Microsoft Teams stawia język migowy na pierwszy plan

Nadchodząca aktualizacja usługi Microsoft Teams ma na celu pomóc osobom niedosłyszącym lepiej uczestniczyć w spotkaniach online.

Podobnie jak w przypadku niedawnej aktualizacji Zoom, nowa funkcja wyświetlania języka migowego pozwala użytkownikom Microsoft Teams wybrać maksymalnie dwa inne strumienie wideo, na których mogą się skupić w aplikacji, dzięki czemu tłumacze języka migowego są bardziej widoczni podczas spotkania.

Microsoft twierdzi (otwiera się w nowej karcie), że strumień jest większy niż inne i jest utrzymywany w wysokiej rozdzielczości, aby zapewnić jak najczystszy widok, i jest dostępny tylko po stronie klienta, więc tylko użytkownicy będą mogli zobaczyć strumień. inni, każdy z uczestników będzie miał swój własny. Jeśli ktoś udostępni zawartość podczas spotkania, wideo sygnatariusza zostanie przesunięte na bok z wszystkimi innymi, ale zachowa większy współczynnik proporcji. Zawsze można przywołać innych uczestników i to również nie zajmie miejsca dla tłumacza.

aktywuj widok

Widok języka migowego pojawi się w Microsoft Teams dla komputerów stacjonarnych i przeglądarek w grudniu, zgodnie z postem na mapie drogowej Microsoft 365 (otwiera się w nowej karcie).

Użytkownicy mogą dołączyć do programu publicznej wersji zapoznawczej Teams — otwiera się w nowej karcie — aby przetestować tę funkcję; pamiętaj jednak, że podgląd jest wykonywany dla każdego użytkownika, a jeśli jesteś jednym z nielicznych szczęśliwców, Microsoft ma zestaw instrukcji (otwiera się w nowej karcie), jak włączyć podgląd.

Widok języka migowego można włączyć dla wszystkich spotkań lub indywidualnie. Tłumacze, którzy pracują w tej samej firmie, co Ty, mogą zostać wstępnie przydzieleni przed spotkaniem, co możesz zrobić za pomocą menu Ustawienia. W ten sposób, gdy wejdziesz na spotkanie z tłumaczem, widok zostanie już aktywowany.

Sygnatariuszy można dodawać w trakcie spotkania za pomocą przycisku „Zarządzaj sygnatariuszami” znajdującego się w nowym panelu ułatwień dostępu. Klikając przycisk, możesz wyznaczyć uczestnika jako tłumacza, po prostu wpisując jego imię i nazwisko. Za pośrednictwem pulpitu nawigacyjnego możesz także przełączać się między widokiem w języku migowym a napisami na żywo podczas spotkania.

rosnące zespoły

Microsoft tworzył mnóstwo nowych funkcji dla Teams w ciągu ostatnich kilku miesięcy i trudno jest śledzić wszystko. Na przykład firma niedawno wdrożyła gry na platformie, aby budować koleżeństwo wśród członków zespołu. Masz swoje podstawowe tytuły, takie jak Solitaire i Minesweeper, ale także bardziej interaktywne gry, takie jak Kahoot.

Jeśli chodzi o kolejne kroki, zalecamy sprawdzenie relacji TechRadar na temat przyszłych dodatków do Teams. Jest tego dużo. Po pierwsze, platforma ma poprawić swoje działanie, choć nie wiadomo dokładnie, kiedy. A wersja premium Teams wejdzie w pierwszą wersję zapoznawczą w grudniu 2022 r., dodając między innymi sztuczną inteligencję, która pomoże w transkrypcji spotkań w 40 różnych językach i „zaawansowane funkcje bezpieczeństwa”.

Udostępnij to