Korzystanie z Microsoft Teams na komputerze Mac może w końcu stać się znacznie łatwiejsze po tym, jak firma potwierdziła, że ​​natywne wsparcie dla platformy jest w drodze.

Artykuł (otwiera się w nowej karcie) na oficjalnej mapie drogowej Microsoft 365 ujawnił, że usługa wideokonferencji będzie wkrótce dostępna jako plik binarny Universal Mac, co oznacza, że ​​będzie działała natywnie na urządzeniach z systemem Mac.

Wcześniej użytkownicy komputerów Mac byli zmuszeni do korzystania z nienatywnych wersji aplikacji Microsoft Teams, wykorzystując technologię tłumaczenia Rosetta 2 firmy Apple do uruchamiania na komputerach z układami M1, co skutkowało niższą wydajnością.

Microsoft Teams dla komputerów Mac

Aktualizacja nadal jest wymieniona jako „w fazie rozwoju”, ale jej data premiery zaplanowana jest na wrzesień 2022 r., co oznacza, że ​​użytkownicy nie będą musieli czekać zbyt długo.

Wiadomość jest następstwem uruchomienia wersji beta Microsoft Teams w Apple Silicon na początku tego roku, ponieważ firma starała się rozwiązać wszelkie problemy lub błędy przed rozpoczęciem pełnego rozwoju.

Użytkownicy od jakiegoś czasu domagają się natywnej aplikacji Microsoft Teams dla komputerów Mac, więc włączenie jej jako aplikacji uniwersalnej powinno również pomóc przyciągnąć użytkowników z x86 i Apple Silicon, zwłaszcza teraz, gdy ten ostatni doczekał się premiery drugiej generacji M2. żeton.

Microsoft od jakiegoś czasu stara się poszerzyć zasięg usługi Teams, aby jeszcze bardziej zwiększyć liczbę użytkowników.

Firma niedawno ujawniła, że ​​aplikacje Teams są teraz dostępne (otwiera się w nowej karcie) po raz pierwszy poza platformą, a użytkownicy mogą uruchamiać wybrane programy ze swojej usługi poczty e-mail Outlook i Office.com.

Na początku tylko garść aplikacji Microsoft Teams będzie dostępna poza zwykłym klientem; niektóre od firmy Microsoft (na przykład Power BI), a niektóre od dostawców zewnętrznych, takich jak Zoho i Mural. Jednak firma obiecała podwoić program, a wiele aplikacji Teams zostanie przeniesionych do innych przestrzeni Microsoftu w nadchodzących miesiącach.

Udostępnij to