Microsoft zmienił zdanie na temat domyślnego blokowania makr pakietu Office

Microsoft zmienił zdanie na temat domyślnego blokowania makr pakietu Office

Microsoft po cichu cofa swoją decyzję o domyślnym blokowaniu makr pakietu Office, po wcześniejszym ogłoszeniu, że w rzeczywistości wdroży to ze względów bezpieczeństwa.

Gigant technologiczny zaczął domyślnie blokować makra w programach Word, Excel, PowerPoint, Access i Visio w lutym 2022 r., twierdząc, że dzięki temu jego aplikacje będą „bezpieczniejsze”, aby „chronić więcej użytkowników, w tym użytkowników”. pracowników zarządzanych organizacji.

Jednak ta decyzja już spotkała się z wrogością ze strony użytkowników Windowsa, którzy obawiali się, że zwiększy to zagrożenia bezpieczeństwa.

Wycofanie zabezpieczeń firmy Microsoft

Klienci firmy Microsoft, którzy jako pierwsi zgłosili zmianę, przeszli do kanałów internetowych, aby wyrazić swoje niezadowolenie.

Angela Robertson, starszy menedżer ds. zarządzania tożsamością i zabezpieczeniami usługi Office 365, odpowiedziała: „W oparciu o opinie rozpoczęło się wycofywanie zmian. Trwa przywracanie aktualizacji. Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z rozpoczęciem przywracania przed udostępnieniem aktualizacji zmian.

Kilku klientów skarżyło się na nieporozumienia, nie wspominając o skutkach, jakie mogą one mieć dla małych firm: „Twoje standardowe firmy z sektora MŚP, a nawet średnie, ulegną implozji, jeśli zostanie to w pełni wdrożone w obecnej formie” — mówi jeden z nich. klient.

Kontynuują: „Wydaje się, że jest teraz skierowany do firm, które mają bardzo duże zespoły ludzi do zarządzania swoimi produktami, a tak nie jest w przypadku większości użytkowników. Należy to uprościć, zanim zostanie wydane, a co więcej, należy to zakomunikować "skutecznie.

Na razie firma nie wydała jeszcze oficjalnego ogłoszenia dotyczącego wycofania funkcji bezpieczeństwa, którą niedawno wdrożyła.

W odpowiedzi na skargi Microsoft powiedział: „Doceniamy opinie, które otrzymaliśmy do tej pory i pracujemy nad ulepszeniem tego doświadczenia. Dostarczymy kolejną aktualizację, gdy będziemy gotowi ponownie publikować na bieżącym kanale. Dziękuję."