Microsoft Word w końcu rozwiązuje Twój największy ból głowy

Tworzenie idealnego dokumentu Microsoft Word wkrótce powinno być znacznie płynniejsze dzięki nowej aktualizacji oprogramowania.

Microsoft ujawnił, że pracuje nad poważną aktualizacją programu Word, która pozwoli użytkownikom łatwo przełączać się między edycją, przeglądaniem i przeglądaniem dokumentu.

Chociaż ta funkcja jest od jakiegoś czasu dostępna w konkurencyjnych usługach Google Docs, teraz będzie oferować znacznie lepszą współpracę online dla użytkowników Microsoft Word dla Windows i Mac na całym świecie.

Microsoft Word Edition

Wiadomość o aktualizacji po raz pierwszy została ujawniona (otwiera się w nowej zakładce) w maju 2022 roku, kiedy Microsoft udostępnił ją tylko internautom Microsoft Word, wraz z kilkoma wybranymi ekspertami z kanału beta.

Jednak wpis w oficjalnym planie działania Microsoft 365 (otwiera się w nowej karcie) mówi teraz, że użytkownicy komputerów stacjonarnych Microsoft Word dla Windows i Mac na całym świecie powinni móc skorzystać ze zmiany do lipca 2022 roku.

Jak wspomniano powyżej, aktualizacje będą znane każdemu, kto korzystał z Google Workspace i będą starać się usuwać błędy lub przypadkowe nadpisania w cudzym dokumencie, śledząc istniejące zmiany.

Użytkownicy zobaczą teraz nowy przycisk Edytuj na wstążce Microsoft Word, który po kliknięciu oferuje trzy opcje. Edycja, która jest domyślnie włączona, umożliwia użytkownikowi dokonywanie bezpośrednich zmian w dokumencie, Recenzja, która pozwala użytkownikowi sugerować zmiany, sugestie lub komentarze, oraz Widok, który umożliwia użytkownikowi poruszanie się po dokumencie bez wprowadzania jakichkolwiek zmian . zmiany.

Firma Microsoft zauważa, że ​​włączenie śledzenia zmian automatycznie przełącza dokument w tryb recenzji, a jeśli otworzysz dokument, do którego nie masz uprawnień do edycji lub przeglądania, nadal możesz uzyskać dostęp do dokumentu, ale nie będziesz w stanie przełączyć się na jeden lub drugi. Tryb edycji lub przeglądu.

Wiadomość jest tylko najnowszą z serii zmian w programie Microsoft Word, która wydaje się nadal obowiązywać użytkowników na całym świecie.

Obejmuje to niedawne ogłoszenie, że popularna funkcja przewidywania pisania pojawi się wkrótce w programie Word na Macu.Narzędzie Edytor przewidywania tekstu przewiduje następne słowa i sugeruje słowa lub frazy podczas pisania, potencjalnie przyspieszając proces pisania przez maszynistki.

Udostępnij to