Mozilla zawiera zabezpieczenia i VPN, aby chronić Cię przed oszustwami

Mozilla ogłosiła pakiet prywatności dla swojej przeglądarki Firefox, który łączy w sobie dwa główne narzędzia ochrony, zapewniając całkiem zdrową oszczędność czasu w Czarny piątek.

Pakiet zawiera dwa produkty, zaczynając od Firefox Relay. Mozilla twierdzi, że od czasu jej niewielkiego uruchomienia w 2020 r. otrzymała tysiące rejestracji, zapobiegając przedostawaniu się 1,5 miliona e-maili ze spamem do skrzynek odbiorczych użytkowników.

Firma twierdzi, że teraz ma nadzieję chronić więcej użytkowników Internetu, którzy ujawniają swoje poufne informacje przy kasie.

Mozilla VPN i Firefox Relay

Relay działa, tworząc do pięciu masek e-mail, aby zamaskować Twój prawdziwy adres e-mail podczas wypełniania formularzy online w bezpłatnej formie. Mozilla podniosła również limit rozmiaru wiadomości e-mail do 10 MB w 2022 roku i stworzyła rozszerzenie Chrome w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów.

Użytkownicy premium otrzymują nieograniczoną liczbę masek e-mail, a także maskowanie numeru telefonu, które działa w ten sam sposób.

Drugim produktem, który będzie częścią umowy jest Mozilla VPN. Działa jak każda inna sieć VPN, aby ukryć Twój adres IP i chronić Twoje informacje, a nawet istnieje opcja jednoczesnego korzystania z dwóch sieci VPN (tzw. multi-hop) dla dodatkowej ochrony.

Nie ma oficjalnej nazwy dla duetu, ale użytkownicy mogą zarejestrować się ze strony Mozilla VPN (otwiera się w nowej karcie) lub strony Firefox Relay (otwiera się w nowej karcie) za 6.99 € miesięcznie przy zakupie w abonamencie rocznym.

Takie połączenie powinno spodobać się użytkownikom, którzy nie tylko chcą chronić swoje dane, ale cenią sobie proste rozwiązanie pod jednym dachem. Obecnie płatne plany iCloud+ (otwiera się w nowej karcie) (od 0.99 USD miesięcznie) zawierają podobną funkcję Ukryj mój e-mail, ale nie ukrywają numeru telefonu. iCloud Private Relay działa podobnie do VPN, ale zasadniczo się różni.

Plany Google One (otwierają się w nowej karcie) uzyskują połączenie VPN, chociaż jest ono dostępne tylko w abonamencie najwyższego poziomu, który obejmuje 2 TB przestrzeni dyskowej, kosztuje 9.99 USD miesięcznie i jest dostępny nie tylko jako aplikacja mobilna. Jednak we wszystkich planach brakuje funkcji maskowania poczty e-mail.

Udostępnij to