Motorola Moto Z5: Co chcemy zobaczyć

Motorola Moto Z5: Co chcemy zobaczyć Nowy flagowiec Motoroli w tym roku to wielka tajemnica: prawie o nim nie słyszeliśmy, ale możemy tylko przypuszczać, że nadchodzi nowa Moto Z5. Byłby następcą Moto Z4, który pozornie zaprowadził serię tak daleko, jak to możliwe, jednocześnie wspierając długoletnie Moto Mods. Nie mamy pojęcia, czy Z5 będzie również obsługiwał mody klipów., a jeśli nie, nowy smartfon mógłby w końcu ewoluować w nowych kierunkach i możliwościach konstrukcyjnych. Istnieje kilka łatwych założeń, które moglibyśmy poczynić na temat nowej rozszerzonej baterii podobnej do Moto Z5, szybszego procesora i potencjalnie większej liczby obiektywów w przednich lub tylnych układach kamer. Jak flagowy telefon (a przynajmniej nieskładany flagowiec w porównaniu do Motoroli Razr 2019), Z5 powinien mieć wyższy poziom specyfikacji. Może nawet wrócić do chipsetu z najwyższej półki, chociaż wydaje się, że użycie mniejszego Snapdragona 675 nie miało poważnego wpływu na Moto Z4. Chcielibyśmy namalować obraz tego, czym prawdopodobnie będzie Z5, ale niewiele słyszeliśmy o telefonie. Ponieważ nie ma już żadnych przecieków ani konkretnych plotek, jesteśmy zmuszeni do bardziej świadomych domysłów i spekulacji na podstawie innych konstrukcji telefonów Motoroli i trendów branżowych. Poza tym możemy tylko wymienić to, czego oczekujemy od nowego Moto Z5. I mamy wiele rzeczy, które chcielibyśmy zobaczyć w kolejnym flagowcu Motoroli.

Nowa cena i data premiery Moto Z5

Motorola nie ogłosiła oficjalnie daty przybycia swojego następnego flagowca ani nie potwierdziła, że ​​nadchodzi, co sugeruje, że będziemy nazywać Moto Z5, dopóki nie usłyszymy inaczej. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę brak wiadomości, a nawet plotek, nie słyszeliśmy, kiedy zostanie wydany. Ponieważ usłyszeliśmy o poprzednich telefonach z serii Z na Mobile World Congress, oczekujemy, że Motorola otrzyma zapowiedź na tegorocznym pokazie pod koniec lutego. A ponieważ wszystkie starsze telefony mówią nam, że mamy spodziewać się wydania między czerwcem a sierpniem. Pod względem kosztów cena uruchomienia Moto Z4 wynosiła 499 USD (około 379 EUR, 729 USD), więc spodziewamy się, że Moto Z5 zostanie wprowadzony na ten poziom lub powyżej. Ale jeśli urządzenie obsługuje 5G, możemy zauważyć wzrost cen. W przeciwnym razie, jeśli telefon jest kompatybilny, możemy zobaczyć, jak łączy się z sieciami nowej generacji za pośrednictwem 5G Moto Mod, chociaż rozmowy, które przeprowadziliśmy z urzędnikami Verizon, sugerują, że dodatek był w ograniczonej produkcji i prawdopodobnie wygrał. Nie będzie to główna strategia dla telefonów Motoroli w przyszłości.

Nowa Moto Z5: co chcemy zobaczyć

(Zdjęcie: przyszłość)

1. Więcej modów Moto

Mam nadzieję, że nie uraziłem żadnych fanów Moto, ale teraz nadszedł czas, aby Moto Mods poszli drogą Zune.. Tak, zapewniły kilka interesujących możliwości pierwszym telefonom z serii Z – lepszą baterię, większe głośniki, kamerę 360 stopni – ale najnowsze smartfony znalazły wiele z tych dodatkowych zalet. Ostatnim dużym Modem był oczywiście 5G Moto Mod wprowadzony w zeszłym roku, akcesorium, które sprawiło, że Moto Z3 był pierwszym telefonem, który łączył się z jedną z sieci 5G nowej generacji Verizon. Z większą liczbą chipsetów z obsługą 5G i sparowanymi modemami 5G, takimi jak wysokiej klasy Snapdragon 865 i wysokiej klasy Snapdragon 720G, nawet przewaga Moto Mod 5G nie dotyczy Z5. To niefortunne życzenie, biorąc pod uwagę, że Moto Mods były jednymi z niewielu ekscytujących akcesoriów do smartfonów, które pojawiły się, cóż, kiedykolwiek. Łatwo jest wskazać palcem, jak bardzo pakują sylwetki telefonów Moto i sprawiają, że są one bardziej obszerne w kieszeniach, ale zawsze były trochę niszowe i dopóki Motorola nie wprowadzi zupełnie nowej gamy intrygujących modów, wolimy, aby Z5 miał swobodę rozbudowy w ciekawszych kierunkach. (Zdjęcie: przyszłość)

2. Więcej obiektywu tylnego aparatu proszę

Telefony z serii Z osiągnęły maksimum przy dwóch tylnych obiektywach aparatu w okrągłym wyboju, a nieruchomość była ograniczona potrzebą kompatybilności Moto Mods. Jeśli Z5 się ich pozbędzie, będzie miał wystarczająco dużo miejsca na szereg tylnych obiektywów, jak widzieliśmy w niedawnej konfiguracji potrójnego tylnego aparatu Moto G8 Plus. Chociaż jest to trudniejsze do wdrożenia, jeśli zachowana jest kompatybilność z Moto Mod, Z5 może nadal zawierać więcej obiektywów, ponieważ Z4 ograniczył zakres tylnych obiektywów do tylko jednego, używając oprogramowania, aby nadrobić różnicę. Zamiast tego dodaj kolejne, ale weź przykład z iPhone'a 11 i Samsunga S10e i połącz główne i ultraszybkie strzelanki, aby uzyskać doskonałe zdjęcia. (Zdjęcie: Motorola)

3. Powód, dla którego warto kupić Razr

Ten jest łatwy: chcielibyśmy czegoś, co wyróżnia Z5 jako prawdziwy okręt flagowy, który nie jest tylko nie składaną wersją Motoroli Razr z 2019 roku. Cynicy powiedzieliby, że ten drugi jest nowy jako pełnowymiarowy telefon, który można złożyć na pół, ale jego przednia kamera i kombinacja wyświetlacza wymyślają nowe wzorce użytkowania. Chcemy czegoś podobnego z Z5. Aby być uczciwym, dziedzictwo przystępności cenowej serii Z najprawdopodobniej będzie kontynuowane, a Z5 kosztuje o połowę mniej niż Razr 2019, jeśli nie mniej. Jednak bez Moto Mods wyjątkowość Z5 może być trudniejsza do sprzedania, i to nie tylko dlatego, że telefon jest bogatszy niż reszta oferty Motoroli. Być może przyjmą wyskakujący aparat do selfie Motorola One Hyper lub będą dostępne w wariantach skupiających się na baterii lub rozmiarze. (Zdjęcie: Techradar)

4. 5G w telefonie

Wyjątkowość Z5 może być prosta: łączność 5G, nie wymaga Moto Mod.5G Moto Mod umożliwił jedne z pierwszych zastosowań 5G w Stanach Zjednoczonych, jeśli nie na świecie, i przez cały rok 2019, było to jedno z najtańszych urządzeń podłączanych do sieci nowej generacji. Mówiąc ściślej, był to tylko Verizon 5G. Z5 mógłby oferować tę łączność od samego początku, a zakładając, że Motorola utrzyma swoją cenę na poziomie swoich poprzedników, będzie to jeden z najtańszych telefonów obsługujących 5G na rynku. Co prowadzi nas do następnego punktu. (Zdjęcie: LaComparacion)

5. Większa dostępność

Przynajmniej w USA flagowe telefony Motoroli są w dużej mierze wyłączne dla Verizon. Z5, zwłaszcza Z5 z połączeniem 5G, może być lepszym konkurentem dla budżetowego statku flagowego, jeśli jest sprzedawany przez innych operatorów. Sprzedawanie telefonu innym operatorom oznacza kompatybilność z ich sieciami, a z 5G nie jest to łatwe. Ponieważ wszystkie działają na różnych kombinacjach częstotliwości mmWave, sub-6/mid-band i low-band, jest mało prawdopodobne, aby Motorola złamała konwencję i uruchomiła swoje telefony w innych konfiguracjach nowej generacji. Ale prawdopodobnie byłby lepszym wyborem jako okręt flagowy o niskiej specyfikacji, pracujący w wolnych sieciach 5G.