Netflix zmienia sposób, w jaki podchodzi do freeloaderów udostępniających hasła.

Po uruchomieniu dodatku „dodaj dodatkowego członka” dla abonentów w Chile, Kostaryce i Peru, serwis streamingowy zaczął testować alternatywną funkcję „dodaj dom” w Argentynie, Republice Dominikany, Salwadorze, Gwatemali i Hondurasie.

Nowy system oferuje płacącym klientom możliwość dodawania całych gospodarstw domowych, a nie indywidualnych użytkowników, do istniejących miesięcznych abonamentów za jedną niską opłatą (obecnie równowartość 2.99 EUR / 2.50 GBP / 4 USD). W poście na blogu (otwiera się w nowej karcie) ogłaszającym przeprowadzkę, Netflix powiedział, że członkowie w swoim podstawowym planie mogą dodać jeden dodatkowy dom, standardowy do dwóch dodatkowych domów i premium do trzech dodatkowych domów.

Abonenci, którzy zdecydują się na zakup tych dodatkowych domów, będą mogli kontrolować, gdzie używane są ich konta i usuwać domy w dowolnym momencie za pomocą funkcji „zarządzaj domami” w ustawieniach Netflix.

Kierownictwo Netflix wyraziło plany rozszerzenia dopłat do udostępniania haseł na główne rynki światowe, takie jak Stany Zjednoczone i Wielka Brytania, w „krótko- i średnioterminowej perspektywie”, choć nadal nie jest jasne, który z dwóch dotychczas przetestowanych systemów przyniesie cięcie na całym świecie.

(Zdjęcie: Shutterstock)

Co ciekawe, test „dodaj dodatkowego członka” w Chile, Kostaryce i Peru podobno miał problemy w ciągu pierwszych kilku miesięcy, a osoby badane narzekały na sposób, w jaki hasła taryfowe były reklamowane, weryfikowane i wdrażane w celu udostępnienia.

Według niedawnej ankiety (otwiera się w nowej karcie) wielu zaangażowanych, przynajmniej w Peru, było zdziwionych niejasną definicją „domu” Netflix i sfrustrowanych brakiem jasności co do tego, czy kwalifikują się do dodatkowych opłat. .

Ma więc sens, że nadajnik testuje zupełnie nowy (i potencjalnie prostszy) system w Argentynie, Republice Dominikany, Salwadorze, Gwatemali i Hondurasie.

Jeśli chodzi o to, dlaczego Netflix rozprawia się z freeloaderami udostępniającymi konta, streamer mówi (otwiera się w nowej karcie), że „powszechne dzielenie kont między gospodarstwami domowymi podważa [jego] długoterminową zdolność do inwestowania i ulepszania [Netflixa] Kierownictwo firmy szacuje, że na całym świecie jest ponad 100 milionów niepłacących gospodarstw domowych, w tym ponad 30 milionów w samych Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Biorąc pod uwagę niedawne straty abonentów streamera, maksymalizacja potencjału zarobkowego stała się dla Netflix ważniejsza niż kiedykolwiek. Tak czy inaczej, dziś (19 czerwca) odbędzie się rozmowa o wynikach firmy za drugi kwartał, więc możemy dowiedzieć się więcej o tym, jak i kiedy pojawią się opłaty za udostępnianie haseł dla subskrybentów. Netflix na całym świecie.

Gdyby tak było w niezbyt odległej przyszłości, czy wolałbyś płacić więcej na gospodarstwo domowe czy na użytkownika? Zagłosuj w naszej ankiecie na Twitterze poniżej:

Netflix bada nowy system udostępniania haseł, który umożliwiłby udostępnianie konta innym gospodarstwom domowym, a nie indywidualnym użytkownikom. Co o tym sądzisz? 19 lipca 2022 r

Zobacz więcej

Udostępnij to