Nowa aplikacja dla Microsoft Teams ma pomóc użytkownikom lepiej zarządzać rozmowami, spotkaniami i nie tylko.

Zgodnie z wpisem na mapie drogowej firmy (otwiera się w nowej karcie) dotyczącej nadchodzących funkcji, nowy dodatek „zapewni jedno miejsce, w którym profesjonaliści i administratorzy będą mogli tworzyć i zarządzać zaplanowanymi i wirtualnymi spotkaniami na żądanie w Microsoft Teams”. .

Prawdopodobnie obejmie to integrację z kalendarzem programu Outlook, który synchronizuje się na platformie Office 365, aby pomóc użytkownikom zarządzać czasem i identyfikować dostępność spotkań online. Najprawdopodobniej będzie to również ruch, który sprawi, że Microsoft będzie walczył z Google Workspace, który ma już bezproblemowy interfejs użytkownika między platformą do wideokonferencji Meet a innymi narzędziami komunikacyjnymi, takimi jak Czat i Gmail.

organizator spotkań zespołu

Wpis w planie działania opisuje zdolność nowej funkcji do „wyświetlania cennych spostrzeżeń i analiz dotyczących spotkań, uzyskiwania aktualizacji statusu w czasie rzeczywistym w widoku kolejki i wysyłania przypomnień o spotkaniach”.

Starając się zatrzymać swoich oddanych użytkowników i przyciągnąć nowych klientów, Microsoft wydaje się próbować stworzyć środowisko, w którym użytkownicy nie muszą przełączać się między różnymi aplikacjami, aby zaplanować swoje życie zawodowe, ale zamiast tego oferują wszystkie odpowiednie narzędzia w jednym miejscu. .

Google uprościł też sposób, w jaki użytkownicy Workspace poruszają się między aplikacjami komunikacyjnymi, zbliżając do siebie Chat i Meet w nowym interfejsie Gmaila, który stał się domyślnym — i jedynym — widokiem w czwartym kwartale 2022 r.

Na razie wygląda na to, że aktualizacja Teams jest skierowana do klienta stacjonarnego i wersji aplikacji internetowej platformy, ale aplikacje mobilne również zwykle podążają za nią.

Według Microsoftu wersje zapoznawcze będą dostępne do końca roku, a ogólna dostępność spodziewana jest w lutym 2023 roku. Microsoft generalnie dotrzymał swoich terminów, ale ostatnio niektóre wydania zostały opóźnione, ponieważ oczywiście produkty te są ostatecznie objęte rozwój. . Tak czy inaczej, ramy czasowe Wielkanocy wydają się rozsądne.

Udostępnij to