Microsoft Teams może w końcu sprawić, że Twoi współpracownicy nie będą tak irytujący

Microsoft Teams może w końcu sprawić, że Twoi współpracownicy nie będą tak irytujący

Twoje spotkania w Microsoft Teams mogą wkrótce być znacznie mniej chaotyczne dzięki serii aktualizacji i ulepszeń usługi.

Platforma do wideokonferencji ujawniła szereg aktualizacji mających na celu przede wszystkim poprawę jakości dźwięku rozmów Microsoft Teams z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.

Co będzie dobrą wiadomością dla wielu użytkowników Microsoft Teams, nowe aktualizacje, będące wynikiem zastosowania modelu uczenia maszynowego przeszkolonego na 30.000 XNUMX godzin próbek głosu, obejmują eliminację echa, lepsze dostrajanie dźwięku w środowiskach o niedostatecznej akustyce i umożliwiają użytkownikom mówienie. i słuchaj jednocześnie bez przerw.

Dźwięk w Microsoft Teams

Po pierwsze, Microsoft twierdzi, że jego sztuczna inteligencja może teraz wykryć różnicę między dźwiękiem wydobywającym się z głośnika a głosem użytkownika, rozwiązując typowy problem, gdy mikrofon znajduje się zbyt blisko głośnika, powodując odtwarzanie dźwięku między urządzeniami. Echo.

Zespoły mogą teraz wyeliminować to echo „bez tłumienia mowy lub utrudniania jednoczesnego wypowiadania się wielu stron” – twierdzi firma.

W przypadku osób wykonujących połączenia w dużych pomieszczeniach, gdzie często słychać echo mowy, aplikacja Teams korzysta teraz z modelu uczenia maszynowego w celu konwersji przechwyconego sygnału audio, dzięki czemu użytkownicy brzmią teraz tak, jakby mówili do mikrofonu krótkiego zasięgu.

Aktualizacje mają również na celu ograniczenie przerw lub osób rozmawiających ze sobą podczas połączenia. Połączenia Teams nie będą już miały denerwującego echa, gdy ktoś mówi o innym uczestniku, co oznacza, że ​​rozmowy powinny przebiegać znacznie płynniej.

Microsoft twierdzi, że nowe aktualizacje mają na celu wykorzystanie niektórych już wydanych funkcji opartych na sztucznej inteligencji, w tym eliminacji szumów tła, a także umożliwiają uczenie maszynowe oparte na sztucznej inteligencji dla klientów aplikacji Teams korzystających z systemu Windows (w tym pokojów podgrup). Microsoft Teams), a także użytkownicy komputerów Mac i iOS, opcja domyślna.

„Ostatnie dwa lata wyraźnie pokazały, jak ważne są platformy komunikacji i współpracy, takie jak Microsoft Teams, dla utrzymania bezpiecznych, połączonych i produktywnych operacji” – napisała w poście na blogu Nicole Herskowitz, wiceprezes Microsoft Teams (otwiera się w nowej karcie). ogłaszając aktualizacje.

„Oprócz udostępniania aplikacji Teams nowych funkcji i możliwości, będziemy nadal poszukiwać nowych sposobów wykorzystania technologii, aby rozmowy i spotkania online były bardziej naturalne, odporne i wydajne.

Przez WindowsLatest (Otwiera się w nowej karcie)