W czasach, gdy wiadomości tekstowe i emotikony po prostu nie wystarczą, firma Microsoft dała użytkownikom usługi Teams inną opcję komunikacji ze współpracownikami: możliwość wysyłania krótkich klipów wideo za pomocą funkcji czatu.

Jest to jedna z kilku aktualizacji platformy współpracy firmy Microsoft zaprezentowanych we wtorek podczas wydarzenia partnerskiego Inspire, w tym dodanie postów „historia” w nowej sieci społecznościowej Viva dla przedsiębiorstw.

Dostęp do funkcji klipów wideo można uzyskać, klikając małą ikonę kamery wideo w obszarze czatu tekstowego aplikacji Teams, obok przycisku „Wyślij”. Stamtąd wyskakujący ekran umożliwia użytkownikowi nagranie krótkiego klipu i zmianę długości przed opublikowaniem go na czacie Teams. Podobnie jak funkcja uruchomiona w zeszłym roku przez konkurencyjną aplikację do czatowania Slack, oferuje alternatywę dla wpisywania wiadomości, aby zaoszczędzić czas lub skuteczniej przekazać znaczenie.

Współpracownicy mogą następnie wyświetlać klip w dowolnym momencie, dodając asynchroniczny element do platformy wiadomości błyskawicznych.

Po ogłoszeniu PowerPoint Live w zeszłym roku i Live Share for Teams SDK dwa miesiące temu, Microsoft wprowadził również Excel Live. Powoduje to przeniesienie aplikacji do ekranu spotkania aplikacji Teams w celu wspólnej edycji, gdzie uczestnicy mogą przesyłać arkusz kalkulacyjny i wprowadzać zmiany w dokumencie w czasie rzeczywistym bez przełączania się między aplikacjami lub konieczności oddzielnego otwierania programu Excel. Alternatywnie, jeśli użytkownik ma już otwarty arkusz kalkulacyjny na spotkaniu i chce go zaimportować do aplikacji Teams, aby współpracownicy mogli nad nim pracować, może to zrobić, klikając menu "Udostępnij" i wybierając opcję "Pracuj jako zespół". .

Program Excel Live zostanie udostępniony w publicznej wersji zapoznawczej pod koniec sierpnia.

Niektóre wcześniej ogłoszone funkcje są teraz ogólnie dostępne: Teams Connect, udostępnione kanały, które umożliwiają komunikację z zewnętrznymi użytkownikami usługi Teams oraz wspólne adnotacje. Ta ostatnia zapewnia narzędzia z aplikacji Whiteboard firmy Microsoft do udostępniania ekranu Teams, aby umożliwić uczestnikom interakcję z zawartością podczas spotkania.

Prawa autorskie © 2022 IDG Communications, Inc.

Udostępnij to