Microsoft Teams chce stworzyć zupełnie nową społeczność roboczą

Microsoft Teams ogłosił nową funkcję, która ma nadzieję spodobać się bardziej nieformalnym grupom i grupom współpracującym.

Po spędzeniu dużej ilości czasu na ulepszaniu produktów biznesowych, platforma do wideokonferencji ma teraz nadzieję pomóc w budowaniu połączeń z nową sekcją Społeczności.

Firma obiecuje, że jej najnowszy dodatek może zapewnić możliwości łączenia się, udostępniania i współpracy z ludźmi poza pracą w świecie, w którym wiele osób przyjmuje dodatkowe role, w tym rekreacyjne drużyny sportowe, komitety planowania wydarzeń oraz więcej wydarzeń i stowarzyszeń rodziców i nauczycieli. .

Społeczności Microsoft Teams

Społeczności wydają się być hybrydą tradycyjnych funkcji Microsoft Teams z mniej formalnym czatem grupowym, w którym administratorzy będą mogli konfigurować dedykowane przestrzenie, które można oznaczyć marką i nie tylko.

W rozmowie z The Verge (otwiera się w nowej karcie), wiceprezes firmy Microsoft ds. produktów, Amit Fulay, wyjaśnia, że ​​„istnieje grupa społeczności, które chcą załatwić sprawy”, które „bardzo różnią się od społeczności czystych fanów lub dyskusji społeczności.

Firma rozpoczęła już współpracę z organizacjami takimi jak American Youth Soccer Organization (AYSO), USA Hockey i California School for the Deaf, Riverside, a obecnie wprowadza społeczności użytkowników z bezpłatną wersją Microsoft Teams na urządzenia z systemem iOS i Android . . Ogłoszono również plany rozszerzenia obsługi komputerów stacjonarnych.

Oprócz bezpłatnych kont Microsoft oferuje ulepszone konta dla Teams Essentials, a także Microsoft 365 (dawniej Office 365) Personal i Family.

Patrząc w przyszłość, gigant technologiczny zamierza zintegrować narzędzia SignUpGenius, aby pomóc użytkownikom w rekrutacji wolontariuszy i koordynowaniu wydarzeń, a także „współpracować z większą liczbą organizacji i społeczności”.

Konsument Microsoft CVP for Teams, Manik Gupta, dodał, że firma „dopiero zaczyna” i planuje przetestować wykorzystanie produktu z potencjałem do ekspansji w przyszłości.

Udostępnij to