Oczywiście fotel gamingowy inspirowany Porsche kosztowałby tyle, co samochód sportowy.

Oczywiście fotel gamingowy inspirowany Porsche kosztowałby tyle, co samochód sportowy.

Porsche nawiązało dość nieoczekiwaną współpracę z producentem siedzeń RECARO w celu wyprodukowania fotela gamingowego wzorowanego na samochodach sportowych tego pierwszego.

Z raczej nieatrakcyjnym pseudonimem RECARO x Porsche Gaming Chair Limited Edition (otwiera się w nowej karcie), krzesło pochyla się bardziej w kierunku wygody niż mody inspirowanej samochodami wyścigowymi, i to z pewnością dobra rzecz.

Fotelom gamingowym notorycznie brakuje ergonomii, ponieważ producenci przedkładają dobry wygląd nad wygodę. Grając lub pracując godzinami, na pewno zaczniesz odczuwać ból w dolnej części pleców. Aby rozwiązać ten problem, fotel Porsche Gaming Chair jest wyposażony w „rampę siedzenia zapobiegającą nurkowaniu”, co oznacza, że ​​poduszka jest ustawiona pod kątem do góry, oraz „mocne podparcie odcinka lędźwiowego”. Wszystko stoi na lekkiej aluminiowej podstawie, dzięki czemu gracze mogą wygodnie usiąść na krześle i nie martwić się o poślizgnięcie.

Porsche dodaje, że krzesło jest wykonane z „wysokiej jakości pianki tapicerskiej i oddychającego płótna”, co zapewnia komfort siedzenia przez cały rok; wyraźnie mile widziana funkcja na te gorące letnie dni. Ostatnią godną uwagi cechą jest podłokietnik 5D, który można regulować na wiele sposobów, aby uzyskać idealne dopasowanie. Ogólnie rzecz biorąc, możesz grać w pozycji siedzącej bez radzenia sobie z bólem pleców. Zawsze dobrze jest wstać i rozprostować nogi po wielu godzinach siedzenia (mówię tutaj z doświadczenia).

Dostępność

Zgodnie ze swoją nazwą limitowana edycja Porsche Gaming Chair będzie ograniczona do 3 sztuk. Ta rzekomo losowa liczba jest najprawdopodobniej odniesieniem do późnego modelu samochodu Porsche 2,499 GT15 R. Zamówienia w przedsprzedaży są już dostępne w cenie aż XNUMX euro. Jego datę wysyłki wyznaczono na XNUMX marca.

Jeśli fotel gamingowy Porsche wygląda znajomo, to dlatego, że jest prawie identyczny z fotelem Exo Platinum Sky firmy RECARO (otwiera się w nowej karcie). Zgodnie ze stroną produktu, oba krzesła są wykonane z tych samych oddychających tkanin, mają te same podłokietniki 5D, tę samą aluminiową podstawę i nośność do 150 kg (330 funtów). Jedynymi prawdziwymi różnicami wydają się być wygląd zewnętrzny: fotel Porsche Gaming Chair pasuje wyglądem do 911 GT3 R, a nawet ma logo samochodu wyhaftowane na zagłówku.

Wygląda na to, że fotel Porsche to droższa amerykańska wersja Exo Platinum Sky. To krzesło będzie kosztować 1.249 euro (około 1.350 euro amerykańskich).

Skontaktowaliśmy się z Porsche, aby dowiedzieć się, czy jest to produkt dostępny wyłącznie w USA, czy też jest dostępny na całym świecie. Ta historia zostanie zaktualizowana, jeśli otrzymamy nowe.

Jeśli chcesz czegoś prostszego dla swojego portfela, koniecznie sprawdź najnowszą kompilację niedrogich ofert foteli do gier TechRadar.