Po tym, jak Netflix ujawnił świecącą zapowiedź kilku swoich największych nadchodzących projektów podczas Tygodnia Geeked, tydzień niestety zakończy się wiadomością o kolejnym prawdopodobnym odwołaniu.

Wcześniej w tym tygodniu pojawiła się wiadomość, że doceniona przez krytyków animowana przygoda Midnight Gospel nie wróci w drugim sezonie. Usunięcie serialu jest częścią rosnącego trendu, w którym streamer masowo wycina swoje projekty anime i wygląda na to, że kolejny program ugryzł w pył.

Według What's On Netflix (otwiera się w nowej karcie), strona z wiadomościami, która szczyci się śledzeniem najnowszego miejsca pobytu streamera, Adventure Beast, kolejna animacja dla dorosłych, nie wróci na jakiś czas. .

Witryna dotarła do twórców programu i chociaż nie użyli słowa „anulowane”, odpowiedź była bardzo jasna: „W tej chwili niestety Netflix nie planuje wyprodukować drugiego sezonu”.

bestia przygód

(Zdjęcie: Netflix)

Obejmujący 12 odcinków Adventure Beast śledził animowaną wersję Bradleya Trevora Grieve'a, prawdziwego przyrodnika i odkrywcy, który zagrał w serialu fabularyzowaną wersję samego siebie.

Program przedstawiał przygody Grieve, jej gorliwej asystentki i zbyt pewnej siebie siostrzenicy, które podróżują do dziwnych i cudownych miejsc, aby ocalić różne dzikie bestie.

W przeciwieństwie do Midnight Gospel, którą pokochali krytycy, Adventure Beast spotkał się z bardziej mieszaną reakcją, zdobywając zaledwie 5.2 na IMDb (otwiera się w nowej karcie), ale Grieve i spółka oczekiwali więcej.

Niezaprzeczalny trend...

Adventure Beast i Midnight Gospel miały premierę w 2020 roku i od jakiegoś czasu pozostają cicho w zawieszeniu z Netflix, a wieści o ich upadku pojawiły się dopiero w ostatnich dniach. Ale zaangażowanie Netflixa w projekty animowane wyraźnie spada.

Phil Rynda, dyrektor ds. rozwoju i kreatywnego kierownictwa oryginalnej animacji w Netflix, odszedł z firmy pod koniec kwietnia i od tego czasu jest to krwawa łaźnia dla planowanych i realizowanych projektów.

The Twits Roalda Dahla, który został ogłoszony z wielkimi fanfarami, został odrzucony, podobnie jak nowa seria oparta na ukochanej serii komiksów Jeffa Smitha Bone, Toil and Trouble Lauren Faust oraz Wings Of Fire, którą nadzorowała Ava DuVernay z Selma. .

Animowany epicki Pearl Meghan Markle, niezwykle kosztowny pierwszy kontrakt Netflixa z księżną, również został anulowany.

Ponadto streamer postanowił wstrzymać bardziej edukacyjne programy animowane z Antiracist Baby, serialem animowanym skierowanym do bardzo małych dzieci, oraz With Kind Regards From Kindergarten, który był filmem skierowanym do tej samej grupy demograficznej. Oba projekty zostały anulowane przed opuszczeniem rozwoju.

Pamiętaj, że Netflix nie kończy się animacją. Wczoraj (9 czerwca) streamer ogłosił nową animowaną wersję Opowieści wigilijnej Charlesa Dickensa (otwiera się w nowej zakładce), kontynuację przeboju świątecznej animacji Klaus oraz szerokoekranową wersję książki dla dzieci Richarda Curtisa ThatChristmas.

Chociaż wszystkie te projekty brzmią jak hity, będziemy musieli pilnować ich postępów. W końcu można by pomyśleć, że wpływ królewskiej księżniczki może wprowadzić coś do produkcji, ale Netflix miał inne plany…

Udostępnij to