Użytkownicy Apple mogą spodziewać się mile widzianego wzrostu produktywności, jeśli chodzi o korzystanie z aplikacji Microsoft Teams na urządzeniach mobilnych lub tabletach.

Platforma do wideokonferencji ujawniła, że ​​pracuje nad wprowadzeniem trybu obrazu w obrazie dla użytkowników iPhone'a i iPada, umożliwiając im przeglądanie wielu okien jednocześnie na swoim urządzeniu.

Może to oznaczać, że użytkownicy mogą nawiązywać połączenia wideo na swoim urządzeniu, jednocześnie przeglądając przydatny dokument lub prezentację, bez konieczności przełączania się między aplikacjami i ewentualnego przerywania rozmowy.

Obraz w obrazie w usłudze Microsoft Teams dla systemu iOS

W oficjalnym wpisie planu Microsoft 365 (otwiera się w nowej karcie) dotyczącym aktualizacji firma zauważa, że ​​„nowy tryb Picture-in-Picture umożliwia oglądanie spotkania w oknie o zmiennym rozmiarze podczas korzystania z innych aplikacji.” na urządzeniu mobilnym.

Ta funkcja jest nadal wyświetlana jako „w fazie rozwoju”, ale jej przewidywana data dostępności to grudzień 2022 r., co oznacza, że ​​użytkownicy nie powinni czekać zbyt długo. Po wydaniu będzie dostępny dla wszystkich użytkowników Microsoft Teams iOS na całym świecie.

Ta wersja jest najnowszą z serii wydań Microsoft Teams związanych z produktywnością, ponieważ nadal próbuje poprawić użyteczność i wydajność swojej platformy.

Obejmuje to szereg aktualizacji związanych z szybkością, które mają na celu poprawę doświadczenia użytkownika podczas przeglądania Microsoft Teams, a mianowicie zaktualizowaną platformę, która może teraz szybciej renderować drzewa HTML, wykonywać JavaScript i wydajniej serializować tablice.

Firma twierdzi, że te zmiany powinny przyczynić się do 30% wzrostu szybkości podczas przełączania między czatami lub kanałami Microsoft Teams.

W innych wiadomościach dotyczących wielozadaniowości firma ogłosiła niedawno, że gry w aplikacji pojawią się w Microsoft Teams.

Jednak Microsoft twierdzi, że interakcja z grami nie jest tylko rozrywką, ale ma na celu sprostanie niektórym z największych wyzwań hybrydowego miejsca pracy, w tym „walce o zbudowanie zaufania, więzi i poprawę morale pracowników”.

Niedawno ujawniono również, że transkrypcja rozmów 1:1 i grupowych jest teraz dostępna w aplikacji Microsoft Teams na Androida, dając użytkownikom możliwość dokładnego przejrzenia tego, co zostało powiedziane lub pominięcia szczegółów.

Użytkownicy będą mogli również rozpocząć transkrypcję spotkań w Microsoft Teams dla systemów iOS i Android, a także przeglądać transkrypcje spotkań po zakończeniu rozmowy.

Udostępnij to