Outlook wkrótce będzie mógł pisać za Ciebie e-maile

Użytkownicy programu Microsoft Outlook wkrótce będą mogli cieszyć się lepszą współpracą dzięki nowej aktualizacji Microsoft Teams.

Usługa wideokonferencji pracuje nad funkcją, która według niej przeniesie czat Teams do programu Outlook, aby umożliwić podejście przypominające spotkanie w kliencie poczty e-mail.

Te nowe „spotkania programu Outlook” pozwolą uczestnikom wysłać szybką wiadomość lub ponownie odwiedzić rozmowę bez konieczności osobnego otwierania Microsoft Teams, co oznacza, że ​​użytkownicy nie będą musieli przełączać się między aplikacjami.

Microsoft Teams w Outlooku

W swoim oficjalnym wpisie dotyczącym Microsoft 365 (otwiera się w nowej karcie) firma zauważa, że ​​nowa funkcja zapewni uczestnikom „łatwe korzystanie z czatu Teams z programu Outlook w kontekście spotkania”.

Nie ma jeszcze wielu szczegółów na temat tego, jak dokładnie będzie działać ta funkcja, ale wydaje się, że jest to rozszerzenie funkcji Teams, które są już wbudowane w Outlooka. Użytkownicy mają automatycznie włączoną wtyczkę Teams dla programu Outlook, gdy obie aplikacje są zainstalowane na urządzeniu, co pozwala im szybko wysyłać wiadomości do swoich kontaktów.

Ta funkcja jest obecnie wymieniona jako „w fazie rozwoju”, a jej ogólna wersja jest zaplanowana na marzec 2023 r. Po wydaniu będzie dostępna dla wszystkich użytkowników Outlooka w sieci Web.

Ta wiadomość to najnowszy krok w kierunku połączenia Microsoft Teams i Outlooka, ponieważ firma chce uprościć swoje narzędzia komunikacyjne.

Niedawno ogłosił nową funkcję, która pozwoli użytkownikom uruchamiać aplikacje zaprojektowane dla Microsoft Teams w Outlooku. Ma nadzieję, że umożliwi to płynniejszą współpracę online, ponieważ użytkownicy nie będą musieli ciągle przełączać się między Teams i Outlook, aby być na bieżąco z pracą.

Użytkownicy będą również mogli kupować i używać tych zaktualizowanych aplikacji Teams (w tym kart osobistych i/lub rozszerzeń wiadomości opartych na wyszukiwaniu) bez opuszczania platformy wiadomości.

Kolejna nowa aplikacja oznacza, że ​​użytkownicy Microsoft Teams wkrótce będą mogli zintegrować swoje kalendarze z Outlookiem, który synchronizuje się z pakietem Office 365, aby pomóc użytkownikom śledzić ich czas i identyfikować dostępność na spotkania online.

Udostępnij to