Nowy flagowiec Motoroli w tym roku to wielka tajemnica: prawie o nim nie słyszeliśmy, ale możemy tylko przypuszczać, że nadchodzi nowa Moto Z5.

Byłby następcą Moto Z4, który pozornie zaprowadził serię tak daleko, jak to możliwe, jednocześnie wspierając długoletnie Moto Mods. Nie mamy pojęcia, czy Z5 będzie również obsługiwał mody klipów.A jeśli nie, nowy smartfon mógłby wreszcie ewoluować w nowych kierunkach projektowych i możliwościach.

Istnieje kilka prostych założeń, które moglibyśmy przyjąć na temat nowej rozszerzonej baterii typu Moto Z5, szybszego procesora i potencjalnie większej liczby obiektywów na przednim lub tylnym układzie aparatu.

Jak flagowy telefon (a przynajmniej nieskładany flagowiec w porównaniu do Motoroli Razr 2019), Z5 powinien mieć wyższy poziom specyfikacji. Może nawet wrócić do high-endowego chipsetu, chociaż użycie słabszego Snapdragona 675 nie wydaje się mieć poważnego wpływu na Moto Z4.

Chcielibyśmy namalować obraz tego, czym prawdopodobnie będzie Z5, ale niewiele słyszeliśmy o telefonie. Bez kolejnych przecieków i plotek jesteśmy zmuszeni do bardziej wykształconych domysłów i spekulacji na podstawie innych wersji telefonów Motorola i trendów branżowych.

Poza tym możemy jedynie wymienić to, czego oczekujemy od nowego Moto Z5. A mamy wiele rzeczy, które chcielibyśmy zobaczyć w kolejnym flagowym produkcie Motoroli.

Spis treści

Nowa cena i data premiery Moto Z5

Motorola nie ogłosiła oficjalnie daty przybycia swojego kolejnego flagowca, ani nie przyznała, że ​​nadchodzi, co sugeruje, że tak. Będziemy nazywać Moto Z5, dopóki nie usłyszymy inaczej.

Nic dziwnego, biorąc pod uwagę brak wiadomości, a nawet plotek, nie słyszeliśmy, kiedy zostanie wydany. Jak dowiedzieliśmy się o poprzednich telefonach z serii Z na Mobile World Congress, spodziewamy się, że otrzymamy zawiadomienie od Motoroli na tegorocznych targach pod koniec lutego. A ponieważ wszystkie starsze telefony mówią nam, aby spodziewać się premiery między czerwcem a sierpniem.

Jeśli chodzi o koszty, cena uruchomienia Moto Z4 wyniosła 499 USD (około 379 EUR, 729 USD), więc spodziewamy się, że Moto Z5 uruchomi się na tym poziomie lub powyżej. Ale jeśli urządzenie obsługuje 5G, możemy zauważyć wzrost cen. W przeciwnym razie, jeśli telefon jest kompatybilny, możemy zobaczyć, jak łączy się z sieciami nowej generacji za pośrednictwem 5G Moto Mod, chociaż rozmowy, które przeprowadziliśmy z urzędnikami Verizon, sugerują, że dodatek był w ograniczonej produkcji i prawdopodobnie wygrał. Nie będzie to główna strategia dla telefonów Motoroli w przyszłości.

Nowy Moto Z5: co chcemy zobaczyć

Motorola Moto Z5 co chcemy zobaczyć

(Zdjęcie: przyszłość)

1. Więcej modów Moto

Mam nadzieję, że nie uraziłem żadnych fanów Moto, ale teraz nadszedł czas, aby Moto Mods poszli drogą Zune.. Tak, zapewniły kilka interesujących możliwości pierwszym telefonom z serii Z – lepszą baterię, większe głośniki, kamerę 360 stopni – ale najnowsze smartfony znalazły wiele z tych dodatkowych zalet.

Ostatnim dużym Modem był oczywiście 5G Moto Mod wprowadzony w zeszłym roku, akcesorium, które sprawiło, że Moto Z3 był pierwszym telefonem, który łączył się z jedną z sieci 5G nowej generacji Verizon. Ponieważ więcej chipsetów jest wyposażonych w funkcję 5G i sparowane modemy tetheringu 5G, takie jak wysokiej klasy Snapdragon 865 i wysokiej klasy Snapdragon 720G, nawet przewaga Moto Mod 5G nie dotyczy Z5.

To niefortunne życzenie, biorąc pod uwagę, że Moto Mods były jednymi z niewielu ekscytujących akcesoriów do smartfonów, które pojawiły się, cóż, kiedykolwiek. Łatwo wskazać palcem, jak bardzo zlepiają ze sobą sylwetki telefonów Moto i sprawiają, że są większe w kieszeniach, ale zawsze były trochę niszowe i chyba że Motorola włączy się w nową gamę intrygujących modów, wolimy, aby Z5 miał swobodę rozbudowy w ciekawszych kierunkach.

1580230211 572 Motorola Moto Z5 co chcemy zobaczyć

(Zdjęcie: przyszłość)

2. Więcej obiektywu tylnego aparatu proszę

Telefony z serii Z osiągnęły maksimum przy dwóch tylnych obiektywach aparatu w okrągłym wyboju, a nieruchomość była ograniczona potrzebą kompatybilności Moto Mods. Jeśli Z5 je usunie, będziesz miał wystarczająco dużo miejsca na szereg tylnych obiektywów, jak widzieliśmy w ostatniej konfiguracji potrójnej tylnej kamery Moto G8 Plus.

Chociaż trudniejsze do wdrożenia, jeśli zachowana jest kompatybilność Moto Mod, Z5 może nadal zawierać więcej obiektywów, ponieważ Z4 ograniczył zakres tylnych obiektywów do tylko jednego, używając oprogramowania, aby nadrobić różnicę. Zamiast tego dodaj kolejne, ale weź przykład z iPhone'a 11 i Samsunga S10e i połącz główne i ultraszybkie strzelanki, aby uzyskać doskonałe zdjęcia.

1580230211 686 Motorola Moto Z5 co chcemy zobaczyć

(Zdjęcie: Motorola)

3. Powód do kupowania przeciwko Razr

Ten jest łatwy: chcielibyśmy czegoś, co wyróżnia Z5 jako prawdziwy okręt flagowy, który nie jest tylko nie składaną wersją Motoroli Razr z 2019 roku. Cynicy powiedzieliby, że ten ostatni jest nowy jako pełnowymiarowy telefon, który można złożyć na pół, ale połączenie przedniego aparatu i wyświetlacza tworzy nowe modele użytkowania. Chcemy czegoś podobnego z Z5.

Szczerze mówiąc, dziedzictwo przystępności cenowej serii Z najprawdopodobniej będzie kontynuowane, a Z5 będzie kosztować o połowę mniej niż Razr z 2019 r., Jeśli nie mniej. Mimo to bez Moto Mods wyjątkowość Z5 może być trudniejsza do sprzedania, i to nie tylko dlatego, że telefon jest bogatszy niż reszta oferty Motoroli. Może przyjmą wyskakujący aparat do selfie Motorola One Hyper lub pojawią się w wariantach, które koncentrują się na baterii lub rozmiarze.

1580230211 758 Motorola Moto Z5 co chcemy zobaczyć

(Zdjęcie: Techradar)

4. 5G w telefonie

Wyjątkowość Z5 może być prosta: łączność 5G, nie wymaga Moto Mod.5G Moto Mod umożliwił jedne z pierwszych zastosowań 5G w Stanach Zjednoczonych, jeśli nie na świecie, i przez cały rok 2019, był jednym z najtańszych urządzeń podłączonych do sieci nowej generacji. Aby być precyzyjnym, był to tylko Verizon 5G.

Z5 może oferować tę łączność od samego początku i zakładając, że Motorola utrzyma cenę na poziomie swoich poprzedników, będzie jednym z najtańszych telefonów obsługujących 5G na rynku. Co prowadzi nas do następnego punktu.

1580230211 132 Motorola Moto Z5 co chcemy zobaczyć

(Zdjęcie: LaComparacion)

5. Większa dostępność

Przynajmniej w USA flagowe telefony Motoroli są w dużej mierze wyłączne dla Verizon. Z5, zwłaszcza Z5 z połączeniem 5G, może być lepszym konkurentem dla flagowca budżetowego, jeśli jest sprzedawany przez innych przewoźników.

Sprzedaż telefonu u innych operatorów oznacza kompatybilność z ich sieciami, a przy 5G nie jest to łatwe zadanie. Ponieważ wszystkie działają na różnych kombinacjach częstotliwości mmWave, sub-6/midband i lowband, Motorola raczej nie złamie konwencji i nie będzie używać swoich telefonów w innych konfiguracjach nowej generacji.

Ale prawdopodobnie byłaby to lepsza opcja jako flagowiec o niskiej specyfikacji, który działa w wolnych sieciach 5G.

 

Udostępnij to