Każdy menedżer haseł i aplikacja zabezpieczająca, która istnieje od czasu mSecure (otwiera się w nowej karcie), prawdopodobnie będzie miała szeroki zakres podstawowych funkcji, a mSecure z pewnością zapewnia pod tym względem. Oferuje szyfrowanie AES-256, bezpieczne generowanie haseł i bezproblemowe automatyczne logowanie.

Istnieje duża konkurencja, jeśli chodzi o najlepszego menedżera haseł (otwiera się w nowej karcie), więc mSecure musi imponować poza tymi podstawowymi możliwościami, jeśli ma przekonać ludzi do rozstania się ze swoimi pieniędzmi.

Na papierze mSecure idzie o krok dalej dzięki elastycznym modelom danych, inteligentnemu wyszukiwaniu i wielu funkcjom organizacyjnym, ale zobaczymy, jak dobrze będzie działać w praktyce.

mBezpieczeństwo 3

Generator haseł mSecure umożliwia tworzenie haseł składających się z losowych ciągów (Źródło zdjęcia: mSecure)

Spis treści

mSecure: plany i ceny

Istnieje bezpłatna opcja, jeśli chcesz użyć mSecure do niektórych podstawowych potrzeb związanych z bezpieczeństwem lub chcesz przetestować aplikację. Dzięki bezpłatnemu oprogramowaniu możesz synchronizować swoje urządzenia, tworzyć kopie zapasowe i przywracać dane, korzystać z logowania biometrycznego w Windows Hello i dostosowywać szablony do wprowadzania danych.

Otrzymasz jednak o wiele więcej funkcji, jeśli wydasz pieniądze. Produkt Essentials kosztuje 1,66 € / 1,50 € / 2,50 AUD miesięcznie, jeśli płacisz rocznie i aktualizujesz swoją aplikację o synchronizację między usługami w chmurze, logowanie odciskiem palca, obsługę zgodnych rozszerzeń przeglądarki i bardziej zaawansowane centrum bezpieczeństwa do szybkiej analizy haseł . Dzięki temu produktowi otrzymujesz również wsparcie Apple Watch oprócz wszystkiego, co było już zawarte w bezpłatnym produkcie.

Wersja Premium mSecure kosztuje tylko 2.49 € / 2.20 € / 3.25 AUD miesięcznie, co czyni ją jedną z najbardziej przystępnych cenowo opcji. Otrzymujesz wszystkie funkcje zawarte w pakiecie Essentials oraz wszechstronne opcje udostępniania, możliwość dołączania plików do wpisów danych, zaawansowane opcje dostosowywania i tagi ułatwiające wyszukiwanie.

Nie ma mowy o wartości, jaką oferuje mSecure, ale nie ma tu dedykowanych opcji komercyjnych – to produkt przeznaczony przede wszystkim dla osób fizycznych. Nie nadaje się również do użytku rodzinnego: może mieć dobre opcje udostępniania, ale lepsze ustawienia dla różnych kont i zarządzania znajdziesz w innych aplikacjach.

mBezpieczeństwo 5

To jest interfejs użytkownika aplikacji komputerowej mSecure Windows (Źródło zdjęcia: mSecure)

mSecure: Konfiguracja

Rozpoczęcie pracy z mSecure jest szybkie i łatwe. Wystarczy podać swój adres e-mail i hasło główne, aby uruchomić oprogramowanie po raz pierwszy.

Stąd możesz zaimportować logi z pliku CSV lub przywrócić kopię zapasową bazy danych utworzoną przez mSecure na inne urządzenie. Należy jednak pamiętać, że mSecure nie może łatwo importować rekordów z innego menedżera haseł bez uprzedniego skopiowania ich do niezabezpieczonego pliku CSV.

mBezpieczeństwo 4

mSecure może importować dane tylko z pliku CSV lub pliku kopii zapasowej mSecure (Źródło zdjęcia: mSecure)

Na początek mSecure obejmuje wszystkie niezbędne elementy, których potrzebujesz od menedżera haseł. Nie ma ograniczeń co do liczby wpisów, które możesz przechowywać, a wbudowane kategorie pozwalają przechowywać więcej niż tylko hasła. Wszystkie posty obsługują niestandardowe pola, a także możesz rozdzielać posty na grupy zamiast prostych tagów.

Generator haseł (otwiera się w nowej karcie) zawarty w mSecure działa dobrze, ale nie był naszym ulubionym. Nie ma opcji, aby zmusić go do tworzenia słów czytelnych dla człowieka. Tak więc każde hasło jest naprawdę losowym ciągiem znaków, który jest trudny do wprowadzenia, jeśli autouzupełnianie nie jest włączone. W szczególności nie można również uzyskać dostępu do generatora haseł bez utworzenia nowego rekordu w mSecure.

Jedną z unikalnych cech mSecure jest synchronizacja między urządzeniami. Możesz synchronizować nowe wpisy danych na wszystkich swoich urządzeniach za pomocą mSecure Cloud, Dropbox - otwiera się w nowej karcie lub domowej sieci Wi-Fi. Alternatywnie oprogramowanie umożliwia tworzenie zaszyfrowanych kopii zapasowych bazy danych w dowolnym momencie (otwiera się w nowej karcie), które można przenosić na wiele urządzeń.

Aplikacje mSecure na komputery i urządzenia mobilne zostały niedawno całkowicie przebudowane i teraz mają elegancki, nowoczesny interfejs użytkownika. Jedną z najlepszych rzeczy, które dodaje mSecure, jest automatyczne pobieranie logo podczas tworzenia konta online. Dzięki temu bardzo łatwo jest znaleźć wpis dla określonego połączenia, takiego jak Netflix lub Amazon, przeglądając ich bazę danych.

Podobało nam się również to, że mSecure dodało elastyczności do procesu wprowadzania danych. Możesz nie tylko dodawać niestandardowe pola do każdego pojedynczego rekordu, ale także przeprojektowywać szablony dla całych kategorii danych.

Jeśli chodzi o obsługę platform, znajdziesz aplikacje dla systemów Windows, macOS, iOS i Android, a także rozszerzenia przeglądarki dla Chrome i Firefox, ale tylko na Mac. Wsparcie dla tej platformy obejmie większość ludzi, ale jest dość słabe. w porównaniu z większością innych produktów, które w szczególności oferują szersze możliwości rozszerzenia przeglądarki.

mBezpieczeństwo 6

mSecure obejmuje również ustawienia automatycznego blokowania i automatycznego niszczenia (Źródło zdjęcia: mSecure)

mSecure: interfejs i wydajność

mSecure: Bezpieczeństwo

mSecure wykorzystuje 256-bitowe szyfrowanie AES, aby zapewnić, że Twoje dane pozostają zablokowane i jest usługą o zerowej wiedzy, więc Twoje hasło główne nigdy nie jest przechowywane w aplikacji mSecure ani na serwerach firmowych.

Poza tym Twoje dane są bezpieczne dzięki automatycznej blokadzie z konfigurowalnym czasem przestoju, opcjom samozniszczenia i automatycznej kopii zapasowej. Otrzymasz również bezpieczne udostępnianie, a biometryczne uwierzytelnianie dwuskładnikowe na każdej platformie zapewnia kolejną warstwę ochrony.

Jednak brakuje tutaj wielu funkcji bezpieczeństwa. Nie uzyskasz takiego samego poziomu szczegółowości raportów i analiz, jaki znajdziesz gdzie indziej; tutaj na przykład nie ma wykrywania naruszeń ani monitorowania ciemnej sieci. Wiele innych aplikacji idzie dalej w zakresie zarządzania, wdrażania i dostosowywania, szczególnie dla firm i zespołów.

mBezpieczeństwo 7

Często zadawane pytania i inne wskazówki można znaleźć w bazie wiedzy mSecure (Źródło zdjęcia: mSecure)

mSecure: wsparcie

mSecure zapewnia wsparcie wyłącznie za pośrednictwem poczty e-mail, korzystając z internetowego systemu zgłoszeń za pośrednictwem portalu wsparcia, bez podawania bezpośredniego adresu e-mail. Nie oczekuj też odpowiedzi tego samego dnia.

Poza tym mSecure oferuje obszerną bazę wiedzy i forum z oddzielnymi sekcjami dla różnych platform i problemów, co ułatwia eksplorację i znalezienie potrzebnej wiedzy. Nie ma jednak opcji wsparcia telefonicznego.

mSecure: konkurencja

Jeśli bezpieczne udostępnianie haseł jest dla Ciebie ważne, warto sprawdzić LastPass (otwiera się w nowej karcie). Ten popularny menedżer haseł oferuje bezpłatne udostępnianie innym użytkownikom. Możesz udostępniać hasła nieograniczonej liczbie użytkowników już za 3 € / 2.50 € / 4.50 AUD miesięcznie. Podoba nam się również to, że LastPass zawiera bardziej rozbudowane opcje uwierzytelniania wieloskładnikowego.

Należy jednak pamiętać, że LastPass i prawie wszystkie inne znane alternatywy mSecure będą droższe niż płatne poziomy produktów mSecure.

mSecure: ostateczny werdykt

mSecure to przyzwoity menedżer haseł, który ułatwia przechowywanie danych na wielu urządzeniach. Podobał nam się przeprojektowany interfejs i możliwość pełnego dostosowania pól danych i szablonów kategorii.

Jest to świetna opcja dla osób niebędących technikami i osób, które chcą zaoszczędzić trochę pieniędzy — jest łatwa w użyciu i niedroga. Jednak brak obsługi rozszerzeń przeglądarki i zaawansowane funkcje oznaczają, że uzyskasz więcej mocy i bezpieczeństwa gdzie indziej.

Przedstawiamy również najlepsze oprogramowanie do odzyskiwania hasła.

mSecure mSecure: porównanie cen

Pokaż podobne przedmioty (otwiera się w nowej karcie)Amazonas (otwiera się w nowej karcie)

Udostępnij to