Zdezorientowanie wiadomością Microsoft Teams w obcym języku może wkrótce przestać być problemem dzięki nowej aktualizacji usługi.

Platforma do wideokonferencji pracuje nad wprowadzeniem „inteligentnego tłumaczenia” dla użytkowników Microsoft Teams Mobile.

Ta funkcja, dostępna wkrótce dla użytkowników Androida i iOS, pozwoli użytkownikom szybko tłumaczyć wiadomości na język obcy, zapewniając, że nigdy nie będzie żadnych opóźnień ani błędów.

Tłumaczenie mobilne Microsoft Teams

We wpisie mapy drogowej usługi Microsoft 365 (otwiera się w nowej karcie) dla nowej funkcji firma zauważa, że ​​narzędzie będzie teraz „poprosić o przetłumaczenie wiadomości, które nie są w Twoim języku”.

Dokładne języki objęte nową funkcją nie są wymienione, ale prawdopodobnie będzie oferowana pełna gama. Microsoft zauważa, że ​​funkcja ta ma zostać uruchomiona w sierpniu 2022 roku, co oznacza, że ​​dla użytkowników Androida i iOS pozostało tylko kilka tygodni (otwiera się w nowej karcie).

Wiadomości są najnowszym krokiem naprzód dla Microsoft Teams i jego narzędzi do tłumaczenia, ponieważ mają one pomóc użytkownikom nawiązać kontakt z całym światem. Firma po raz pierwszy ogłosiła plany wprowadzenia tłumaczenia „online” w czasie rzeczywistym dla użytkowników urządzeń mobilnych w maju 2021 r., aby usprawnić komunikację na całym świecie.

W marcu 2022 roku firma przyjęła Z-Code, nową technologię AI, która znacząco poprawia jakość produkcyjnych modeli tłumaczeniowych. Z-Code obsługuje tworzenie systemów AI, które mogą mówić, widzieć, słyszeć i rozumieć, i został już zintegrowany z oprogramowaniem Microsoft Translator firmy i kilkoma innymi usługami Azure AI.

Microsoft Teams był w stanie na początku tego roku wprowadzić inną formę funkcji tłumaczenia w czasie rzeczywistym dla komputerowych spotkań wideo, wprowadzając nowy dodatek, który zapewnia dostęp do rozległej sieci profesjonalnych tłumaczy, którzy rezerwują spotkania na żądanie.

Po rozpoczęciu sesji użytkownicy Microsoft Teams mogą przełączać się między oryginalnym strumieniem audio a tłumaczeniem tłumacza za pomocą menu rozwijanego.

Udostępnij to