Microsoft Teams umożliwia teraz użytkownikom wysyłanie krótkich wiadomości wideo

Microsoft Teams umożliwia teraz użytkownikom wysyłanie krótkich wiadomości wideo

W czasach, gdy wiadomości tekstowe i emotikony po prostu nie wystarczą, firma Microsoft dała użytkownikom usługi Teams inną opcję komunikacji ze współpracownikami: możliwość wysyłania krótkich klipów wideo za pomocą funkcji czatu.

Jest to jedna z niewielu aktualizacji platformy współpracy firmy Microsoft, która została zaprezentowana podczas wydarzenia partnerskiego Inspire we wtorek, w tym dodanie postów „historycznych” w nowej biznesowej sieci społecznościowej Viva.

Dostęp do funkcji klipu wideo można uzyskać, klikając małą ikonę kamery wideo w obszarze czatu tekstowego Teams, obok przycisku „Wyślij”. Stamtąd wyskakujący ekran umożliwia użytkownikowi nagranie krótkiego klipu i zmianę czasu trwania przed opublikowaniem go na czacie Teams. Podobnie jak funkcja uruchomiona w zeszłym roku przez konkurencyjną aplikację do czatowania Slack, oferuje alternatywę dla pisania wiadomości, aby zaoszczędzić czas lub skuteczniej przekazać znaczenie.

Współpracownicy mogą następnie wyświetlać klip w dowolnym momencie, dodając asynchroniczny element do platformy wiadomości błyskawicznych.

Po ogłoszeniu programu PowerPoint Live w zeszłym roku i zestawu Live Share for Teams SDK dwa miesiące temu firma Microsoft wprowadziła również program Excel Live. Spowoduje to przejście aplikacji do ekranu spotkania Teams w celu wspólnej edycji, gdzie uczestnicy mogą przesłać arkusz kalkulacyjny i wprowadzać zmiany w dokumencie w czasie rzeczywistym bez przełączania między aplikacjami lub konieczności otwierania programu Excel osobno. Alternatywnie, jeśli użytkownik ma już otwarty arkusz kalkulacyjny na spotkaniu i chce zaimportować go do aplikacji Teams, aby jego współpracownicy mogli nad nim pracować, może to zrobić, klikając menu „Udostępnij” i wybierając opcję „Pracuj jako zespół”. .

Program Excel Live zostanie udostępniony w publicznej wersji zapoznawczej pod koniec sierpnia.

Niektóre wcześniej ogłoszone funkcje są teraz ogólnie dostępne: Teams Connect, udostępnione kanały, które umożliwiają komunikację z zewnętrznymi użytkownikami usługi Teams oraz wspólne adnotacje. Ta ostatnia zapewnia narzędzia z aplikacji Whiteboard firmy Microsoft do udostępniania ekranu Teams, aby umożliwić uczestnikom interakcję z zawartością podczas spotkania.

Prawa autorskie © 2022 IDG Communications, Inc.