Twoje spotkania Microsoft Teams mogą wkrótce być znacznie mniej chaotyczne dzięki serii aktualizacji i ulepszeń usługi.

Platforma wideokonferencyjna ujawniła szereg aktualizacji, których celem jest przede wszystkim poprawa jakości dźwięku rozmów Microsoft Teams z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.

Co będzie dobrą wiadomością dla wielu użytkowników Microsoft Teams, nowe aktualizacje, wynik użycia modelu uczenia maszynowego wyszkolonego na 30.000 XNUMX godzin próbek mowy, obejmują eliminację echa, lepsze dostrojenie dźwięku w środowiskach akustycznych z niedoborem i umożliwienie użytkownikom mówienia. i słuchaj w tym samym czasie bez przerwy.

Microsoft Teams Audio

Po pierwsze, Microsoft twierdzi, że jego sztuczna inteligencja może teraz wykryć różnicę między dźwiękiem głośnika a głosem użytkownika, rozwiązując powszechny problem, gdy mikrofon znajduje się zbyt blisko głośnika, powodując odtwarzanie dźwięku między urządzeniami. .

Zespoły mogą teraz usunąć to echo, „bez tłumienia mowy lub hamowania zdolności wielu stron do mówienia w tym samym czasie” – mówi firma.

W przypadku osób wykonujących połączenia w dużych pomieszczeniach, w których mowa często może się odbijać echem, aplikacja Teams używa teraz modelu uczenia maszynowego do konwersji przechwyconego sygnału dźwiękowego, dzięki czemu użytkownicy brzmią tak, jakby mówili do mikrofonu bliskiego zasięgu.

Aktualizacje mają również na celu ograniczenie przerw lub osób rozmawiających ze sobą podczas połączenia. Połączenia Teams nie będą już miały denerwującego echa, gdy ktoś mówi o innym uczestniku, co oznacza, że ​​rozmowy powinny przebiegać znacznie płynniej.

Microsoft twierdzi, że nowe aktualizacje wykorzystują niektóre już wydane funkcje oparte na sztucznej inteligencji, w tym eliminację szumów w tle, a także uczenie maszynowe oparte na sztucznej inteligencji dla klientów Teams korzystających z systemu Windows (w tym Breakout Rooms). a także użytkownicy komputerów Mac i iOS, opcja domyślna.

„Ostatnie dwa lata wyraźnie pokazały, jak ważne są platformy do komunikacji i współpracy, takie jak Microsoft Teams, dla zapewnienia bezpieczeństwa, łączności i produktywności operacji” – napisała w poście na blogu Nicole Herskowitz, wiceprezes Microsoft Teams (otwiera się w nowej karcie). ogłaszając aktualizacje.

„Oprócz wprowadzania nowych funkcji i możliwości do usługi Teams, będziemy nadal badać nowe sposoby wykorzystania technologii, aby rozmowy i spotkania online były bardziej naturalne, odporne i wydajne.

Przez WindowsNajnowsze (otwiera się w nowej karcie)

Udostępnij to