1643299869 502 Microsoft Teams jest bardziej popularny niż kiedykolwiek, więc będzie

Sukces Microsoft Teams stale rośnie, ponieważ coraz więcej użytkowników na całym świecie subskrybuje platformę.

Według najnowszych danych opublikowanych przez Microsoft, usługa wideokonferencji ma już ponad 270 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie (MAU).

To więcej niż 250 milionów jednostek MAU Microsoft Teams, które firma zgłosiła zaledwie sześć miesięcy temu, ponieważ era pracy hybrydowej nadal napędza platformę.

Zapisz numery Microsoft Teams

W swoim najnowszym kwartalnym raporcie finansowym, dyrektor generalna Microsoft, Satya Nadella, zauważyła, że ​​chociaż rozwój usługi Teams jest zachęcający, spodziewa się, że nieco spowolni, gdy użycie zacznie się wyrównywać.

Microsoft zmienił sposób, w jaki mierzy wykorzystanie Teams w zeszłym roku, z codziennych aktywnych użytkowników na aktywnych użytkowników miesięcznie, ponownie sugerując, że liczby mogą nieco spadać.

Jednak firma nadal jest zajęta pracami nad aktualizacjami i uaktualnieniami dla aplikacji Teams, a najnowsze wydania obejmują sposób, w jaki użytkownicy mogą ukryć własne kanały wideo podczas połączenia, zastosować emotikony w odpowiedzi na wiadomości na czacie, a nawet dodać jej głos Cortany. – oprogramowanie do rozpoznawania platform.

Ogólnie rzecz biorąc, drugi kwartał 2022 r. był niezwykle udany dla Microsoftu, ponieważ firma pobiła prognozy analityków, aby opublikować kolejny dobry kwartał.

Firma odnotowała 20% wzrost przychodów do 51,7 miliarda euro, przy zysku netto od 21% do 18,8 miliarda euro. Przychody Windows OEM wzrosły o 25% rok do roku, a przychody z komercyjnych produktów Windows i usług w chmurze wzrosły o 13%.

„Technologia cyfrowa jest najbardziej plastycznym zasobem dostępnym na świecie, który pozwala przezwyciężać ograniczenia i na nowo odkrywać codzienną pracę i życie” – powiedział Nadella.

„Ponieważ technologia stale rośnie jako procent globalnego PKB, wprowadzamy innowacje i inwestujemy na zróżnicowanych i rozwijających się rynkach, ze wspólnym stosem technologicznym i modelem operacyjnym, który wzmacnia wspólną strategię, kulturę i poczucie celu”.

Ostatnie dane zebrane przez firmę programistyczną StarLeaf ujawniły, że prawie wszystkie firmy (97%) twierdzą, że narzędzia takie jak Zoom, Webex i Teams są teraz niezbędne dla ich działalności.

Ponad połowa (57%) z 2000 respondentów w Wielkiej Brytanii twierdzi, że ich firma nie byłaby w stanie funkcjonować dłużej niż godzinę bez dostępu do swoich narzędzi komunikacyjnych, a 27% przyznało, że mieliby trudności z funkcjonowaniem nawet przez 30 minut.

Udostępnij to