Mojang ogłosił nową grę Minecraft i zamienia świat bloków w pole bitwy dla strategii czasu rzeczywistego.

Podczas gdy Minecraft okazał się nieskończenie plastyczny dzięki pomysłowości modderów, wspaniale jest widzieć, jak Mojang powraca do swojego świata z nowej perspektywy, zamieniając jego mocny świat w zupełnie nowy gatunek. W grze Minecraft: Legends wcielasz się w dowódcę, który zbiera różne moby z Minecrafta, aby stawić czoła armii najeźdźców.

Zamiast bezpośredniego RTS-a, który stawia cię w oczach boga na polu bitwy, wygląda na to, że Mojang przybliży cię do akcji w grze Minecraft: Legends, wybierając perspektywę trzecioosobową. Jest to rodzaj zmiany gatunku, którą widzieliśmy w latach 90. i na początku 2000 r. w grach takich jak Giants: Citizen Kabuto, Hostile Waters i Sacrifice. Były to dla mnie najnowocześniejsze gry strategiczne, więc chciałbym zobaczyć, czy wrócę.

Zobacz Minecraft: Legends w akcji w poniższym zwiastunie:

Chociaż zwiastun jest w dużej mierze kinowy, w grze Minecraft: Legends rzucamy okiem na akcję. Będziesz kontrolować jednego dowódcę na polu bitwy, przemierzając mapę konno, budując fortyfikacje i mobilizując wojska. Wygląda również na to, że będziesz prowadzić swoje wojska za pomocą systemu podobnego do gier Pikmin, prowadząc globalnie grupę mobów, zamiast przeciągać i upuszczać na nie pola wyboru.

Może to być trochę brudna gra, ale przemawia również do Mojanga, który stara się dać ci łatwiejszą metodę kontroli niż trudniejsze gry RTS, takie jak StarCraft. Nie będziemy musieli długo czekać na grę w Minecraft: Legends, Microsoft potwierdza, że ​​ukaże się w 2023 roku.

Udostępnij to