Wkrótce może nie być ucieczki od Microsoft Teams, nawet w wirtualnym świecie, po nowej aktualizacji firmy.

Firma Microsoft chce pomóc pracownikom na całym świecie w stworzeniu nowej generacji branż dzięki serii aktualizacji gogli rzeczywistości rozszerzonej HoloLens 2, z których jedną jest dodanie popularnej usługi wideokonferencji.

Aktualizacja zapewni pełną obsługę narzędzi i funkcji Microsoft Teams dla HoloLens 2, w tym udostępnianie ekranu, koordynację kalendarza i oczywiście rozmowy wideo i spotkania na żywo.

HoloLens 2 Microsoft Teams

Premiera opiera się na istniejących możliwościach połączeń wideo w HoloLens 2 przy użyciu Microsoft Dynamics 365 Remote Assist, w połączeniu z holograficznymi instrukcjami krok po kroku w przewodnikach Microsoft Dynamics 365 dotyczącymi połączeń z pomocą techniczną, demonstracji produktów lub zdalnych inspekcji.

„Teraz mogą robić jedno i drugie w tym samym czasie dzięki najnowszej wersji Dynamics 365 Guides, która łączy te dwie aplikacje rzeczywistości mieszanej w jedno płynne środowisko” — napisała firma we wpisie na blogu (otwiera się w nowej karcie).

„Użytkownicy mogą intuicyjnie przełączać się między procesami i działaniami związanymi ze współpracą lub wykonywać obie czynności jednocześnie. Łatwy dostęp do potrzebnych informacji i ludzi, z którymi pracują, jest na wyciągnięcie ręki, dzięki czemu każdy może działać z ufnością w przemysłowym Metaverse”.

(* 2 *)

(Zdjęcie: Microsoft)

W przyszłości użytkownicy HoloLens 2 będą mogli dzwonić bezpośrednio do użytkowników Teams, a także dołączać do spotkań grupowych, które będą teraz wyświetlane jako hologram w ich przestrzeni.

Użytkownicy HoloLens 2 będą również mogli przeglądać dowolne treści udostępniane na spotkaniu Teams, otwierając w razie potrzeby osobne okno do prezentacji na żywo lub wideo, które można następnie dostosować i ustawić zgodnie z potrzebami.

Będą też mogli wyszukiwać i dodawać kontakty Teams do swoich rozmów oraz przeglądać i przeglądać kalendarze zarówno swoje, jak i innych osób, z możliwością dołączania do spotkań Teams bezpośrednio z widoku kalendarza, tak jak na laptopie lub komputerze PC. .

(Zdjęcie: Microsoft)

Osoby, które nie noszą zestawu słuchawkowego HoloLens 2, zobaczą strumieniowe wideo z perspektywy użytkownika noszącego urządzenie, podobnie jak wideo GoPro. Oprócz przesyłania strumieniowego wideo, użytkownicy HoloLens 2 mogą komunikować się za pośrednictwem czatu tekstowego i otwierać na ekranie dowolny przesłany obraz lub plik PDF.

Korzystanie z paska narzędzi rzeczywistości mieszanej na pulpicie Teams oznacza również, że użytkownicy komputerów stacjonarnych mogą dodawać notatki 3D do wirtualnego ekranu. Jeśli więc rysują na własnym ekranie, atrament jest automatycznie dodawany do widoku HoloLens 2.

Użytkownicy HoloLens 2 mogą teraz zainstalować i rozpocząć korzystanie z nowych aktualizacji.

Wiadomość pojawia się wkrótce po tym, jak wojsko USA zobaczyło pierwszą dostawę 5000 specjalnie skonstruowanych zestawów słuchawkowych Microsoft HoloLens.

Nowe jednostki Integrated Visual Augmentation System (IVAS) zostały mocno zaadaptowane z istniejących zestawów słuchawkowych HoloLens 2, z przednim wyświetlaczem, który może dostarczać dane o wysokiej rozdzielczości z czujników nocnych, termicznych i noszonych przez żołnierzy, a wszystko to z usługami w chmurze Microsoft Azure technologia. .

Udostępnij to