Niekończące się czekanie, aż inne osoby dołączą do Twojego spotkania Microsoft Teams, może wkrótce być znacznie mniej męczące dzięki nowej aktualizacji, która wkrótce się pojawi.

Usługa wideokonferencji pracuje nad funkcją, która automatycznie zakończy tak zwane „przestarzałe” spotkania Microsoft Teams.

Powinno to oznaczać koniec irytującego zdarzenia, gdy użytkownicy pojawią się na spotkaniu, które zostało już odwołane lub przełożone, lub po prostu pojawią się w złym dniu lub godzinie.

Koniec spotkania Microsoft Teams

W swoim wpisie na oficjalnej mapie drogowej Microsoft 365 (otwiera się w nowej karcie) firma zauważa, że ​​jeśli użytkownik jest jedynym uczestnikiem spotkania, które zostało oznaczone jako „nieaktualne” (co oznacza, że ​​nikt inny nie przyjął zaproszenia lub powiedział, że dołączy), zobaczą okno dialogowe z poleceniem zakończenia połączenia lub odrzucenia powiadomienia.

Jeśli nie podejmiesz żadnych działań, spotkanie zakończy się automatycznie.

W poście zauważono, że funkcja jest nadal „w fazie rozwoju”, ale jej oczekiwana data wydania to sierpień 2022 r., co oznacza, że ​​użytkownicy nie powinni czekać zbyt długo.

Po wydaniu będzie dostępny dla użytkowników Microsoft Teams w Internecie, na komputerach stacjonarnych i na Macu, bez widocznej potrzeby posiadania uprawnień administratora lub zmian.

Ta funkcja jest najnowszą z długiej linii aktualizacji Microsoft Teams, ponieważ platforma stara się zapewnić bezproblemową obsługę.

Firma ujawniła niedawno, że doda kilka podstawowych gier do Microsoft Teams, aby pomóc użytkownikom zabić czas w oczekiwaniu na rozpoczęcie połączenia.

Oczekuje się, że kilka tytułów z platformy Casual Games tej firmy będzie częścią tego ruchu, aby pomóc zabić kilka minut, powiedzmy, jeśli czekasz, aż ktoś dołączy do rozmowy z szybką powtórką z Connect 4.

Firma przedstawiła również plany wprowadzenia awatarów 3D wraz z bardziej wciągającymi spotkaniami Microsoft Teams w tak zwanym „metawersie”.

Udostępnij to