflix, z przybliżonymi szacunkami około 18,000 4,500 filmów i 11,000 programów telewizyjnych, w porównaniu do XNUMX XNUMX w przypadku Netflix. Ponadto Amazon często uzyskuje prawa do nowych wydań znacznie szybciej niż jakakolwiek inna usługa przesyłania strumieniowego, a filmy takie jak Mary Queen of Scots, Crazy Rich Asians i Bohemian Rhapsody są już dostępne (przynajmniej w Wielkiej Brytanii).

Jednak większość tych nowych filmów i programów telewizyjnych nie jest objęta subskrypcją Prime Video, co oznacza, że ​​aby je oglądać, musisz kupić lub wypożyczyć te tytuły.

To jest gdzie korzystanie z Prime Video może być mylące; Powinieneś zwrócić szczególną uwagę na filmy i programy zawarte w subskrypcji oraz te zawarte w prezentacji wideo Amazon. Amazon wie, jak prawidłowo zgłaszać treści Prime Video i ostrzegać Cię przed dokonaniem zakupu, ale mieszanie tych dwóch rodzajów wideo może być mylące.

Netflix vs Amazon Prime Video: do dzieła

Ponieważ Netflix i Amazon Prime Video oferują tak bogactwo treści, obie platformy to mądry wybór, ale przed podjęciem decyzji musisz zadać sobie kilka pytań.

Szukasz bardzo prostego punktu kompleksowej obsługi do strumieniowego przesyłania programów telewizyjnych i filmów? Wybierz Netflix. Czy regularnie robisz zakupy online w Amazon i chcesz zaoszczędzić na kosztach wysyłki? Wypróbuj Prime Video — jest wbudowany w subskrypcję premium, więc nie masz nic do stracenia.

Jeśli chodzi o ceny, jeśli subskrybujesz Prime tylko na programy i filmy, różnica między tymi dwiema usługami nie jest ogromna, ale Amazon Video daje możliwość płacenia za nowe filmy na żądanie. co jest interesującą opcją.

Ponieważ zawartość dostępną na każdej platformie nie jest zbyt duża, bardzo przydatne jest wybieranie między serialami telewizyjnymi a filmami, które Cię interesują, między Netflix i Prime Video: jeśli jesteś zalotnym RuPaulem, Netflix będzie najlepszym rozwiązaniem Ale jeśli podoba Ci się wygląd Jacka Ryana Toma Clancy'ego, powinieneś wybrać Amazon Prime Video, obie usługi oferują szeroką gamę treści. Dlatego przed rozpoczęciem zapoznaj się z każdą biblioteką. Twój wybór.

 

Udostępnij to