Microsoft Teams w końcu pozwoli Ci robić to, o czym zawsze marzyłeś

Microsoft Teams w końcu pozwoli Ci robić to, o czym zawsze marzyłeś

Firma Microsoft ogłosiła nową funkcję swojego klienta stacjonarnego Microsoft Teams, która pomoże użytkownikom zachować jasność w dobie niekończących się wiadomości błyskawicznych.

Firma spodziewa się zaimplementować możliwość zabijania wątków czatu w oprogramowaniu do wideokonferencji do końca roku, mówiąc, że celem ogólnej dostępności jest grudzień 2022 r.

We wpisie na mapie drogowej Microsoftu (otwiera się w nowej karcie) opis brzmi: „Użytkownicy mogą trwale usuwać całe rozmowy ze swojego widoku”.

Powinno to pomóc pracownikom odfiltrować nieużywane wątki wiadomości, aby mogli lepiej widzieć ważne konwersacje.

Usuń wiadomości w Teams

Microsoft twierdzi, że „nie wpływa na to, co widzą inni użytkownicy czatu”. Innymi słowy, wszelkie rozmowy usunięte po Twojej stronie pozostaną niezmienione po stronie drugiej strony, więc wiadomości są nadal łatwo dostępne, jeśli ich potrzebują.

Na razie oczekuje się, że możliwość usuwania rozmów pojawi się w komputerowych wersjach popularnej aplikacji do współpracy online, w tym na urządzeniach Mac.Nie ma słowa na temat wersji mobilnej, ale może to zostać dodane w późniejszym terminie.

Starając się uczynić Teams najbardziej konkurencyjną platformą dla firm, w obliczu rosnącej konkurencji ze strony Zoom i Google Meet, Microsoft stale dodaje nowe funkcje do swojej mapy drogowej, wskazując nadchodzące dodatki.

Microsoft, który ma pojawić się na początku 2023 r., ma również nadzieję dodać obsługę sal konferencyjnych dla urządzeń z systemem Android, co powinno spodobać się dużej liczbie pracowników, którzy potrzebują dostępu do spotkań w podróży.

Na razie obie funkcje są w fazie „w fazie rozwoju”, zgodnie z planem firmy, przy czym pełne etapy „wdrożenia” i „uruchomienia” nie zostały jeszcze osiągnięte.