Microsoft Teams naprawia to małe, ale bardzo irytujące dziwactwo

Jedna z najbardziej irytujących małych usterek w Microsoft Teams zostanie wkrótce naprawiona dzięki nowej aktualizacji.

Usługa wideokonferencji od dawna pozwala użytkownikom „podnieść rękę” podczas rozmowy, jeśli chcą się przyłączyć lub zasugerować coś do rozmowy, bez przerywania rozmówcy.

Jeśli jednak nie zostanie to odpowiednio zaadresowane, „podniesione ręce” podczas rozmowy w usłudze Microsoft Teams pozostaną aktywne do zakończenia spotkania, okazując się potencjalnym koszmarem dla tych, którzy próbują dowiedzieć się, kto kiedy przemawiał, a kto nadal czeka.

Microsoft Teams podnieś rękę

Teraz jednak ci z nas, którzy lubią porządek na spotkaniach Microsoft Teams, mogą się zrelaksować, ponieważ firma pracuje nad nową funkcją, która automatycznie obniży podniesioną rękę użytkownika po tym, jak się odezwie.

W przyszłości program może monitować użytkowników o opuszczenie podniesionej ręki po tym, jak Teams wykryje, że rozmawiali podczas spotkania.

Jeśli użytkownik nie podejmie żadnych działań w związku z powiadomieniem o sugestii, aplikacja Teams zostanie automatycznie usunięta po określonym czasie. Mogą również zdecydować się na podniesienie ręki, na przykład, jeśli mają dodatkowe pytanie.

W swojej oficjalnej aktualizacji mapy drogowej Microsoft 365 (otwiera się w nowej karcie) Microsoft twierdzi, że to posunięcie zmniejszy liczbę „nieaktualnych” podniesionych rąk na spotkaniach, zauważając, że „powinno zapewnić większą płynność spotkań”. «

W tej chwili aktualizacja jest nadal wymieniona jako „w fazie rozwoju”, a przewidywana data jej udostępnienia to marzec 2023 r., więc użytkownicy nie będą musieli czekać zbyt długo. Po wydaniu funkcja będzie początkowo dostępna dla użytkowników komputerów Mac i Windows.

Wiadomości mogą być szczególnie przydatne dla osób dzwoniących z dużą liczbą uczestników, zwłaszcza że Microsoft Teams niedawno ujawnił, że pracuje nad aktualizacją „Large Interactive Gallery”, co oznacza, że ​​​​twoje rozmowy będą teraz obejmować strumienie od większej liczby osób, co pozwoli użytkownikom możliwość oglądania do 49 uczestników wideo jednocześnie.

Udostępnij to