Wydaje się, że Netflix ma współfinansować pierwszy nowy film Johnny'ego Deppa od ponad dwóch lat.

Depp, który większość 2022 roku spędził w trudnej walce prawnej z byłą żoną Amber Heard, nie nakręcił filmu od czasu Minamaty, dramatu wydanego w 2020 roku.

Teraz, według Bloomberga, (otwiera się w nowej karcie) Netflix jest gotowy do pomocy w finansowaniu i streamowaniu kolejnego filmu Deppa, La Favourite, w którym zagra francuskiego monarchę, króla Ludwika XV.

Oczekuje się, że La Favorite będzie wspierane przez Netflix i francuską firmę Why Not Productions, choć obie odmówiły komentarza na temat raportu Bloomberga na temat dokładnego charakteru finansowania. TechRadar skontaktował się również z Netflix w celu skomentowania raportów i zaktualizuje tę historię, jeśli usługa przesyłania strumieniowego to zapewni.

Raport mówi dalej, że La Favorite powinien zostać wydany we francuskich kinach w 2023 roku na Netflix, a następnie poczekać pełne 15 miesięcy przed wydaniem na platformie. Status filmu w pozostałych częściach świata i plan premiery na innych terytoriach są nadal nieznane.

Francuska gazeta Le Figaro (otwiera się w nowej zakładce) również zawiera kilka szczegółów dotyczących kręcenia filmu, który zaplanowano na lato tego roku i obejmie pracę w zabytkowym Pałacu Wersalskim we Francji.

Do projektu Deppa dołącza Maïwenn Le Besco, we Francji znana po prostu jako Maïwenn. Wyreżyseruje i zagra w filmie, który będzie biografią o życiu Jeanne Bécu

Bécu, który dorastał w biedzie jako nieślubna córka zubożałej krawcowej, później awansowała w szeregach dworu Ludwika XV, by zostać jego ostatnią oficjalną kochanką.

Zarezerwowani do gry u boku pary są Pierre Richard i Noémie Lvovsky.

Analiza: ryzykowne posunięcie dla Netflixa?

To, że Netflix i Why Not Productions do tej pory nie skomentowały doniesień, mówi nam wiele. Chociaż mogą być gotowi wesprzeć film, nie są gotowi wyjaśnić, dlaczego.

Po zakończeniu procesu, który ujawnił się w brutalnych i brzydkich szczegółach w telewizji, Depp spędził lato na trasie z weteranem rocka, Jeffem Beckiem, ale pojawiły się już spekulacje na temat tego, kiedy, gdzie i kiedy wróci do kina. Jaki projekt.

Vanity Fair (otwiera się w nowej zakładce) cytuje źródło z branży filmowej w swoim raporcie o ogłoszeniu zaangażowania Deppa w projekt, który powiedział magazynowi: „Myślę, że to po prostu zajmie studio, które go zatrudniłem. Może muszę”. zrobić film niezależny lub zrobić coś poza systemem studyjnym, więc można go ponownie zatrudnić.

Wygląda na to, że Depp wykonał dokładnie ten ruch. Niezależny film, nakręcony w Europie z dala od środowiska jego procesu, jako pierwszy krok w tył. Czy źródło Vanity Fair okaże się dokładne i czy hollywoodzkie studio ponownie zatrudni Deppa, czas pokaże.

Udostępnij to