Microsoft po cichu cofa swoją decyzję o domyślnym blokowaniu makr pakietu Office, po wcześniejszym ogłoszeniu, że w rzeczywistości wdroży to ze względów bezpieczeństwa.

Gigant technologiczny zaczął domyślnie blokować makra w programach Word, Excel, PowerPoint, Access i Visio w lutym 2022 r., mówiąc, że to posunięcie sprawi, że jego aplikacje będą „bardziej bezpieczne” w celu „ochrony większej liczby użytkowników, w tym użytkowników”. pracowników w zarządzanych organizacjach.

Jednak ta decyzja już spotkała się z wrogością ze strony użytkowników systemu Windows, obawiając się, że zwiększy ona zagrożenia bezpieczeństwa.

Przywracanie zabezpieczeń firmy Microsoft

Wśród pierwszych, którzy zgłosili zmianę, klienci Microsoftu skorzystali z kanałów online, aby wyrazić swoje niezadowolenie.

Angela Robertson, Senior Identity and Security MDM dla Office 365, odpowiedziała: „Na podstawie informacji zwrotnych rozpoczęło się wycofywanie. Trwa aktualizacja przywracania. Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z przywracaniem, które rozpoczęło się przed udostępnieniem aktualizacji zmian.

Kilku klientów skarżyło się na słabą komunikację, nie wspominając o wpływie, jaki może to mieć na małe firmy: „Twoja standardowa firma z sektora MŚP, a nawet średniej wielkości, ulegnie implozji, jeśli zostanie w pełni wdrożona w obecnej formie”, mówi jeden z nich. klient.

Kontynuują: „Wydaje się, że jest teraz skierowany do firm, które mają bardzo duże zespoły ludzi do zarządzania swoimi produktami, a tak nie jest w przypadku większości użytkowników. Musi zostać uproszczony przed wydaniem, a ponadto musi być skutecznie komunikowany.

Jak na razie firma nie wydała jeszcze oficjalnego komunikatu dotyczącego usunięcia ostatnio wdrożonej funkcji bezpieczeństwa.

W odpowiedzi na skargi Microsoft powiedział: „Cieszymy się z otrzymanych do tej pory opinii i pracujemy nad poprawą tego doświadczenia. Przekażemy kolejną aktualizację, gdy będziemy gotowi do ponownego opublikowania na bieżącym kanale. Dziękuję Ci."

Udostępnij to