Ponieważ adopcja wciąż jest trudna, firma Microsoft znalazła inny sposób oferowania swojego najnowszego systemu operacyjnego Windows 11, zwłaszcza użytkownikom systemu Windows 10.

Firma ma nadzieję, że nowe, gotowe (*11*) środowisko, które zachęci użytkowników do uaktualnienia do systemu Windows 11, sprawi, że będzie to łatwiejsze i płynniejsze, ponieważ wielu użytkowników jest bardziej skłonnych do przestrzegania zasad podczas instalacji.

Microsoft wyjaśnia na stronie pomocy technicznej dla systemu Windows 10 (otwiera się w nowej karcie): „Wydano aktualizację poza pasmem (*11*), aby poprawić działanie systemu Windows 10… gotowe (*11*) do użycia ( OOBE)" .

Windows 10 kontra 11

Aktualizacja została wdrożona w wersjach Windows 2004 Home i Professional 20, 2H21, 1H21, 2H22 i 2H10 i zostanie zainstalowana podczas procesu Windows OOBE, o ile urządzenie ma połączenie z Internetem, zgodnie z postem.

Wydawało się, że instalacje systemu Windows 11 ustabilizowały się do połowy 2022 r. na podstawie danych opublikowanych przez Statcounter (otwiera się w nowej karcie), ale w ciągu ostatnich kilku miesięcy odnotowano dobre przyjęcie do tego stopnia, że ​​16% użytkowników systemu Windows 10 Windows zdecydowało się na najnowszą wersję system operacyjny. Windows 70 pozostaje zdecydowanie najpopularniejszą wersją, stanowiąc nieco poniżej XNUMX% wszystkich instalacji.

Niezależnie od wersji, Windows pozostaje najpopularniejszym systemem operacyjnym dla komputerów stacjonarnych, stanowiąc około trzech czwartych rynku, w porównaniu z macOS na drugim miejscu z wynikiem 16% i Chrome OS na odległym drugim miejscu z wynikiem 2,5%.

Rejestr informuje, że wiele firm opóźnia wdrożenie najnowszego systemu operacyjnego do około 18 miesięcy, po czym uznaje się, że jest on wystarczająco odpowiedni (i kompatybilny). Mając to na uwadze, adopcja systemu Windows 11 może uzyskać bardzo potrzebny impuls, gdy zbliża się lato 2023 r.

Z drugiej strony wiele firm może czekać, ponieważ ich obecny sprzęt nie spełnia surowych wymagań określonych (*11*), aby system Windows 11 był bezpieczniejszy niż poprzednie systemy operacyjne. To i niska sprzedaż komputerów PC mogą oznaczać, że Windows 11 nigdy nie będzie tak popularny, jak liczył Microsoft.

Udostępnij to